محوطه سازی ویلا فشم
22
فروردین

محوطه سازی ویلا فشم

محوطه سازی ویلا فشم

آنچه در محوطه سازی ویلا فشم یا هر منطقه دیگری مدنظر قرار می گیرد، ایجاد فضای دلنشین و روحیه بخش متناسب با سبک طراحی ویلا است. در طراحی محوطه ویلا فشم با گیاهان متنوع متناسب با شرایط اکولوژی منطقه مانند تغییرات دما، میانگین دمای منطقه مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از آلاچیق، نهر، استخر، چیدمان جعبه‌های گل و … از مواردیست که در محوطه سازی یا در کل طراحی ویلا فشم مورد توجه قرار می گیرد. در طراحی محوطه سازی برای باغ از ترکیب مصالح و مواد مختلفی نظیر چوب و تخته سنگ و سرامیک و سنگ ریزه و درختچه های تزیینی و خزه ها و بوته های کوتاه و … استفاده می شود که هر یک از این مواد و مصالح باعث ایجاد جذابیت بیشتر در فضای باغ می شوند. موزاییک چمنی و موزاییک های سنگی از انواع مصالحی هستند که در طراحی محوطه فضاهای سبز مورد استفاده قرار می گیرند و این نوع موزاییک ها در مکان های مشخصی قرار داده می شوند و برای ایجاد مرزبندی در فضای باغ نیز می توانند مفید واقع شوند. گلدان ها یکی دیگر از انواع عناصر تزیینی هستند و شما می توانید در کنار باغچه های بزرگ و کوچک ایجاد شده در فضای باغ از گلدان های تزیینی و رنگارنگ استفاده کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

محوطه سازی ویلا فشم

مبلمان در محوطه سازی باغ و ویلا فشم

استفاده از مبلمان در فضای باغ را نباید نادیده گرفت شما می توانید در مکانی مناسب مبلمان با طرح شیک و زیبا را بچینید و از این فضای ایجاد شده برای استراحت استفاده کنید. اگر در فضای کافی در باغ وجود دارد می توانید از المان هایی نظر برکه و آبنما و آلاچیق برای زیبایی و جذابیت بیشتر فضای باغ استفاده نمایید.

 

رنگ بندی فضای محوطه ویلا فشم

در محوطه سازی رنگها اولین المانهایی هستند که بطور مستقیم و غیرمستقیم در یک نگاه مرکز توجه افراد میشود. بنابراین در طراحی محوطه ویلا بسیار مهم است. رنگ میتواند با گیاهان یا المان‌های موجود در محوطه ویلا مانند سنگ فرش، دیوارها یا نرده‌ها و آبنما و غیره به حیاط اضافه شود.

 

اصول محوطه سازی باغ و ویلا فشم

محوطه سازی باغ از اصول و قواعد خاصی پیروی می‌کند و رعایت همین اصول است که باعث تغییر محیط خواهد شد. به همین علت هنگام طراحی باغ در نظر گرفتن اصول محوطه سازی بسیار اهمیت داشته و از اصلی‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد هماهنگی در محیط
  • توجه به شرایط اقلیمی منطقه
  • چیدمان و نورپردازی صحیح المان‌ها
  • ایجاد مسیر مناسب برای رفت و آمد
  • استفاده از متریال مناسب در ساخت المان‌ها
  • استفاده از گیاهان مناسب در ایجاد فضای سبز

 

طراحی محوطه و زیبایی ویلا فشم

زیبایی ظاهری ویلای شما شاید اصلی ترین دلیل اهمیت طراحی محوطه باشد. هر ویلا و یا هر بنایی که با مصالح ساخت بشر احاطه شده باشد ویلایی نمیه کاره است. پس فرآیند طراحی ویلا فشم بدون طراحی محوطه ویلا کاری ناتمام است. شما برای تکمیل ویلایتان و افزودن زیبایی و طراوت به آن نیاز دارید جلوه ای از طبیعت را به آن اضافه کنید. این یعنی یکی بودن با طبیعت، که می توانید راحتی و آرامش شما را در زمان حضورتان در ویلا به حداکثر برساند. این همان کاری است که طراحی منظره باید بتواند به خوبی انجام دهد. محوطه طراحی شده زیباست، علاوه بر آن قادر است تا از محیط زیست حفاظت کند. اما چگونه؟ با کاشت گونه های محلی با استفاده از خاک های محلی شما طبیعت را پروش می دهید. با اینکار به حفظ انواع گونه های گیاهی محلی کمک می کنید. همچنین با درنظر گرفتن لانه هایی برای پرندگان و آبخوری برای آنان، نه تنها به طبیعت کمک می کنید، بلکه آوای خوش پرندگان را به محوطه خود خواهید آورد. علاوه بر این پرندگان زیبای زیادی می توانند غذای خود را از محوطه ویلای زیبای شما در فشم تامین کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]