ساخت خانه لالان
04
اردیبهشت

ساخت خانه لالان

ساخت خانه لالان

ساخت خانه مسکونی دارای مراحل مختلفی است که سازنده باید این مراحل را طی کند و ما قصد داریم در این مطلب از خرید زمین، گرفتن مجوز تا پایان عملیات طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل و خرید تزیینات ساختمان و منزل مسکونی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم در ادامه با دکوطرح همراه باشید. بیشتر افراد خرید زمین را بسیار ساده و آن را آسانترین مرحله برای ساخت یک خانه می دانند در صورتی که اینطور نمی باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

ساخت خانه لالان

ساخت خانه کلنگی در لالان

قبل از خرید زمین یا خانه کلنگی ابتدا دباید از شهرداری در خصوص زمین و یا خانه کلنگی استعلام بگیریم تا از مشکل نداشتن زمین اطمینان خاطر را به دست بیاوریم و در هنگام خرید تحقیق کنیم که مبادا سند زمین و یا خانه کلنگی در گرو بانک باشد و یا اینکه سند برای رفع بازداشت شخصی در گرو دستگاه های ذیربط نباشد تا بتوانیم با سند مجوزهای لازم جهت ساخت را دریافت کنیم. بهترین زمین و خانه ها برای ساخت زمین های دوبر می باشند که یکی از ویژگی های این زمین ها این است که در طراحی و ساخت آن می توان از پنجره های بیشتری جهت تامین نور فضای داخلی ساختمان استفاده کرد. زمین هایی که در مناقصه بانک می باشند و یا در انحصار وراثت هستند از جمله زمین هایی هستند که می توان آنها را با قیمت های خوبی نسبت به قیمت زمین های آن منطقه خریداری کرد.

 

دریافت مجوز برای ساخت خانه در لالان

قبل از شروع عملیات ساختمان اولین بخش گرفتن مجوز می باشد کا مالک با داشتن سند زمین و ملک می تواند برای دریافت مجوز اقدام کند که مراحل آن با حضور در شهرداری توسط مسئول مربوطه اعلام می شود و شامل تشکیل پرونده، بازدید ملک، دستور نقشه، طراحی نقشه معماری ساختمان، پرداخت عوارض، تهیه مدارک پیش نویس و دریافت مجوز ساخت می باشد. در ابتدا برای تشکیل پرونده لازم است به دفاتر الکترونیک رفت و و مدارک مورد نیاز را در سامانه ای که شهرداری برای این موضوع در نظر گرفته است کامل کنید که در این مرحله به کپی و اصل سند، مدارک مالک، برگه تصویه حساب عوارض نوسازی ملک در سال های گذشته را باید به همراه داشته باشید.

بعد از انجام مراحل فوق و تشکیل پرونده بازدید از ملک صورت می گیرد که در این مرحله برداشت ابعاد ملک، عرض گذر، بنای موجود، موقعیت مجاورین می باشد و بعد از آن دستور نقشه صادر می شود و باید نقشه های معماری طبق ضوابط خاص با توجه به موقعیت زمین و ملک های مجاور تهیه شود.

بعد از نهایی شدن نقشه معماری از سوی بخشی که پروانه را صادر می کند باید عوارض تراکم شهرداری بر اساس کاربری ساختمان و متراژ هر طبقه پرداخت شود. پس از پرداخت عوارض باید مدارک پیش نویس که شامل نتیجه آزمایش مکانیک خاک، تهیه نقشه های فاز دو، گرفتن تاییدیه از سازمان نظام مهندسی و در آخر درخواست تعیین ناظر انجام شود. پس از تعیین و انتخاب ناظر و بستن قرارداد، برگه سهمیه ناظر به همراه قرارداد و برگه تعهد رعایت اصلاحی و غیره برای تکمیل پرونده خود در دفاتر خدمات الکترونیک ثبت می کنید.

 

هزینه ساخت خانه در لالان

هزینه ساخت خانه لالان معمولا به عواملی بستگی دارد که قیمت آن را متغیر می کند و می تواند بر هزینه های نهایی تاثیر گذار باشد. موقعیت، اندازه خانه، مصالح و امکانات از عواملی هستند که هزینه ساخت خانه با آنها بستگی دارد. ساخت خانه معمولاً مناسب کسانی است که می خواهند بر اساس سلیقه و نیازهای خود اقدام به ساختن خانه نمایند. از اونجایی که در طراحی و امکانات خانه‌های شخصی آپشن های زیادی وجود دارد ساخت خانه‌های شخصی زمان بر و هزینه زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. برای این کار بهتر است که در ابتدا با معمارانی که در این حرف تجربه و فعالیت می کنند مشاوره کنید تا بتوانند بهترین و زیباترین طراحی را آنطوری که مد نظرتان است را در اختیارتان قرار دهند. در طراحی دکوراسیون و تزئینات ساختمان و انتخاب متریال می توانید آزادانه عمل کنید. در حالت عادی هزینه‌ساخت‌خانه به عواملی که کارفرما آنها را انتخاب می‌کند بستگی دارد . همچنین انتخاب متریال مخصوصاً در مرحله نازک کاری می‌تواند از هزینه‌های ساخت خانه تاثیرگذار باشد و به بیشترین سهم را در مورد هزینه ها دارد.

بهترین راه برای کاهش هزینه های خانه کاهش متراژ آن می باشد و در صورتی که بخواهید اقدام به ساخت خانه با بهترین متریال امکانات کنید بدون اینکه هزینه‌ساخت‌خانه لوکس را پرداخت نمایید می توانید با کمترین هزینه زیباترین امکانات را در خانه تان به وجود بیاورید. پروژه ساخت خانه های پیش ساخته با خانه های عادی متفاوت است. معمولا ساخت خانه هایی که به صورت پیش ساخته می باشند از قبل در کارگاه ساخته می شوند و به محل ساخت خانه منتقل میگردد و در نهایت مونتاژ می‌شود. خانه های پیش ساخته اما ممکن است که امکانات خانه های لاکچری و شخصی را نداشته باشند اما هزینه ساختمان ها ارزان تر از خانه های شخصی می باشد و همچنین زمان ساخت خانه در این حالت به طور قابل ملاحظه‌ای کوتاه تر می باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]