طراحی ویلای کانکسی
17
بهمن

طراحی ویلای کانکسی

صفر تا صد راهنمای طراحی ویلای کانکسی

ویلای کانکسی همانند سازه‌های پیش ساخته و خانه‌های پیش‌ساخته، یک سازه مهم است که از تمام امکانات و ویژگی‌های یک ویلای مسکونی برخوردار می‌باشد. وقتی صحبت از ویلا کانکس یا کانکس ویلا به میان می‌آید، منظور این است که شما یک سازه از پیش ساخته شده دارید که در مکان مناسب قابل نصب می‌باشد.

استفاده از ویلاهای کانکسی، تفاوت زیادی با پروژه‌های ساخت ویلا دارد. ظاهر یک ویلا کانکس، شبیه به خانه‌های سازمانی و شرکتی در شهرک‌های مسکونی می‌باشد که ممکن است آنها را در شهرهای کوچک و حومه شهر دیده باشید. این سازه‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. حالت کانکسی بودن این ویلاهای پیش ساخته باعث نمی‌شود که قسمت‌های مهم نظیر آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی یا سالن نشیمن در ویلا وجود نداشته باشد.

 

برای آشنایی با طراحی ویلای کانکسی، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

انواع طراحی ویلای کانکسی

انواع ویلای کانکسی برای نصب و استفاده توسط برترین تولیدکنندگان این صنعت طراحی و ساخته می‌شوند. قیمت ویلا کانکسی بر اساس عوامل مختلفی تعریف می‌شود. در شرایطی که امکان ساخت ویلای اختصاصی وجود نداشته باشد، یا هزینه‌های مصالح ساختمانی یا پروژه‌های ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی بسیار بالا باشند، پیمانکاران بر مبنای منطقه‌ای که در نظر دارند می‌توانند از یکی از انواع ویلاهای کانکسی را در پروژه‌های خود استفاده کند. ویلا کانکسی یا ویلای پیش ساخته تفاوت‌های اصولی با ویلاهایی دارد که از مصالح ساختمانی ساخته شده‌اند.

طراحی ویلای کانکسی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

شاید در ذهن خود این سوال را مطرح کرده‌اید که انواع ویلای کانکسی به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند؛ چه مزایایی دارند و اصلاً چرا باید از این ویلاهای پیش ساخته استفاده کرد. این سوال، یک پرسش منطقی است؛ چون همه ما آنچه را که از ساخت ویلا در شمال اطلاع داشتیم، ساختمان‌هایی هستند که با مصالح ساختمانی در محل پروژه ساخته می‌شوند. ساخت ویلا با مصالح ساختمانی ممکن است یک تا چندین سال طول بکشد اما ویلا‌های کانکسی به سرعت کامل می‌شوند بنابراین می‌توان این سازه‌ها را ویلای سریع هم معرفی کرد.

طراحی ویلای کانکسی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

براساس نوع محصولات و سازه‌هایی که در بازار وجود دارد، انواع ویلای کانکسی به دو دسته کانکس ویلاهای آماده و کانکس ویلاهای نیمه آماده تقسیم بندی می‌شوند. ویلاهای کانکسی آماده، سازه‌هایی هستند که در کارخانه آماده شده‌اند و پس از حمل، در محل مورد نظر، نصب شده و هیچ نیازی به لوازم یا ساخت قسمت‌های مجزا نیست.

طراحی ویلای کانکسی

مهمترین مزایای ویلاهای کانکسی آماده این است که سریع تا محل نصب، حمل می‌شوند؛ فرایند نصب آنها در کوتاه مدت امکان پذیر است و حتی می‌توان به صورت چند تکه کنار هم آنها را نصب کرد. یکی از معایبی که این ویلاها دارند این است که ابعاد و اندازه آنها محدودیت حمل و نقل را ایجاد می‌کند. حداکثر ابعاد ویلای کانکسی برای حمل تا محل نصب، ۴۰ متر مربع است. اگر قرار باشد ویلای بزرگتری را از این مدل نصب کنید، باید سازه را به صورت چند تکه تا محل، حمل کنید و سپس آنها را در کنار هم قرار دهید.

طراحی ویلای کانکسی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

دسته دوم از تقسیم بندی ویلاهای کانکسی، سازه‌هایی هستند که نیمه آماده در کارخانه ساخته می‌شوند. در این حالت، شما مصالح و تمام لوازم را به محل نصب ویلای کانکسی منتقل می‌کنید و در همان محل، مراحل اجرا انجام می‌گیرد. مراحل ساخت ویلای سریع یا کانکس ویلا در این روش می‌تواند تا یک تا دو ماه طول بکشد. انواع پلان ساختمان ویلایی قابل اجرا با ویلاهای کانکسی است اما مراحل اجرا به این بستگی دارد که شما ویلا کانکسی دوبلکس بخواهید یا ویلا کانکسی کوچک یا حتی ویلای تریبلکس؛ انتخاب بین یکی از انواع کانکس ویلا به این بستگی دارد که چه سازهایی را می‌خواهید اجرا کنید.

 

مزایای طراحی ویلای کانکسی

اگر بخواهیم مزایای انواع ویلای کانکسی را مطرح کنیم می‌توان کیفیت و نصب سریع و آسان را عنوان کرد و امکانات کانکس ویلایی مشابه با امکانات ویلاهایی هستند که با مصالح ساختمانی ساخته می‌شوند. ابعاد و نحوه ساخت ویلای سریع یا ویلا کانکسی قابل سفارشی سازی است. ممکن است برخی از مناطق یا برخی از تولیدکنندگان ویلاهای پیش ساخته با محدودیت ساخت ویلاها از نظر ارتفاع مواجه باشند. اگر می‌خواهید ویلاهای کانکسی را استفاده کنید با شرکت سازنده یا کسانی که در این حوزه مشغول فعالیت می‌کنند، مشورت نمایید.

توجه داشته باشید که پروژه‌هایی که با ویلای کانکسی اجرا می‌شوند، همیشه هم ارجحیت ندارند! اگر چه این ویلاها هزینه‌ها را بسیار کاهش می‌دهند اما ممکن است محدودیت‌های بیشتری را برای ساخت ویلا به وجود بیاورند. مثبت بودن و منفی بودن استفاده از ویلا کانکسی طبق نظر مهندسان و کارشناسان قابل استعلام است.

طراحی ویلای کانکسی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

یکی دیگر از مزایای انواع ویلای کانکسی، قابلیت جابجایی مناسب، حمل آسان، نصب سریع، امکان نصب در هر شرایط آب و هوایی و دوام و مقاومت بالای آن‌ها می‌باشد. مدل‌های مختلفی از کانکس ویلایی با رنگ‌ها، شکل‌ها و طرح‌های جذاب و تماشایی وجود دارد. بسته به نوع منطقه‌ای که می‌خواهید این پروژه‌ها را اجرا کنید، یا هزینه‌ای که در نظر دارید، طرح‌های زیبایی در دسترس هستند. ‌

مصالح برای طراحی ویلای کانکسی

یک موضوع مهم دیگر درباره ویلای کانکسی، مصالحی است که این سازه‌ها توسط آن ساخته شده‌اند. مصالح به کار رفته در ساخت ویلا کانکسی دقیقاً مشابه مصالحی است که برای ساخت ساندویچ پانل استفاده می‌شود. سازه‌های ساندویچ پانل برای ویلاهای کانکسی از ورق‌های فولادی گالوانیزه مقاوم و بادوام ساخته شده‌اند. در برخی سازه‌ها، پروفیل‌های آهنی و پوشش‌های پی وی سی مقاوم به کار رفته است.

طراحی ویلای کانکسی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

برخی از قسمت‌های داخلی این ویلاهای پیش ساخته از کاغذ دیواری، کفپوش‌های چوبی و مواد کامپوزیتی سبک ساخته شده‌اند. ممکن است برخی از سازه‌های کانکس ویلا از سایر مصالح ساختمانی مانند گچ یا تزیینات سقف یا کف نیز بهره مند باشند. امکان ساخت ویلای کانکسی با مصالح سفارشی سازی وجود دارد. مصالحی نظیر سیمان، ترمووود و سرامیک، انتخاب مناسبی برای این سازه‌ها خواهند بود. شرکت‌های تولید کننده، مدل‌های مختلفی از ویلاهای کانکسی را آماده می‌کنند تا بنا بر نیاز مشتری، آنها را ارائه دهند.

خانه چوبی

بسیاری از انبوه‌سازان، طبق معماری ویلاهایی که در نظر دارند، برای یک منطقه خاص، طرح‌های یکپارچه و جذاب را سفارش می‌دهند. در ویلای کانکسی، تمام امکانات لازم وجود دارد. ویلای پیش ساخته، همانند یک ویلا یا خانه دارای سرویس بهداشتی و حمام است؛ اتاق پذیرایی و اتاق خواب دارد؛ کمد برای آن نصب شده است؛ آشپزخانه به همراه کابینت‌ها برای آن در نظر گرفته می‌شود؛ سالن نشیمن دارد؛ و حتی محوطه تراس یا انباری هم برای آن وجود دارد. می‌توانید ویلاهای کانکسی را به صورت چند تکه سفارش دهید و پس از نصب کنار هم، حتی امکاناتی نظیر مکان بازی یا اتاق مهمانان و غیره را داشته باشید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]