محوطه سازی ویلا زردبند
22
فروردین

محوطه سازی ویلا زردبند

محوطه سازی ویلا زردبند

در دنیای مدرن امروز هزاران وسیله ریلکسی به وجود آمده است تا باعث ایجاد آرامش و سرگرمی افراد شود. یکی از این ابزارهای ریلکسی می تواند تاب های باغی باشد. همه ما در کودکی و نوجوانی تجربه استفاده از تاب های پارک را داشته ایم و آرامش و لذت ناشی از آن را خوب به خاطر داریم. تاب خوردن باعث ایجاد آرامش و استراحت فکری شود. یک ایده خیلی خوب مخصوصا برای ویلاها و محوطه سازی در ویلای زردبند شما است. درک مراحل ساخت خانه به صورت مرحله به مرحله به شما کمک می کند تا برنامه را در حین پیشرفت پروژه خود پیگیری کنید. در اینجا توضیح می دهیم که در هر مرحله از ساخت چه انتظاراتی باید داشت، در ادامه محوطه سازی ویلا و مراحل آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

محوطه سازی ویلا زردبند

لوله کشی و برق محوطه ویلا زردبند

وقتی ساخت ویلا از مراحل اولیه می گذرد و نوبت به طراحی محوطه ویلا می شود، پیمانکاران برق و لوله کشی شروع به اجرای لوله ها و سیم ها از طریق دیوارهای داخلی، سقف و کف می کنند. خطوط فاضلاب و دریچه ها و همچنین خطوط آبرسانی برای هر دستگاه نصب شده است. وان حمام و واحدهای دوش/وان یک تکه در این نقطه قرار می گیرند زیرا فضای بیشتری برای مانور دادن به اجسام بزرگ و سنگین وجود دارد. کانال کشی برای سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و احتمالاً کوره نصب شده است. لوله های هواکش تهویه مطبوع از طریق سقف نصب می شود و عایق در کف، دیوارها و سقف ها نصب می شود. پس از اتمام سقف، خانه “خشک شده” در نظر گرفته می شود. سپس یک برقکار پریزهایی را برای پریزها، چراغ ها و کلیدها نصب می کند و سیم ها را از پانل شکن به هر پریز می رساند. سیم کشی تلفن، تلویزیون کابلی و سیستم های موسیقی در این کار گنجانده شده است.

در حالی که نصب تهویه مطبوع ممکن است تنها سه تا هفت روز طول بکشد، بقیه تجهیزات مکانیکی، از لوله کشی گرفته تا برق، دو تا چهار هفته طول می کشد. در این مرحله نباید عجله کرد، زیرا گیر افتادن در بازرسی ها می تواند ساخت و ساز را طولانی تر کند و از پیشرفت پروژه جلوگیری کند. قاب های ناهموار، لوله کشی و سیستم های الکتریکی و مکانیکی از نظر انطباق با قوانین ساختمان بررسی می شوند. به احتمال زیاد این سه بازرسی متفاوت خواهد بود. حداقل، بازرسی قاب بندی جدا از بازرسی های الکتریکی و مکانیکی انجام می شود. در این مرحله، دیوارهای خشک (همچنین به عنوان گچ تخته، تخته دیوار یا تخته گچی نیز شناخته می شود) به محل ساختمان تحویل داده می شود.

 

عایق کاری ویلا زردبند

رایج ترین انواع عایق های مورد استفاده در خانه های جدید فایبرگلاس، سلولزی و فوم هستند. بسته به منطقه و آب و هوا، سازنده شما ممکن است از پشم معدنی (در غیر این صورت به عنوان پشم سنگ یا پشم سرباره شناخته می شود)، بلوک های بتنی، تخته فوم یا فوم سفت و سخت، قالب های عایق بتن، فوم اسپری یا پانل های عایق سازه استفاده کند. عایق پتویی، که به صورت چوبی یا رول عرضه می شود، در ساخت خانه های جدید معمول است. همینطور عایق شل و دمنده که از فایبرگلاس، سلولز یا ذرات پشم معدنی ساخته شده است. یکی دیگر از گزینه های عایق، فوم مایع است که می توان آن را اسپری کرد، در جای خود کف کرد، تزریق کرد یا ریخت. در حالی که هزینه آن بیشتر از عایق batt سنتی است، فوم مایع دو برابر R-value در هر اینچ دارد و می تواند کوچکترین حفره ها را پر کند و یک مانع هوایی موثر ایجاد کند. چوب ها و رول های فایبرگلاس و پشم معدنی معمولا در دیوارها، اتاق زیر شیروانی، کف، فضاهای خزنده، سقف کلیساها و زیرزمین ها نصب می شوند. سازندگان اغلب روکش هایی مانند کاغذ کرافت یا کاغذ کرافت فویل را به عنوان سد بخار و هوا متصل می کنند. در مناطقی که عایق در معرض دید قرار می گیرد، مانند دیوارهای زیرزمین، بت ها گاهی اوقات دارای یک روکش ضد شعله خاص هستند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]