معماری داخلی ایسلند
16
آذر

معماری داخلی ایسلند

معماری داخلی ایسلند – کمی درمورد طراحی اسکاندیناوی!

طراحی اسکاندیناوی یک جنبش برجسته است که از معماری و طراحی داخلی گرفته تا طراحی محصول را تحت تأثیر قرار داده است. این جنبش در اوایل قرن بیستم در کشورهای شمال اروپا سوئد، دانمارک، فنلاند، نروژ و ایسلند پدیدار شد. در دهه ۱۹۵۰ در سراسر جهان شناخته شد. طراحی اسکاندیناوی راه حلی برای زندگی ساده ارائه می دهد.

تاریخچه طراحی اسکاندیناوی با برخی از معتبرترین معماران و طراحان جهان ارتباط عمیقی دارد. از جمله چهره های مشهوری که در عصر طلایی طراحی نوردیک کمک کرده اند می توان به آلوار آلتو، اولاو هاگ، آرن یاکوبسن، تیمو تاپانی سرپانوا، پول هنینگزن، برونو ماتسون، کاره کلینت و بورگ موگنسن و بسیاری دیگر اشاره کرد. طرح های نمادین این دوران شامل سری چراغ های PH، صندلی تخم مرغ، صندلی اسپانیایی و سری ظروف شیشه ای فنلاندی می باشد.
امروزه طراحی اسکاندیناوی یکی از محبوب ترین سبک ها در طراحی معاصر هستند. بسیاری از طرح های دوران طلایی هنوز هم امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. طرح های جدید که توسط طراحان جوان اسکاندیناوی خلق شده است ضمن قدردانی از پیشگامان افسانه ای این جنبش به ارائه پیچ و تاب های تازه در سبک نمادین شمال اروپا می پردازند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معماری داخلی ایسلند

چرا دکوراسیون داخلی ایسلندی محبوب است؟

دکوراسیون داخلی ایسلندی ترکیبی از خطوط تمیز و زیبای سبک مینیمالیستی با هنرهای سنتی و عناصر چند منظوره است. به لطف ظرافت و سادگی در طراحی ایسلندی، ایجاد فضایی شیک و مدرن آسان است. استفاده از برخی عناصر خوب به همراه مبلمان و نورپردازی با کیفیت می تواند همه چیز را زیبا جلوه دهد. عناصر دکوراسیون داخلی ایسلندی طیف گسترده ای از سبک ها را تکمیل می کند.

دکوراسیون داخلی ایسلندی بر عملکرد و زیبایی مینیمالیستی تمرکز دارد. یک پالت رنگی خنثی که رنگ های روشن تر را شامل می شود، پنجره های بزرگ که اتاق ها را با نور طبیعی غرق می کند و وسایل تزئینی با دقت انتخاب شده مانند آثار هنری یا اشیاء با الگوهای سنتی نوردیک نیز بخشی از اصول دکوراسیون داخلی ایسلندی است.

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهمترین عناصر سبک ایسلندی است. طراحان از پنجره های بزرگ برای پر کردن فضای خانه با نور خورشید استفاده می کنند. این امر باعث می شود رنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی منزل موثرتر باشند و همچنین نورپردازی فضای خانه را بزرگتر و زیباتر از آنچه هست نشان می دهد.

 

عناصر مورد استفاده در دکوراسیون داخلی ایسلندی

مهم ترین چیز در دکوراسیون داخلی ایسلندی سادگی است. اکثر طرح های سبک نوردیک نیز از مواد طبیعی، به ویژه چوب های کم رنگ مثل خاکستری، منسوجات پشمی و کتان، چرم و شیشه استفاده می کنند. در واقع اکثر طرح های سبک ایسلندی دارای ظاهری کم رنگ و مینیمالیستی هستند. ایجاد یک اتاق نشیمن به سبک ایسلندی در واقع آسان تر از چیزی است که به نظر می رسد. برخی از وسایلی که در دکوراسیون داخلی ایسلندی استفاده می شود شامل:

 • اتاق را از هرگونه آشفتگی یا موارد غیر ضروری پاک کنید
 • در صورت امکان دیوارها را سفید یا رنگ خنثی بزنید
 • اگر می توانید کف چوبی نصب کنید
 • از فرش مخملی استفاده کنید
 • مبلمان موجود خود را با منسوجات طبیعی تزئین کنید
 • چند وسیله چوبی ساده برای تزئین قفسه بندی انتخاب کنید
 • چند گلدان گیاهی اضافه کنید
 • یک اثر هنری جسورانه بر روی دیوار قرار دهید

 

از چه نوع چوبی در دکوراسیون داخلی ایسلندی استفاده می شود؟

مبلمان در سبک ایسلندی از جنس چوب هستند که به طور گسترده در پنج کشور شمال اروپا نروژ، فنلاند، سوئد، دانمارک و ایسلند یافت می شود. رایج ترین نوع چوب ها برای مبلمان سبک نوردیک راش، خاکستر و کاج است. در این سبک از چوب هایی با رنگ روشن و با طرح هایی ظریف استفاده می شود.

 

چگونه یک آشپزخانه به سبک ایسلندی ایجاد کنید؟

با توجه به تنوع طراحی ایسلندی، می توانید به راحتی طرح حود را انتخاب کنید و با دکوراسیون منزل خود مطابقت دهید.

 • رنگ سفید یا روشن خنثی روی دیوارها
 • رنگ کابینت روشن برای جلوه ای بهتر
 • استفاده از کابینت های تیره تر در کنار کابینت های روشن برای ایجاد تضاد
 • استفاده از کفپوش چوبی
 • استفاده از یک ساعت دیواری مینیمالیستی.
 • استفاده از میز ناهار خوری چوبی جادار با صندلی های ناهار خوری راحت

 

تفاوت دکوراسیون داخلی ایسلندی با دکوراسیون داخلی مینیمال

از اصلی ترین تفاوت های این دو مدل دکوراسیون داخلی می توان به بخش رنگ ها اشاره نمود. در دکوراسیون داخلی ایسلندی در کنار رنگ های سفید و خنثی شاهد برخی رنگ های ملایم دیگر مثل آبی، سبز، صورتی هستیم چرا که فضا را از آن حالت سادگی و بی روحی کمی خارج کند ولی در سبک مینیمالیستی از رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری استفاده می شود.

یکی دیگر از تفاوت های این دو سبک در عناصری است که در منزل بکار برده می شود. در سبک مینیمالیستی اغلب از فلز و پلاستیک استفاده می شود در صورتی که در دکوراسیون داخلی ایسلندی سعی می شود بیشتر از لوازم چوبی و الیاف طبیعی در محیط استفاده کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]