اشتباهات دکوراسیون داخلی
12
بهمن

اشتباهات دکوراسیون داخلی

با اشتباهات دکوراسیون داخلی چقدر آشنا هستید…؟

در بحث چیدمان منزل اغلب به آنچه باید انجام شود می‌اندیشیم؛ اما کنار گذاشتن کارهایی که نباید انجام دهیم نیز در این میان اهمیت دارند. برای مثال گاهی اوقات ما کاملا می‌دانیم که چه نکاتی را باید در ارتباط با دیزاین منزلمان رعایت کنیم، اما نمی‌دانیم که اشتباهات در دکوراسیون داخلی خانه ما کدام است؟ اشتباه در چیدمان غلط در دکوراسیون داخلی خانه باعث آشفتگی بصری می‌شود، مهم است که بدانیم چه باید بکنیم ولی از آن مهم‌تر، باید اشتباهات دکوراسیون داخلی را شناخته و بدانیم که چه کار نباید کرد!

 

برای جلوگیری از اشتباهات دکوراسیون داخلی، این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

مبلمان غیر متناسب از اولین اشتباهات دکوراسیون داخلی

همه ما با این صحنه روبرو شده‌ایم که با ورود به یک فضای کوچک، مبلمان و لوازم چوبی بسیار بزرگ و حجیم را ببینیم. زمانی که می‌خواهیم اقدام به خرید لوازم خانگی کنیم، رعایت تناسب در اندازه وسایل نکته بسیار مهمی است که باید مد نظر داشته باشید. زمانی که فضای پذیرایی شما کوچک است، باید از مبلمان سایز کوچک استفاده کنید یا نوعی از آن را انتخاب کنید که قابل جمع شدن باشد.

اشتباهات دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

گاهی اوقات این موضوع به صورت برعکس نیز دیده می‌شود. برای مثال در یک پذیرایی متعلق به خانه بزرگ، مبلمانی بسیار ظریف وجود دارد که این موضوع هارمونی خانه شما را بر هم می‌ریزد. بنابراین در هنگام خرید این دست لوازم منزل بهتر است یک تصویر ذهنی درست از فضایی که در اختیار شما است، داشته باشید.

 

فرش کوچک از متداول‌ترین اشتباهات دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از اشتباهات در چیدمان خانه آن است که به سراغ فرشی با ابعاد بسیار کوچک برویم. این موضوع به خصوص برای اتاق نشیمن بیشتر به چشم می‌خورد. بهتر است فرشی را انتخاب کنید که پایه‌های مبل روی آن قرار بگیرد و یا حداقل پایه‌های جلویی مبل را پوشش دهد و پایه‌های پشتی روی زمین باشند.

اشتباهات دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

همچنین برای انتخاب فرش زیر میز ناهار خوری نیز دقت داشته باشید که فرشی را انتخاب کنید که هنگام نشستن برای صرف غذا، پاهایتان روی فرش قرار بگیرد. استفاده از فرش‌های کوچک یا خیلی بزرگ برای این فضا موجب می‌شود تا هنگام جابجایی صندلی، تناسب وسایل به هم بریزد.

 

دکوراسیون را با رنگ شروع نکنید!

از دیگر گزینه‌های اشتباه در چیدمان خانه، آن است که برای دکوراسیون منزل خود ابتدا رنگ را انتخاب کنید. انتخاب رنگ با توجه به قیمت پایینی که این مورد دارد اشتباه است؛ زیرا شما به راحتی و با هزینه‌ای اندک می‌توانید آن را تغییر دهید. بنابراین اول گزینه‌های پرهزینه‌تر را دیزاین کنید و بعد از آن به سراغ تناسب رنگ‌ها بروید.

اشتباهات دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

علاوه بر این، رعایت یک رنگ خاص به عنوان پیش زمینه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای مثال پس از انتخاب وسایل بزرگتر باید یک رنگ در تم چیدمان منزلتان برای رنگ پیش زمینه در قسمت دیوارها و پرده‌ها در نظر داشته باشید که هارمونی رنگ‌های منزل را نیز حفظ کند.

 

لوازم خود را به دیوار نچسبانید

احتمالا شما نیز با این صحنه روبرو شده‌اید که برای مدیریت بهتر فضا، لوازمی مانند میز یا مبلمان به دیوارها چسبانده می‌شوند. این موضوع یکی از نکات در چیدمان غلط خانه است که در اغلب خانه‌های ایرانی به چشم می‌خورد و همه لوازم با رعایت فاصله کم به دیوارها چسبیده‌اند.

اشتباهات دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

بهتر است در هنگام مهمانی‌های بزرگ این موضوع رعایت شود، اما در حالت کلی باید مبلمان کمی از دیوار فاصله داشته باشد و برای زیباتر کردن فضا، در قسمت پشتی آنها از لامپ‌ها و چراغ‌های تزئینی استفاده شود.

 

اشتباهات دکوراسیون داخلی در نصب تابلوها

خیلی از افراد عادت دارند تا تابلوهای هنری یا قاب عکس را در قسمت بالای دیوارها نصب کنند؛ در حالی که استاندارد نصب تابلوها این است که باید هم ردیف با چشم افراد باشد تا بتوانند به خوبی آن را ببینند. این موضوع با توجه به قد افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و شما باید قد خود را میزانی برای نصب تابلوهای منزل خود قرار دهید تا برای دیدن آنها نخواهید سرتان را بالا نگه دارید.

 

خانه را بیش از حد شلوغ نکنید

یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین اشتباه در دکوراسیون داخلی آن است که خانه به خصوص فضای پذیرایی و اتاق‌ها را با دکورهای ریز و درشت شلوغ کنیم. این کار چشم شما را به سرعت خسته می‌کند و به اعتقاد روانشناسان آرامش شما را بر هم می‌زند. به جای استفاده بیش از حد از لوازم دکوری بهتر است به تعداد محدودی لوازم شیک و باارزش بسنده کنیم تا از استرس لوازم زیاد در خانه هم جلوگیری شود.

اشتباهات دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اشتباهات در چیدمان خانه کم نیستند. برای مثال اغلب ما عادت داریم تا نور اتاق‌ها را در قسمت سقف دیزاین کنیم؛ در حالی که ترکیبی از انواع نورپردازی، جذابیت فضای شما را بیشتر می‌کند. برای این کار می‌توانید از چراغ‌های رومیزی، لامپ‌های ایستاده، کف و یا آویز برای روشنایی بیشتر فضایی که در اختیار دارید، استفاده کنید. با این کار هم تنوع بیشتری به خانه خود می‌دهید هم نور بیشتری را وارد آن می‌کنید و فضای زیباتر و دلچسب‌تری هم خواهید داشت.

اشتباهات دکوراسیون داخلی

نکته دیگری که در ارتباط با اشتباه در چیدمان خانه وجود دارد، و عمدتا از آن غافل می‌شویم؛ آن است که اندازه را در چیدمان لوازم نادیده می‌گیریم. برای مثال شما یک کاناپه بزرگ را در کنار یک میز قهوه خوری خیلی بزرگ قرار می‌دهید. این موضوع توازن خانه شما را بر هم می‌ریزد. همچنین در هنگام خرید مبلمان بسیاری از افراد تنها به زیبایی آن توجه می‌کنند، در حالی که راحتی و کیفیت مبلمان گزینه اولی است که شما باید آن را بررسی کنید و سپس در صورت رضایت در ارتباط با ظاهر و زیبایی آن تصمیم بگیرید.

 

استفاده از لوازم قدیمی و ناکارا

گاهی اوقات به دلیل علاقه‌ای که به اشیا و لوازم قدیمی داریم، از آنها در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن استفاده می‌کنیم و این موضوع، چیدمان غلط خانه را به همراه دارد. این در حالی است که استفاده زیاد از لوازم قدیمی و عتیقه موجب می‌شود تا هارمونی لوازم خانه شما بر هم بریزد و استفاده از لوازم جدید در کنار این دکورهای قدیمی تناقض بسیاری ایجاد کند. تصور بسیاری از ما بر آن است که وسایل و چیدمان را به صورتی قرار دهیم که در یک نگاه دیده شوند، در حالی که این موضوع یکی از اشتباهات در چیدمان خانه است. اگر بخواهیم تمام وسایل و لوازم خانه ما به صورت همزمان دیده شوند، خانه ما شلوغ‌تر به نظر خواهد آمد و زیاده روی در این موضوع باعث خستگی شما در طولانی مدت خواهد شد.

گاهی اوقات اشتباه در چیدمان خانه، تنها به دیزاین وسایل مربوط نمی‌شود و این شما هستید که با اهمیت ندادن به سلیقه خود، آن را کسل کننده می‌کنید. شما در درجه اول باید به بررسی علایق و سلیقه خودتان بروید و سعی کنید از آنچه دیگران انجام می‌دهند پیروی نکنید. اگر دقت کرده باشید همواره بناهایی مورد توجه و ماندگار بوده‌اند که بر اساس سلیقه شخصی طراحی شده‌اند. شما به راحتی با در نظر گرفتن اصول استاندارد و اولیه می‌توانید به آنچه دوست دارید در دکوراسیون داخلی برسید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]