انواع سبک طراحی دکوراسیون
22
شهریور

انواع سبک طراحی دکوراسیون

انواع سبک طراحی دکوراسیون

هر شخصی در درون خود سلیقه وعلاقه منحصر به فرد خود را دارد که می تواند آن را در دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی خود یا هر جایی که دوست داشته باشد به کار گیرد این گونه که اگر به سبک یا نوعی طراحی علاقه داشته باشد به عنوان مثال در خانه خود به کار می گیرد.

شما نیز می توانید در این قسمت با چند سبک طراحی دکوراسیون آشنا شوید که هر کدام که بیشتر به سلیقه شما نزدیک است را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون خود را خود انجام دهید یا می توانید آن را به شرکت های متخصص بسپارید.

برای اجرای دکوراسیون در این بخش می توان سبک خود را انتخاب کنید.

 

انواع سبک طراحی دکوراسیون

انواع سبک ها طراحی دکوراسیون

  • دکوراسیون به سبک باروک

این سبک نزدیک سبک کلاسیک می باشد و در این سبک از تزئینات بسیاری استفاده می شود و می توان گفت که این سبک احساس نشاط و جنبش بسیاری می باشد.

تنها تفاوتی که با سبک کلاسیک دارد این است که در این سبک از وسایل گران قیمت و با ارزش استفاده می شود.

در این سبک شما می توانید با استفاده از تزئینات جزئی به دکوراسیون کمک کنید مانند استفاده از شومینه در خانه می توانید تغییر فوق العاده ای در خانه ایجاد کنید.

در اسن سبک می توان دریوار ها را رنگ تیره کرد و یا از کاغذ دیواری برای آن استفاده کرد.

در سرویس بهداشتی در خانه ها از این سبک در حمام ها از وان های فلزی استفاده می شود و در بعضی مواقع در آن بازسازی انجام می دهند و نورپردازی خیره کننده ای ایجاد می کنند که نظر همگان را به خود جلب می کند.

 

  • دکوراسیون به سبک اوریگامی

در این سبک همان طور که از نام آن پیدا است و مشخص می شود این سبک در کشور ژاپن می باشد، این سبک در کشور ژاپن به معنی خم کردن کاغذ در فرهنگ ها می باشد.

اورو در کلمه به معنی خم کردن و گامی به معنی کاغذ می باشد.

در اصل این سبک به این شکل است که بتوان با استفاده از کاغذ های مربع شکل ، اشکال دیگری به وجود آورد از این اشکال بدست امده از کاغز می توان در قسمت های مختلف خانه به کار برد این گونه که می توان آن ها را روی سقف به کار برد و یا از آن برای طراحی مبلمان نیز استفاده کرد و یا حتی از آن ها بروی دیوار نیز استفاده کرد و دکوراسیون منحصر به فرد خود را ایجاد کنید.

 

  • دکوراسیون به سبک مونوکروماتیک

این سبک با این که اسم طولانی دارد ولی بسایر ساده می باشد و می توان در دکوراسیون هر قسمتی که مد نظر شما است به کار گرفته شود.

این سبک به این گونه است که شما فقط کافی است رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از آن رنگ نسبت به کم رنگ بودن یا پر رنگ بودن استفاده کنید و فقط در همان طیف رنگی دکوراسیون خانه خود را انجام دهید.

به عنوان مثال اگر من از رنگ نارنجی خوشم می آید میتوانم در همین طیف رنگی خانه خود را طراحی کنم و مشکلی ندارد که اگر تمام نارنجی ها با هم فرق داشتند.

 

  • دکوراسیون به سبک مدرن

همان طور که میدانید در این دوره سبک مدرن بیشترین کاربرد را دارد و اکثرا از این سبک استفاده می کنند.

این سبک از سبک مینیمالیسم تبعیت می کند.

به دلیل کوچک بودن خانه های امروزی و همچنین آپارتمانی بودن خانه ها از این سبک استفاده می شود، با این سبک می توان از فضا های کوچک به بهترین نوع خود بهره برد و از آن استفاده کرد.

استفاده از تمام فضا های خانه های امروزی یکی از کار هایی است که این سبک انجام می دهد تا آرامش را برای افراد آن فضا ایجاد کند.

در این سبک از تزئینات بسیار کمی استفاده می شود و سادگی را بیشتر ارائه می دهد.

در سبک مدرن می توان گفت که کاربردی بودن مهم تر از تزئینات و طراحی می باشد.

برای طراحی مبلمان ها از مبلمان های نا متقارن استفاده می شود و از تزئینات با اشکال هندسی استفاده می شود.

 

  • دکوراسیون به سبک گوتیک

می توان گفت که این سبک ساده ترین سبک ممکن می باشد و این سبک به طرز آشنایی بسیار کاربرد در کافه ها دارد.

این گونه که در این سبک از وسایل منحنی و متقارن استفاده می شود ، برای مثال می توان گفت که در این سبک عامل اصلی دایره و گرد بودن می باشد.

در طراحی مبلمان ها می توان به این اشاره کرد که مبلمان ها به شکل دایره می باشد و در وسایل تزئین فضا از وسایل قرینه استفاده می شود که بتوان این سبک را نشان دهد.

 

طراحی داخلی بر اساس آب و هوا

  • آب و هوای معتدل و مرطوب

در این مناطق که آب و هوای منطقه بیشتر اوقات دارای بارندگی شدید و رطوبت شدیدی می باشد، این خانه ها را با فاصله از هم ساخته می شود و بیشتر خانه ها دارای کرسی های ایرانی که به نام کرسی چینی نام گرفته استفاده می شود، برای کفپوش این خانه ها از کفپوش های چوبی استفاده می شود.

در این خانه ها باید از تهویه هوا استفاده کرد زیرا در طول روز درجه هوا کم می شود و باید در ساخت خانه از مصالح سبک استفاده کرد زیرا در این خانه ها ذخیره کردن گرما هیچ فایده ای ندارد.

در این اقلیم همان طور که گفته شد باید از متریال های چوبی استفاده کرد البته با این تفاوت که باید جنس چوب پارکت و مبلمان ها باید از جنس سختی باشد که به علت رطوبتی بودن هوا این چوب ها باعث ایجاد حشره در چوب می شود را جلو گیری کنیم.

برای این اقلیم باید از پرده هایی استفاده کرد که بتواند هوا در خانه جریان داشته باشد.

 

  • آب و هوای گرم و خشک

در این اقلیم ها با آب و هوای گرم و خشک و با وجود روز های گرم و شب هایی سردی که دارد و بارندگی کمی که در این اقلیم ها وجود دارد و تبخیر آب نیز زیاد می باشد.

در این اقلیم ها خانه ها به یک دیگر متصل هستند و درون خانه ها از باغ و باغچه و حوض استفاده شده است و سقف خانه ها را سایبان می سازند و در این خانه ها ایوان وجود دارد.

به خاطر شب های سرد این اقلیم خانه ها را با طرفیت گرمایی بالا می سازند.

در طراحی این خانه ها از پنجره های بزرگ استفاده می شود و این پنجره ها دارای ایوان و سایبان می باشد و در این خانه ها در دکوراسیون از رنگ های روشن استفاده می شود.

برای کفپوش این خانه ها از سنگ و چوب استفاده می کنند و به دلیل گرمای زیاد درون خانه ها از آبنما استفاده می شده است.

 

  • آب و هوای سر و کوهستانی

می توان گفت که این آب و هوا بیشتر در نواحی مرکزی ایران و نواحی از زاگرس می باشد و باعث وجود سرمای بسیار زیادی در زمستان و هوای معتدل تابستان را دارند.

در این اقلیم می توان گفت که اختلاف شب و روز بسیار زیاد می باشد و بارندگی نیز در مناطق شدید می باشد.

در این اقلیم تمامی خانه ها به هم چسبیده می باشد و برای کفپوش از سنگ یا چوب استفاده می شود در این خانه ها نیز از کرسی ایرانی یا کرسی چینی استفاده می شود.

در این خانه ها از مصالحی که عایق خوبی در برابر سرما ایجاد می کند استفاده می شود و باعث مقاومت حرارتی خوبی در برابر سرما باشد.

در دکوراسیون داخلی این خانه ها بیشتر از رنگ های تیره استفاده می شود.

 

  • آب و هوای گرم و مرطوب :

این اقلیم برای دریای عمان و امتداد دریای خزر می باشد که آب و هوایی گرم و بسیار مرطوب دارد و بارندگی در این مناطق بسیار کم می باشد، ولی می توان گفت که در زمستان ها در این مناطق می توان آب و هوای مطلوب را یافت.

استفاده از مصالحی که ظرفیت حرارتی کم دارند و خانه ها دارای سایبان می باشند و این سایبان ها بسیار بلند و پنجره های بسیار بزرگ با تعداد بالا وجود دارد ساخته می شود.

در طراحی این خانه از پرده های بسیار نازک برای جریان هوا استفاده می شود و از رنگ های روشن برای دکوراسیون استفاده می شود به دلیل گرمای زیاد از کفپوش های سنگی استفاده می شود تا بتوان از سرمای زمین استفاده کرد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی انواع سبک طراحی دکوراسیون برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]