طراحی داخلی اتاق کنفرانس
01
بهمن

طراحی داخلی اتاق کنفرانس

طراحی داخلی اتاق کنفرانس

نکاتی مهم برای طراحی اتاق کنفرانس

اگر به شما این فرصت داده شود که اتاق کنفرانس رویاهایتان را طراحی کنید، فکر می کنید چه شکلی خواهد بود؟ شاید این چیزی است که شما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آن نکرده اید. اشکالی ندارد در بیشتر موارد، اتاق کنفرانس ایده آل اتاقی است که بر کنفرانس تأکید کند، نه اتاق. طراحی باید استفاده از فضا را برای اتصال، ارتباط و همکاری با دیگران تسهیل کند – نه اینکه توجه را به خود جلب کند. هنگام ایجاد یا طراحی مجدد یک اتاق کنفرانس، از فرصت استفاده کنید و فراتر از نیازهای ساده فکر کنید. در اینجا ۷ نکته برای راهنمایی شما به اتاقی وجود دارد که بهره وری را قادر می سازد و خلاقیت را القا می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی اتاق کنفرانس

چرا طراحی و طراحی داخلی اتاق کنفرانس مهم است؟

طراحی و چیدمان یک اتاق کنفرانس مهم است زیرا چارچوب کاری را که در آن انجام می شود تعیین می کند. اگر شرکتی را اداره می کنید که برای شفافیت، باز بودن و جامع بودن ارزش قائل است، احتمالاً در اتاق کنفرانس تاریک، بدون پنجره و با صفحات چوبی به شما خدمت می کند. طراحی اتاق کنفرانس ایده آل باید ارزش ها و الزامات شرکتی را که آن را ایجاد می کند منعکس کند. مهمتر از همه، باید نیازهای فیزیکی و فنی اعضای تیمی را که واقعاً از آن استفاده می‌کنند، برآورده کند – این شامل تجهیز اتاق شما به سیستم کنفرانس ویدیویی مناسب و دادن ابزارهای لازم به کارکنان برای همکاری موفقیت‌آمیز است. ویژگی‌های فضا، وسایل و تجهیزات موجود در آن باید به دید، آکوستیک، اتصال و دسترسی برای کاربران توجه کند. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که همیشه با در نظر گرفتن بهره وری طراحی کنید.

 

۷ نکته طراحی اتاق کنفرانس برای یک محل کار پربازده

نیروی کار امروزی طراحی اتاق کنفرانس مدرن نهایی را می طلبد. وقتی فرصتی برای ایجاد یا طراحی مجدد یک اتاق کنفرانس دارید، از این فرصت استفاده کنید و فراتر از نیازهای ساده میز، صندلی و صفحه نمایش پروژکتور فکر کنید. در اینجا هفت نکته وجود دارد که شما را به اتاقی راهنمایی می کند که بهره وری را ممکن می کند.

 

روی تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید

اتاق کنفرانس شما باید به‌روز باشد و همچنین پیکربندی و کارکرد آن آسان باشد. باید به اندازه کافی قدرتمند باشد که مشکلات سرعت، اتصال و وضوح ارائه ها یا جریان های ویدئو کنفرانس را از مسیر خارج نکند. وقتی تجهیزات شما مستعد خرابی هستند، مشکلات اتصال مکرر دارند یا فقط قدیمی هستند، نمی توانید از فضای جلسه خود به طور موثر استفاده کنید. به همین دلیل است که روی ارائه تجهیزات کنفرانس ویدیویی نوآورانه متمرکز شده است.

 

به فضای شخصی احترام بگذارید

هیچ کس دوست ندارد وارد یک جلسه پانزده نفره در اتاق کنفرانسی شود که فقط برای ده نفر ساخته شده است. اگر اعضای تیم شما وقت خود را صرف فهمیدن نحوه نشستن راحت بدون برخورد با آرنج با افرادی می کنند که در کنار آنها نشسته اند، نمی توانند تمام توجه خود را به جلسه اختصاص دهند. اطمینان حاصل کنید که اتاق کنفرانس شما به گونه ای طراحی شده است که تعداد افرادی را که واقعاً نیاز به استفاده همزمان از آن دارند، در خود جای دهد. سپس آن را بر اساس آن و به گونه ای تجهیز کنید که فراتر از ظرفیت مورد نظر آن را پر نکنید. اگر یک اتاق کنفرانس برای ده نفر طراحی شده است، ده صندلی مناسب و راحت پیدا کنید و آنها را در آن اتاق قرار دهید.

 

رنگ های مناسب را برای چیدمان اتاق کنفرانس خود انتخاب کنید

نام تجاری شما تقریباً مطمئناً رنگ های خاص خود را دارد. طراحان داخلی که فضای اداری شما را راه اندازی کردند احتمالاً با یک طرح رنگ خاص نیز کار می کردند. وقتی صحبت از رنگ دیوارها و اثاثیه اتاق کنفرانس شما می شود، ممکن است احساس کنید که تصمیمات بزرگ قبلا برای شما گرفته شده است. با این حال، تا جایی که بتوانید ایده‌ها و انتخاب‌های جدیدی را در طراحی اتاق کنفرانس خود بیاورید، گزینه‌هایی وجود دارد. رنگ‌های روشن مانند سفید، آبی روشن، سبز و زرد می‌توانند فضای اتاق را بزرگ‌تر کنند. کمی رنگ‌آمیزی می‌تواند خلاقیت را نیز افزایش دهد – به خصوص اگر پالت موجود ضعیف باشد.

 

روی مبلمان متحرک سرمایه گذاری کنید

برخی از جلسات، اموری بی‌سابقه هستند، که در آن همه بسیار ساکت و آرام پشت میز می‌نشینند. در حالی که ذاتاً هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد، برای برخی مشاغل، ارتباطات مؤثر به انرژی جنبشی بیشتری نیاز دارد. توانایی حرکت در اطراف، چیدمان مجدد صندلی ها، نقش آفرینی یا آوردن عناصر فیزیکی به جلسات می تواند همه چیز را در جهان ایجاد کند. اگر احتمال دارد جلسات شما به یک فعالیت تبدیل شود – یا اگر فقط می خواهید توانایی تغییر آسان همه چیز را داشته باشید، مبلمان سبک وزن، قابل تنظیم مجدد یا روی غلتک را در نظر بگیرید.

 

اجازه دهید نور طبیعی وارد شود

بیایید با آن روبرو شویم – هیچ کس بهترین فکر خود را در زیر درخشش استریل لوله های فلورسنت انجام نمی دهد. اگر می‌خواهید مردم در حالی که در اتاق کنفرانس گیر کرده‌اند احساس راحتی، بیداری و زنده بودن کنند، اجازه دهید نور طبیعی وارد فضا شود. نور طبیعی باعث می شود اتاق ها بزرگتر به نظر برسند در حالی که آنها را با نور روشن و گرم پر می کند. اعضای تیم خود را در یک غار تاریک به دام نیندازید و سپس از آنها انتظار داشته باشید که بینش های جدید و بزرگ و درخشان را به وجود آورند. کمی نور خورشید را امتحان کنید تا به رشد و شکوفایی ایده های آنها کمک کنید.

 

 حواس پرتی را به حداقل برسانید

پنجره هایی که رو به مناظر بوکولیکی یا حتی پارکینگ های خسته کننده هستند، راهی عالی برای ورود نور طبیعی مفید هستند. با این حال، برخی از پنجره ها می توانند باعث حواس پرتی اعضای تیم شوند. این منجر به ذهن ها و چشم های سرگردان در نیمه راه یک جلسه یا ارائه طولانی می شود. اگر اتاق کنفرانس شما دارای پنجره است، مطمئن شوید که آنها رو به یک قسمت شلوغ و پر رفت و آمد از دفتر شما یا هر جای دیگری که ممکن است از نظر بصری حواس‌تان را پرت کند نباشد.

 

مشتریان خود را در ذهن داشته باشید

بیشتر این نکات بر روی نیازهای شرکت شما و اعضای تیم آن متمرکز شده است. از این گذشته، آنها کاربران اصلی اتاق های کنفرانس خواهند بود. مهم است که منافع مشتریان خود را نیز در نظر بگیرید. اگر انتظار دارید مشتریان را در تعداد قابل توجهی از جلسات اتاق کنفرانس خود بگنجانید، مطمئن شوید که آنها احساس راحتی می کنند. هنگام طراحی اتاق کنفرانس خود، حتماً نیازها یا انتظارات مرتبط با صنعت را در نظر بگیرید. همچنین موقعیت جغرافیایی، فرهنگ یا هر چیز دیگری که ممکن است عامل مهمی در انجام موفقیت آمیز تجارت باشد را در نظر بگیرید. فراموش نکنید هیچ دو کسب و کار دقیقاً معیارهای یکسانی برای آنچه که یک اتاق کنفرانس ایده آل است، ندارند. مواردی وجود دارد که به طور کلی مفید هستند – نور خوب، فضای زیاد برای جابجایی، و مهمتر از همه یک سیستم ویدئو کنفرانس قابل اعتماد و با کیفیت بالا. اکنون که هفت نکته ما را برای طراحی اتاق کنفرانس مدرن دارید، درک بهتری از آنچه باید هنگام تعیین عناصر ضروری پیش بینی کنید، خواهید داشت. استفاده از این استراتژی ها به شما کمک می کند تا ایده های زیبا و قابل اعتمادی برای اتاق کنفرانس داشته باشید و بهره وری را در مرکز طراحی داخلی مدرن اتاق کنفرانس خود قرار دهید!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]