دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن
25
بهمن

دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن

همه چیز درمورد دکوراسیون لابی

به عقیده‌ی متخصصین دکوراسیون داخلی دکوطرح، دکوراسیون لابی ساختمان باید آنقدر چشم‌گیر باشد که به هنگام ورود افراد به آن محیط، در نگاه اول جذب دیزاین محیط شوند. لغت لابی در علم معماری به معنای طبقه همکف یک ساختمان بوده و در واقع لابی اولین مکان ورورد به ساختمان‌ها می‌باشد. با رعایت کردن یک سری نکات ساده اما کاربردی می‌توانید نگاه افراد را به دکوراسیون لابی منزل و یا هر محیطی میخکوب کنید. با ما همراه باشید تا با یکدیگر این نکات اساسی و ساده‌ی دکوراسیون لابی را بررسی کنیم!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه‌‌‌‌‌ می‌‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون لابی چیست؟

لابی منزل یک فضایی می‌باشد که می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. پس باید متناسب با کاربردی که قصد داریم از آن محیط داشته باشیم، آن را دیزاین یا طراحی کنیم. در طراحی دکوراسیون لابی به هیچ عوان محدودیتی نداریم و دستمان برای دیزاین کاملا باز است. در ادامه چند نکته‌ی مهم را برای دکوراسیون لابی بررسی می‌کنیم.

 

انتخاب سبک برای دکوراسیون لابی

با توجه به کاربردی که از محیط لابی خود دارید، یک سبک دکوراسیون را انتخاب کنید. در هنگام انتخاب سبک دکوراسیون علاوه بر سلیقه باید به کاربردی بودن آن نیز توجه کنید. برای مثال سبک مدرن یکی از بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون لابی می‌باشد چون که در این سبک، کاربردی بودن وسایل بسیار مهم می‌باشد.

 

دکوراسیون لابی و انتخاب درب ورودی

یکی از اجزای مهم و قابل توجه در زیبایی دکوراسیون لابی، درب ورودی ساختمان می‌باشد. در انتخاب درب برای دکوراسیون لابی باید به سبک دیزاین کلی که برای محیط انتخاب کرده‌اید دقت کنید. متناسب با آن سبک درب مورد نظر را انتخاب کنید.

دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگر محیط لابی شما دارای فضا زیاد و یا سقف بلندی است، از درب‌های بزرگ غافل نشوید، درب‌های بزرگ و با ارتفاع زیاد به محیط شما حس مجلل بودن و شکوه را انتقال می‌دهد.

 

مبلمان در دکوراسیون لابی

استفاده از مبلمان در محیط ورودی ساختمان یک پیشنهاد عالی و حتی می‌توان گفت ضرروی می‌باشد. در این محیط  افراد معمولا زمانی را به انتظار می‌نشینند پس باید برای راحتی بیشتر از مبلمان در آن استفاده کرد.

دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

علاوه بر کاربردی بودن مبلمان، زیبایی زیادی نیز به محیط می‌بخشند. باز هم در انتخاب مبلمان باید به سبک دکوراسیون کلی که انتخاب کرده‌اید توجه کنید.

 

نورپردازی لابی ساختمان

بخش مهم هر دکوراسیونی که زیبایی بیشتری به جلوه آن می‌دهد، نحوه نورپردازی دکوراسیون لابی می‌باشد. می‌توانید با توجه به نوع سبک دیزاین خود از لوسترهای سقفی و آویز استفاده کنید. اگر سقف محیط شما ارتفاع زیادی دارد، حتما از لوسترهای آویز بلند استفاده کنید.

 

آینه کاری لابی ساختمان

دیزاین دیوارها می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانید از گچ بری، دیوارپوش، سنگ‌های اسلب و آینه‌کاری استفاده کنید. یک پیشنهاد کاربردی مقرون به صرفه و بسیار زیبا استفاده از آینه بر روی دیوار می‌باشد.

دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

می‌توان یک دیوار را به طور کامل آینه کاری کرد و یا حتی می‌توان قسمتی از آن را با آینه‌های دکوراتیو که طرح‌های بسیار متنوع و متناسب با هر دکوراسیونی دارند را، دیزاین کرد.

دکوراسیون لابی و نکات مهم برای طراحی آن | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

به کارگیری آینه در این محیط علاوه بر زیبایی باعث افزایش نور محیط و وسعت فضا می‌شود.

 

نکات تکمیلی دکوراسیون لابی

  • کناف کاری سقف‌ نیز یکی دیگر از نکاتی است که می‌تواند بر روی زیبایی اجرای دکوراسیون لابی شما موثر باشد.
  • استفاده از اکسسوری‌‌های شیک و مناسب محیط اما بدون زیاده‌روی و با دقت زیاد را مد نظر قرار دهید.
  • استفاده از گیاهان در دکوراسیون لابی توصیه می‌شود.
  • نهایتا توصیه‌ی ما استفاده از کف پوش‌های مناسب و زیبا است که با محیط هم‌خوانی داشته باشند.

 

 

برای مشاوره‌‌ی رایگان‌‌‌‌‌ می‌ توانید با شماره‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]