دکوراسیون داخلی کشور ایسلند
27
آذر

دکوراسیون داخلی کشور ایسلند

دکوراسیون داخلی کشور ایسلند

دکوراسیون داخلی ایسلندی ترکیبی از خطوط تمیز و زیبای سبک مینیمالیستی با هنرهای سنتی و عناصر چند منظوره است. به لطف ظرافت و سادگی در طراحی ایسلندی، ایجاد فضایی شیک و مدرن آسان است. استفاده از برخی عناصر خوب به همراه مبلمان و نورپردازی با کیفیت می تواند همه چیز را زیبا جلوه دهد. عناصر دکوراسیون داخلی ایسلندی طیف گسترده ای از سبک ها را تکمیل می کند.

دکوراسیون داخلی ایسلندی بر عملکرد و زیبایی مینیمالیستی تمرکز دارد. یک پالت رنگی خنثی که رنگ های روشن تر را شامل می شود، پنجره های بزرگ که اتاق ها را با نور طبیعی غرق می کند و وسایل تزئینی با دقت انتخاب شده مانند آثار هنری یا اشیاء با الگوهای سنتی نوردیک نیز بخشی از اصول دکوراسیون داخلی ایسلندی است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور ایسلند

نور طبیعی در دکوراسیون ایسلندی

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهمترین عناصر سبک ایسلندی است. طراحان از پنجره های بزرگ برای پر کردن فضای خانه با نور خورشید استفاده می کنند. این امر باعث می شود رنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی منزل موثرتر باشند و همچنین نورپردازی فضای خانه را بزرگتر و زیباتر از آنچه هست نشان می دهد.

 

عناصر مورد استفاده در دکوراسیون داخلی ایسلندی

مهم ترین چیز در دکوراسیون داخلی ایسلندی سادگی است. اکثر طرح های سبک نوردیک نیز از مواد طبیعی، به ویژه چوب های کم رنگ مثل خاکستری، منسوجات پشمی و کتان، چرم و شیشه استفاده می کنند. در واقع اکثر طرح های سبک ایسلندی دارای ظاهری کم رنگ و مینیمالیستی هستند. ایجاد یک اتاق نشیمن به سبک ایسلندی در واقع آسان تر از چیزی است که به نظر می رسد. در استفاده از این عناصر به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید:

  • دیوارها را سفید یا رنگ خنثی بزنید
  • از کف پوش چوبی با رنگ گرم استفاده کنید
  • مبلمان موجود خود را با منسوجات طبیعی تزئین کنید
  • چند وسیله چوبی ساده برای تزئین قفسه بندی انتخاب کنید
  • حتما از گیاه استفاده کنید

مبلمان در سبک ایسلندی از جنس چوب هستند که به طور گسترده در پنج کشور شمال اروپا نروژ، فنلاند، سوئد، دانمارک و ایسلند یافت می شود. رایج ترین نوع چوب ها برای مبلمان سبک نوردیک راش، خاکستر و کاج است. در این سبک از چوب هایی با رنگ روشن و با طرح هایی ظریف استفاده می شود.

 

طراحی آشپزخانه به سبک ایسلندی

با توجه به تنوع طراحی ایسلندی، می توانید به راحتی طرح خود را انتخاب کنید و با دکوراسیون منزل خود مطابقت دهید.

 

تفاوت دکوراسیون داخلی ایسلندی با دکوراسیون داخلی مینیمال

از اصلی ترین تفاوت های این دو مدل دکوراسیون داخلی می توان به بخش رنگ ها اشاره نمود. در دکوراسیون داخلی ایسلندی در کنار رنگ های سفید و خنثی شاهد برخی رنگ های ملایم دیگر مثل آبی، سبز، صورتی هستیم چرا که فضا را از آن حالت سادگی و بی روحی کمی خارج کند ولی در سبک مینیمالیستی از رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری استفاده می شود. یکی دیگر از تفاوت های این دو سبک در عناصری است که در منزل بکار برده می شود. در سبک مینیمالیستی اغلب از فلز و پلاستیک استفاده می شود در صورتی که در دکوراسیون داخلی ایسلندی سعی می شود بیشتر از لوازم چوبی و الیاف طبیعی در محیط استفاده کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]