نمای ساختمان دو نبش
05
خرداد

نمای ساختمان دو نبش

نمای ساختمان دو نبش

یکی از مسائل مهم که ارزش یک ملک را از لحاظ اقتصادی بالا می برد دو نبش بودن ساختمان و زمین بنا می باشد. دونبش یا دوبر بودن ساختمان به این معناست که ملک از دو خیابان دارای بر باشد که همین ویژگی سبب می شود تا ساختمان ارزش مالی بالاتر و محبوبت بیشتری نسبت به ساختمان ها اطراف خود داشته باشد به همین دلیل در اجرای نما ساختمان دونبش باید حساسیت بالایی به خرج داد. ساختمان‌های دونبش، به دلیل وضعیت جغرافیایی که دارند، در بین عموم مردم محبوبیت زیادی دارند. هرچند این محبوبیت هزینه‌ی آن را هم بالا می‌برد، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که پول بیشتری خرج کنند و ساختمان ها و زمین‌های دونبش را خریداری کنند. با توجه به گران‌تر شدن قیمت زمین، نمای ساختمان دو نبش هم اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

نمای ساختمان دو نبش

ساختمان دو نبش چیست؟

ساختمان دونبش، ساختمانی است که از دو خیابان دارای بر است و همین ویژگی ارزش مالی ساختمان را بالاتر می‌برد. نمای ساختمان دو نبش، به دلیل دوکله بودن از دو وجه خیابان قابل مشاهده هستند؛ لذا بایستی شاخصه هایی مثل عرض گذرها را بررسی کرد و در طراحی نمای ساختمان در نظر گرفت.

 

اجرای نما ساختمان دونبش

در اجرای نما ساختمان دونبش باید دقت فراوانی به کار برده شود زیرا ساختمان به اصطلاح دوکله از دو وجه قابل مشاهده می باشد و طراحی نمایی منحصر به فرد زیبایی بنا را دو چندان می کند. برای طراحی نما ساختمان دونبش معمار باید شاخصه هایی مانند عرض گذرها و چگونگی آن ها را مورد بررسی قرار دهد و سپس بر اساس آن ها نما را طراحی و سپس اجرا نماید.

 

انواع نمای ساختمان دونبش

هر یک از انواع نماهای ساختمان جذابیت خاص خود را دارد از نمای رومی گرفته تا نمای کامپوزیت و غیره اما در ادامه می خواهیم دو نمای مدرن و کلاسیک را در طراحی نما ساختمان دونبش مورد بررسی قرار دهیم.

 

نما ساختمان کلاسیک

نمای کلاسیک ساختمان شما را به بنایی مجلل و لوکس تبدیل می کند. عریض بودن ساختمان دو نبش نسبت به دیگر بناها به اجرای جزییات به سبک کلاسیک بر روی ساختمان کمک می کند. در طراحی نمای دو نبش به سبک کلاسیک، سنگ یکی از اجزای اصلی را دارد زیرا سنگ ها داری زیبایی منحصر به فردی هستند و تنوع رنگ زیادی دارند همچنین در برابر شرایط محیطی، حرارت، سر و صدا و … عایق بوده و مقاومت بالایی دارند. از پر طرفدارترین سنگ های طبیعی، سنگ های آهکی و آذرین می باشند.

 

نمای ساختمان دونبش مدرن

طراحی نما ساختمان به سبک مدرن گزینه ای مناسب برای اجرای بر روی ساختمان های دو نبش می باشد. در نمای مدرن می توان با ترکیب چندین متریال در کنار یکدیگر نمای ساختمان را به شکل منحصر به فرد و جذابی طراحی و اجرا نمود. باید به این نکته توجه نمود که متریال های استفاده شده در اجرا نما ساختمان دو نبش به سبک مدرن با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و به میزان معین و مطلوبی از آن ها بکار برده شود.

 

طراحی نما ساختمان کلاسیک یا مدرن؟

طراحی نما ساختمان کلاسیک دارای جذابیت و جلوه ی زیبایی می باشد زیرا عنصر اصلی این نما سنگ های طبیعی می باشند که همین موضوع مزید بر علت است که هزینه ی طراحی و اجرای این نما نسبت به نما ساختمان مدرن به مراتب بالاتر باشد.

طراحی نما ساختمان دونبش به سبک مدرن به دلیل استفاده از متریال های مختلف جلوه ی خاص و زیبایی به بنا می بخشد و علاوه بر آن هزینه تمام شده آن بسیار پایین تر از نمای کلاسیک می باشد. ساختمان های دو نبش نسبت به دیگر بنا ها بیشتر در معرض دید قرار دارند به همین علت در طراحی و اجرای نمای این بنا ها باید دقت و سلیقه ی فراوانی به کار رود تا نتیجه ایده آلی حاصل شود. برای طراحی نما ساختمان دو نبش می توان از سبک های مختلفی استفاده نمود که نمای کلاسیک و مدرن از پرطرفدار ترین آن هاست.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]