مشکلات دکوراسیون داخلی
21
شهریور

مشکلات دکوراسیون داخلی

مشکلات دکوراسیون داخلی

در موارد زیادی دیده شده است که افراد با اینکه علاقه خیلی فراوانی به طراحی داخلی برای منزل خود هستند اما از انجام آن به دلیل وجود مشکلات دکوراسیون داخلی معدود، صرف نظر می کنند.

حال ما در ادامه این مطلب به بررسی مشکلات دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی و راه حل های آن خواهیم پرداخت.

 

 مشکلات دکوراسیون داخلی

فضای محدود منزل و مشکلات و راه حل های آن در طراحی داخلی

افرادی که معتقدند منزل آنان دارای فضای محدودی است می توانند از چند نکته زیر در ارابطه با طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنند

لازم به ذکر است که مبلمان، میز، وسایل تزئینی و قاب عکس ها، هر یک به تنهایی می تواند باعث کوچکتر نشان دادن فضا شوند.

بنابراین پیشنهاد می شود در صورت ضروری نبودن این اشیا در محیط خانه، آنان را از محیط خارج کنید.

همانگونه که اکثریت افراد آگاه به این واقعیت هستند که رنگ های تیره موجب کوچکتر دیده شدن فضا می شود، بهتر است برای رنگ آمیزی منزل به خصوص اتاق نشیمن از رنگ های روشن استفاده شود چرا که این کار همانطور که واضح است موجب جلوه بزرگتر فضای آن می شود.

 

استفاده از آینه برای بزرگتر دیده شدن فضا

می توان در دکوراسیون و طراحی منزل از آینه های بزرگ در طرح های متفاوت استفاده شود، زیرا آینه با انعکاس نور و گسترش آن باعث جلوه زیبای کار می شود.

آینه ها علاوه بر افزایش نور و روشنایی می تواند باعث دید توهم مانند شود به این صورت که باعث بزرگتر دیده شدن محیط بیش از چیزی که هست می شود.

البته لازم به ذکر است که آینه نقایص خانه را نیز دو چندان نشان می دهد بنابراین بهتر است در ابتدا طراحی منزل را بی عیب کرده و سپس اقدام به استفاده از آینه در کوراسیون و تزئین خانه شود.

 

مشکل بودجه در طراحی دکوراسیون

برخی افراد تصورشان بر این است که طراحی برای دکوراسیون منزل بسیار هزینه بالایی در پیش خواهد داشت و به همین دلیل است که از انجام این کار صرف نظر می کنند.

اما باید بدانند که برای تغییر دکوراسیون خانه خود اصلا موظف به خرج کردن هزینه زیادی نیستند بلکه فقط کافی است به چند نکته هائز اهمیت دقت شود.

یکی از گران ترین عنصر های دکوراسیون معمولا مبلمان ها هستند و می توان به جای خرید مجدد مبلمان، روکش های آن را تعویض کرد.

حتی اگر شرایط تعویض روکش نیز هم نیست می توان در صورت قدیمی بودن مبلمان روی آن از پارچه های لوزی شکل و ذایره ای باطراحی زیبا استفاده کرد.

بهتر است میز عسلی جلوی مبلمان را یا تعویض کرده و یا رنگ آن را تغییر داد، این کار تا حد زیادی توجه افراد را از کهنگی قطعات مبلمان دور می کند.

برای جلب توجه نگاه افراد و دوری کهنگی برخی وسایل از دید آنان می توان از رنگ های جسورانه که توجه زیادی را به خود جلب می کند استفاده کرد مثل استفاده در کوسن ها و تزئینات رومی میز ها استفاده شود تا از یکنواختی در بیاید.

 

مشکلات اتاق خواب در زیبایی و تغییرات دکوراسیون

همانطور که واضح است اتاق خواب مکانی است که بیشترین نقش را در احساس آرامش افراد دارد و تنها تمیزی و نظم آن است که موجب چنین احساساتی می شوند.

اما امروزه بیشتر دیده می شود تا اتاق خواب را افراد با وسایل غیر ضروری پر کرده و دیگر خبری از نطم همیشگی نیست، پس در مرحله اول بهتر است بار دیگر با دقت به وسایل موجود در اتاق خواب نگاه کرد و انتخاب کرد که کدام یک از وسایل ضروری و کدام یک غیر ضروری است.

در یک اتاق خواب با چیدمان اصولی می توان گفت تنها نیازمند به حضور یک تختخواب راحت می باشد و در کنار آن دیگر نیازی به حضور مبلی نمی باشد.

در صورت وجود وسایل کوچک و دست و پا گیر ضروری می توان از قفسه های نگهدارنده در گوشه ای اتاق استفاده کرد و یا در زیر تخت باکس هایی تعبیه شود تا بدون هیچ اشغال جایی مکانی، بتوان از تمام وسایل ریز و ضروری به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

برای مکانی مناسب آویزان کردن می توان از جا لباسی هایی که به پشت در متصل می شود استفاده کرد تا نظم اتاق خواب همچنان پایدار باشد.

 

راهکار هایی برای دیوار منازل

یکی از منفی ترین و خسته کنده ترین قسمت های منزل ایرانی ها، دیوار های سر تا سر سفید و یکدست می باشد که افراد تلاشی هم برای رهایی از آن انجام نمی دهند.

با این حا اگر افراد به دنبال تغییراتی در دکوراسیون هستند باید در این زمینه نیز تغییراتی را به وجود آورند.

به عنوان مثال می توان نقاشی های بزرگی را بدون قاب به دیوار ها آویزان کرد.

برای تغییرات در تزدینات دیوار ها، باید یک نقطه را نقطه کانونی در نظر گرفته و ما بقی وسایل را دراطراف آن قرار داد به عنوان مثال دیوار بالای شومینه می تواند نقطه کانونی باشد.

در طرح و رنگ آمیزی این دیوار نقطه کانونی میتوان از رنگ متفاوتی نسبت به رنگ سایر دیوارها استفاده کرد  به طوری که بیشتر از سایر قسمت ها جلب توجه کند.

برای طراحی دیگری که دیوار های اتاق نشیمن را از سادگی در بیاورد می توان یک دیوار را تماما از قاب هایی با تناژ های رنگی مناسبی استفاده کرد و آن را به شکل یک گالری در آورد.

 

چگونگی استفاده از کفپوش های جدید در خانه اجاره ای

ناراحتی اکثریت افراد در تغییر دکوراسیون کف منزل خود، این می باشد که این افراد مستاجر هستند و توانایی تغییر کفپوش های اصلی را ندارند.

حال با این توضیحات می توان گفت احتمالا بهترین و تنها راه حل پوشاندن و پنهان کردن آن قسمتی از کفپوش را که مد نظر هست، این می باشد که از یک قرش مناسب با اندازه درست استفاده شود.

البته نکته هائز اهمیت این هست که فرش های بزرگ با نقش و نگار سنتی هر چه که بزرگتر باشد باعث می شود فضای منزل کوچکتر به نظر برسد اما فرش هایی با طرح و سبک مدرن و امروزی می تواند انتخاب درستی باشد چرا که معمولا تنوع رنگ کمتری نسبت به فرش های سنتی دارد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]