گلکاری دکوراسیون خانه در زمان قرنطینه خانگی
26
مرداد

گلکاری دکوراسیون خانه در زمان قرنطینه خانگی

گلکاری دکوراسیون خانه در زمان قرنطینه خانگی

دراین روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن آن شرایط زندگی بسیاری از افراد سخت و متحول شده است و دیگر نمی توانند مانند گذشته اوغات فراغت خود را به راحتی سپری کنند وباید با پایبندی به یک سری دستورالعمل، خود را با شرایط فعلی هم سو کنند تا بتوانیم به خوبی از این بحران عبور کنیم، یکی از این موارد ماندن در خانه است.

از طرفی دیگر از زمان شیوع این ویروس بسیاری از مشاغل به صورت دور کاری انجام می شوند و باید در طول روز زمانی را به انجام کارهای اداری خود اختصاص دهیم، اکنون این سوال پیش می آید که در زمان فراغت به چه کاری مشغول شویم و چگونه اوغات فراغت خود را سپری کنیم.

هر کسی می تواند در این روزهای سخت به گونه ای خود را مشغول کند و با آن سرگرم شود بهترین کار در این دوران این است که در خانه بمانید و خود را سرگرم کنید تا بتوانید زنجیره این بیماری را قطع کنید.

بیشتر خانم های خانه دار می دانند که خود را در خانه ها چگونه سرگرم کنند و شما می توانید از کارهایی که آن ها انجام می‌ دهند الگوبرداری کنید یکی از این کارها می تواند گلکاری باشد.

گلکاری یکی از کارهایی می باشد که شما می توانید در خانه ها آن را انجام دهید. برای این کار بهتر است فضا های موجود در خانه را بررسی کنید و بهترین فضا را به این کار اختصاص دهید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

گلکاری دکوراسیون خانه در زمان قرنطینه خانگی

گلکاری در دکوراسیون

گل کاری یکی از کارهایی می باشد که شما می توانید نسبت به آب و هوای شهر خود آن را انتخاب کنید و گل ها و گیاهان را که برای شهر شما و آب و هوای شهر شما مناسب می باشد را انتخاب کرده و از آن‌ ها برای دکوراسیون و طراحی خانه خود استفاده کنید.

گلکاری می تواند در قسمت های مختلف خانه انجام شود به عنوان مثال تراس، گوشه ای از حال که از نور مناسبی برخوردار است می تواند از گزینه های مناسبی برای این کار محسوب شود.

 

روش های گلکاری در بالکن

  1. گلکاری بر روی نرده

یکی از گل کاری هایی که می توان گفت برای هر تراس و یا بالکنی می تواند جذاب باشد گل کاری بر روی نرده است و شما می توانید این گل کاری را به راحتی انجام دهید.

شما برای بهتر شدن دکوراسیون منزل خود می توانید بر روی نرده ها از گل ها استفاده کنید و گل هایی را انتخاب کنید که به صورت ریشه‌ای و رنگارنگ به دور نرده بپیچند و نرده را بپوشانند.

در گل کاری نرده ای شما این امکان را خواهید داشت تا زمانی که آن ها در حال رشد هستند آنها را هدایت کنید و مسیری مشخص را برای نمو آنها تعریف کنید و دیوارها و اطراف خود را سرسبز کنید.

یکی از کارهایی که می‌ توانید انجام دهید این است که گلدان هایی که برای نرده خود انتخاب کرده اید، رنگ های روشنی داشته باشند تا بتوانند از زمانی که گل ها رشد می کنند جذابیت خود را نشان دهند.

  1. ساخت جنگل در تراس

از دیگر مواردی که شما می توانید در ساختمان ها و یا خانه های خود از آن بهره ببرید وجود جنگل در تراس شما می باشد و شما با این کار می توانید محیطی را برای خود فراهم کنید تا سرگرمی جدیدی در دوران قرنطینه برای دکوراسیون داخلی خود داشته باشید.

می توانید محیط تراس خود را به صورت جنگل کوچک در بیاورید این کار باعث می شود محیطی سرسبز از گیاهان و گل های متنوع را داشته باشید.

در این موقعیت شما می توانید از گل ها و گیاهان رونده استفاده کنید و با این گیاهان دید بالکن را بپوشانید این کار باعث می شود که  شما بتوانید فضای خصوصی را برای خود به وجود بیاورید.

در چنین موقعیتی بالکن ها و تراس ها می‌ توانند برای شما محیطی آرامش بخش و امن را به وجود بیاورند.

  1. گلدان معلق در دکوراسیون

شما می توانید در دکوراسیون داخلی خانه و یا ساختمان خود از گلدان ها استفاده کنید و طبیعت را به خانه و دکوراسیون داخلی خود راه بدهید و همچنین در کنار گلدان هایی که برای زمین و یا روی میز قرار می گیرند از گلدان های معلق نیز استفاده کنید.

این گلدان ها می توانند بر روی قسمتی معلق بمانند به عنوان مثال شما می توانید این گلدان ها را به نرده های بالکن آویز کنید و یا می توانید با استفاده از طناب هایی که در اختیار دارید برای آن ها موقعیتی را به وجود بیاورید که این گلدان ها به سقف آویزان باشند و زیبایی خود را نشان دهند.

گلدان های معلق می توانند برای شما زیبایی و جذابیت خاصی را داشته باشند. می توانید برای زیبا تر شدن فضا از گلدان های حصیری استفاده کنید و یک دکوراسیون فوق العاده زیبا را در خانه خود اجرا کنید.

  1. گل های بالا رونده در دکوراسیون

گل های رونده به صورتی می باشند که بعد از کاشت و در زمان رشد به بالا و یا پایین و چپ و راست حرکت می کنند و شما می توانید رشد آن ها را با حرکتشان ببینید.

شما می توانید این گلدان ها را بر روی تراس خود قرار دهید زیرا این گیاهان در زمان رشد می توانند به هر جهتی حرکت کنند و پوشش گیاهی جذابی را برای تراس شما به وجود بیاورند.

پس می توانید از این گیاهان برای دکوراسیون و طراحی تراس خود استفاده کنید و زیبایی را به همراه آرامش در خانه خود راه دهید.

گلدان های آویز پنل چوبی

در دکوراسیون داخلی و خارجی خانه خود از پنل های چوبی استفاده کنید و آن ها را بر روی دیوارها قرار دهید که می‌ تواند طراحی خاصی به نوبه خود باشد.

شما می توانید پنل هایی بر روی دیوار قرار دهید و آن ها را ثابت کنید و بر روی پنل ها از گلدان ها و آویز های زیبایی استفاده کنید تا بتوانید محیطی را فراهم کنید که در آن احساس آرامش داشته باشید و طبیعت را در دکوراسیون داخلی می توانید پیاده سازی کنید.

در ابتدا دیواری را برای تراس خود در نظر بگیرید که بر روی آن بتوانید گل ها و گیاهان مختلفی را بکارید و از آن محیط برای کاشت گل های مختلف استفاده کنید.

طبقه بندی تراس

طبقه بندی تراس از مواردی می باشد که می توان طراحی و دکوراسیون تراس را به صورت طبقه بندی انجام داد.

با این کار شما می توانید نظم و انضباط را در کاشت گیاهان و گل ها نیز در نظر بگیرید به عنوان مثال می توانید قسمتی از طبقه‌ بندی را برای گل های زینتی درنظر بگیرید و قسمتی دیگر از طبقه‌ بندی را برای سبزیجات و صیفی جات خوردنی در نظر داشته باشید این کار باعث می‌ شود که شما نظم خاصی را به فضای خود ببخشید.

 

 

کلام آخر

دکوراسیون و تزئینات داخلی می تواند با کمی خلاقیت و ایده پردازی بهترین گزینه برای گذراندن اوفات فراغت در این دوران باشد و ساکنین خانه با کمی هم فکری می توانند آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و در صورت نیاز می توانند با متخصصین دراین حوزه مشورت داشته باشند تا از این شرایط سخت به وجود آمده به راحتی عبور کنند.

شما می توانید برای مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و مشاورین ما در شرکت معماری و دکوراسیون داخلی در خدمت شما هستند تا در انجام این امور به شما عزیزان کمک کنند.

 

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]