کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی
12
بهمن

ایده‌های آسان برای بزرگ نشان دادن خانه

راه‌های تضمینی برای بزرگ نشان دادن خانه!

همه ما دوست داریم که در خانه‌های بزرگ زندگی کنیم و اگر این امکان را نداشته باشیم سعی می‌کنیم با بزرگ نشان دادن خانه، این خواسته را واقعی کنیم. افزایش قیمت مسکن و از سوی دیگر افزایش جمعیت و در نتیجه، ساخت خانه‌هایی با متراژ پایین؛ از عواملی هستند که مانع داشتن خانه بزرگ برای همه افراد می‌شوند. برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه نقلی و کوچک باید تعدادی کار و طراحی را انجام داد. برای چیدمان و دکوراسیون منزل راهکارهای زیر را انجام دهید

داشتن خانه کوچک نیز نیاز به کمی سلیقه دارد و شما نباید با قرار دادن وسایل در کنار یکدیگر فضایی را که در اختیار دارید کوچک‌تر نشان دهید. طراحی فضای کوچک باید به صورتی باشد که احساس امنیت و صمیمیت را به شما القا کرده و در کنار آن نیز نور و هوا به خوبی در آن جریان پیدا کند. این عوامل باعث می‌شوند تا فکر کردن به خانه‌ هم برای شما جذابیت داشته باشد.

 

اگر صاحب خانه‌ای کوچک هستید، برای بزرگ نشان دادن خانه این نوشته‌ها واجب‌اند!

 

 

بزرگ نشان دادن خانه با استفاده از رنگ‌های روشن

همه ما می‌دانیم که رنگ‌ها در چیدمان منزل کوچک نقش به سزایی دارند. زمانی که در دکوراسیون دیوارهای یک خانه از رنگ‌های تیره استفاده شود، فضا کوچک‌تر به نظر خواهد رسید. اما استفاده از رنگ‌های روشن وخنثی مانند استخوانی، کرم، سفید و طوسی برای دیوارها فضای خانه کوچک شما را دلبازتر خواهد کرد. طراحی فضای کوچک باید به صورتی باشد که احساس امنیت و صمیمیت را به شما القا کرده و در کنار آن نیز نور و هوا به خوبی در آن جریان پیدا کند.

 

استفاده از شیشه و آینه برای بزرگ نشان دادن خانه

در چیدمان منزل کوچک شیشه و آینه کمک می‌کند تا انعکاس نور در داخل خانه شما بیشتر شود. پس اگر خانه شما پنجره دارد سعی کنید در طول روز آنها را کنار بزنید یا اگر پنجره ندارید، از آینه و شیشه در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید تا روشنایی چراغ‌ها را چند برابر کنند.

ایده‌های آسان برای بزرگ نشان دادن خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

از شیشه در تزئین و دکوراسیون خانه نیز می‌توانید استفاده کنید. آینه‌ها راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی هستند که به کمک چیدمان خانه نقلی می‌آیند. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلفی از آینه استفاده کنید.

 

بزرگ نشان دادن خانه با دکوراسیون مونوکروم

اگر اتاق یا خانه شما کوچک است برای بزرگ‌تر جلوه دادن آن بهتر است به سراغ الگوی تک رنگی بروید. الگوی تک رنگی در دکوراسیون فضای کوچک به معنای آن است که شما فقط از یک رنگ یک دست و ثابت برای رنگ فرش، پرده‌ها، دیوار و حتی کفپوش و فرش‌ها استفاده کنید. برای این کار از یک رنگ ثابت روشن در تم خانه خود بهره ببرید.

 

پیشنهاد نویسنده: سبک دکوراسیون مونوکروم

 

بزرگ نشان دادن خانه با لوازم چند کاره

زمانی که شما فضای کافی برای قرار دادن وسایلتان نداشته باشید، بهتر است از لوازمی استفاده کنید که فضای خالی زیادی را در خانه شما ایجاد کنند. یکی از این لوازم، مبلمان و لوازم چند کاره است که کمک می‌کند در عین حال که نیاز شما به تخت و مبل و غیره رفع شود، فضای خالی بیشتری نیز در اختیارتان قرار دهد.

اشتباهات دکوراسیون داخلی

برای مثال شما می‌توانید از یک صندوق یا کمد به عنوان میز پذیرایی خود استفاده کنید تا در عین حال لوازم اضافی یا پذیرایی را نیز در آن نگهداری کنید. یا آنکه می‌توانید از مبل‌های تخت شو یا تخت‌هایی استفاده کنید که در اتاق تبدیل به مبل و میز تحریر می‌شوند. همچنین در قسمت آشپزخانه بهتر است از جزیره استفاده کنید که برای شما کارکرد میز پذیرایی و ناهار خوری را نیز دارد.

 

ایجاد فضای خالی برای بزرگ نشان دادن خانه

همیشه در خانه‌های کوچک باید به دنبال ایجاد فضاهای خالی باشیم تا دلبازتر شوند. برای دکوراسیون فضای کوچک، بهتر است برخی از وسایل مانند تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنید تا فضای کمتری اشغال شود و هزینه اضافی نیز بابت خرید میز تلویزیون پرداخت نکنید.

اشتباهات دکوراسیون داخلی

استفاده از مبلمان‌هایی با شکل L کمک می‌کند تا از حداکثر فضایی که در اختیار دارید، استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید در اتاق، راهروها و غیره کمد و یا قفسه‌های دیواری درست کنید تا از فضای بی استفاده‌ای که در اختیار شما است حداکثر استفاده را کرده و وسایلتان مانند کتاب، کفش و غیره را در آنها ساماندهی کنید.

 

طرح‌های عمودی برای بزرگ نشان دادن خانه

در زمینه طراحی فضای کوچک، استفاده از کاغذهای دیواری یا رنگ‌هایی با طرح‌های عمودی و راه راه کمک می‌کنند تا سقف خانه شما بلندتر به نظر برسند و خانه شما بزرگ‌تر جلوه کند. همچنین در این زمینه استفاده از پرده‌های بلند نیز که از بالاترین قسمت سقف تا کف را پوشش می‌دهند به بزرگ نشان دادن فضای شما کمک قابل توجهی می‌کنند.

ایده‌های آسان برای بزرگ نشان دادن خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

زمانی که فضای خانه و یا اتاق کوچک شما شلوغ و به هم ریخته باشد، این فضا کوچک و دلگیر به نظر خواهد رسید، پس بهتر است چیدمان منزل کوچک شما به صورتی باشد که مرتب و سازماندهی شده به نظر برسد. در همین زمینه بهتر است از تعداد کمی قاب عکس بر روی دیوار و یا لوازم تزئینی محدودی بر روی کمدها استفاده کنید چرا که در یک فضای محدود استفاده از تعداد تابلو زیاد، کوچکی خانه شما را بیشتر به چشم آورده و شلوغ به نظر خواهد رسید.

ایده‌های آسان برای بزرگ نشان دادن خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی فضای کوچک استفاده از طرح‌های منحنی و گرد را پیشنهاد می‌دهند چرا که این طرح‌ها کمک می‌کنند تا با ایجاد فضایی بدون زاویه خانه بزرگ‌تر به نظر برسد. در واقع زاویه‌های بسته محیط شما را کوچک‌تر نشان خواهند داد. در فضاهای کوچک اگر دقت کرده باشید، خط‌های مستقیم زیادی وجود دارد و اگر این خط‌ها با استفاده از پنجره‌ها و میز و قفسه‌های زاویه دار بیشتر شوند، زوایای تند زیادی را به وجود می‌آورند که این محدودیت‌ها را می‌توان با کمک گرفتن از خطوط منحنی رفع کرد.

ایده‌های آسان برای بزرگ نشان دادن خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

برای این منظور استفاده از پارچه برای پوشش دادن زاوییه‌ها، گزینه مناسبی خواهد بود. شما می‌توانید یک پارچه را به شکل والان هلالی دور پنجره‌ها آویزان کنید تا چارچوب‌ها کمتر به چشم بیایند. یا آنکه از یک رومبلی برای پوشش صندلی و میزهای مستطیلی و مربعی استفاده کنید. برای تزریق انحنای بیشتر به خانه می‌توانید به سراغ بالش یا فرش‌های گرد و بیضی بروید. همچنین مبلمان و میزهای منحنی نیز به بزرگتر شدن فضای خانه‌های کوچک کمک قابل توجهی می‌کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]