فرآیند نماسازی
02
آذر

فرآیند نماسازی

فرآیند نماسازی

نماسازی چیست و چرا اهمیت دارد؟

نما کارت ویزیت یک پروژه معماری است، عنصری اغلب نمادین و قابل تشخیص که اولین چیزی ست که درمورد یک سازه می بینیم، خواه ویلا باشد، ساختمان یا یک اثر هنری. ما اغلب نماها را در عکس‌ها و آثار هنری می‌بینیم – مانند کارهای آندریاس گورسکی یا به‌عنوان بخشی از مجموعه‌های فیلم. تقریباً غیرممکن است که نمای متقارن صورتی «هتل بوداپست» اثر کارگردان وس اندرسون، یا حتی در موزیک ویدیوها یا جلد آلبوم‌ها، مانند «گرافیتی فیزیکی» افسانه‌ای لد زپلین را فراموش کنیم! یکی از پیچیدگی های نمایش رضایت بخش جزئیات نما، دیدگاه است. این که مشتری ما فکر می کند بهترین نمای/قاب برای جزئیات نما چیست؟ آیا در نمای مقطع، آکسونومتری یا پلان است؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

فرآیند نماسازی

نمای ساختمان تخصص ماست!

نمای ساختمان یکی از بزرگترین و مهمترین عناصر در عملکرد کلی زیبایی شناسی و فنی ساختمان است. مهندسی نما هنر و علم حل مسائل زیبایی شناختی، محیطی و سازه ای برای دستیابی به محصور شدن موثر ساختمان ها است. شرکت‌های تخصصی به این بخش از صنعت ساختمان اختصاص دارند و مهندسان در بخش‌های فنی شرکت‌های تولید نما فعالیت می‌کنند. به طور کلی، مهندسان نما به طور خاص در رشته مهندسی نما واجد شرایط هستند و مشاوران با تیم طراحی در پروژه های ساخت و ساز برای معماران، مالکان ساختمان، مدیران ساخت و ساز و تولید کنندگان محصولات کار می کنند.

 

مهندس نما کیست؟

مهندسان نما باید جنبه هایی مانند طراحی، گواهینامه، ساخت و نصب نماهای ساختمان را با توجه به عملکرد مصالح، زیبایی ظاهری، رفتار سازه ای، مقاوم بودن در برابر آب و هوا، ایمنی و قابلیت سرویس، امنیت، نگهداری و توانایی ساخت در نظر بگیرند. این مجموعه مهارت شامل مواردی مانند دینامیک سیالات محاسباتی، انتقال حرارت از طریق سازه های دو و سه بعدی، رفتار مواد، روش های ساخت، مهندسی سازه و تدارکات خواهد بود. با گذشت زمان، مهارت‌های تخصصی لازم در این بخش از توانایی‌های معماران، سازه‌ها و مهندسین مکانیک پیشی گرفته است زیرا ساختمان‌ها با پیچیدگی بیشتری و با معرفی مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) طراحی می‌شوند.

 

مهندسی نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از گران ترین و به طور بالقوه بالاترین ریسک در هر پروژه بزرگ در نظر گرفته می شود. نماهای ساختمان از لحاظ تاریخی بیشترین میزان خرابی را در بین هر قسمت از بافت ساختمان دارند و فشار برای تغییر و انطباق به دلیل نیازهای محیطی و عملکرد انرژی بیش از هر عنصر دیگر ساختمان است. در نتیجه مهندسی نما به یک علم تبدیل شده است. در بریتانیا، یک نهاد حرفه ای مرتبط با صنعت، انجمن مهندسی نما است. مدارک تحصیلی در مهندسی نما که توسط انجمن مهندسی نما به رسمیت شناخته شده است و مدارک حرفه ای بین المللی شامل مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی نما می باشد. این ممکن است از دانشگاه باث باشد. دانشگاه فنی Delft یا Detmolder Schule fur Architektur und Innenarchitekter Hochschule یا سایر مدارک تحصیلی مشروط به بررسی توسط پانل عضویت.

 

بهترین نمای شهر شایسته شماست!

آیا می خواهید یک راه حل کامل و بی نظیر برای نمای شیشه ای خود توسط کارشناسانی که توصیه های درستی برای اجرای روان و مطابق با آخرین استانداردها، قوانین و مقررات در مورد محیط زیست و ایمنی ارائه می دهند داشته باشید؟ حدس بزنید چه کسی الزامات فنی، بودجه ای و زیبایی شناختی شما را در نظر می گیرد و از یک اثر زیبایی شناختی طولانی مدت اطمینان می دهد؟ دکوطرح اینجاست تا بهترین پروژه را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمتی که پیدا می کنید از صفر تا صد برایتان انجام دهیم. از تحویل پروژه تا اجرای پروژه، مهارت های ما در خدمت شماست. سازندگان نما و معماران در سراسر ایران و همچنین کشورهای همسایه قبلاً از پروژه های دکوطرح استفاده کرده اند و از جز به جز نمونه های ظریف ساخت نما که در آن تخصص و توانایی های فنی ما با موفقیت اجرا شد رضایت زیادی داشته اند.

تمرکز ما بر روی پروژه های نماهای پیشرفته از هر نوع است. عاشق چالش های بزرگ هستیم، با یا بدون طرح های متنوع، سکوریت شده، لمینت شده، با و بدون پوشش انعکاسی نور خورشید و عایق گرما و هر چه که شما بخواهید! همین امروز تماس بگیرید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]