اختلاف سطح در بازسازی ساختمان
14
شهریور

اختلاف سطح در بازسازی ساختمان

اختلاف سطح در بازسازی ساختمان

یکی از ویژگی ها و جلوه های خاص در بازسازی منزل و بازسازی ساختمان میتواند اختلاف سطح کف باشد.

که در بازسازی ساختمان از این المان استفاده زیادی می کنند.

در اعمال چنین طرح و المانی باید ویژگی های بسیاری را در نظر گرفته شود، تا با رعایت این ویژگی ها به جذابیت و زیبایی خاص و اصیلی که اختلاف سطح به وجود می آورد توجه را به دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان جلب کرد.

برای چنین المانی باید تعریف خاصی از بخشی که روی آن انجام شود را باید داشته باشیم، به عنوان مثال با این طرح میتوان قسمتی از هال و پذیرایی را از دیگر نقاط خانه که در یک سطح هستند ایجاد کرد.

این تغییر باید آن چنان ویژه وخاص انجام شود که برای قسمتی که چند پله دارد و قسمتی که صاف است تفاوت هایی از نظر جلوه داشته باشد، تا بیشتر بتواند آن نقطه از بقیه نقاط خانه جلب توجه بیشتری کند.

ایده اختلاف سطح میتواند جزئی از مراحل بازسازی خانه حساب شود.

 

اختلاف سطح در بازسازی ساختمان

نکاتی برای اختلاف سطح در اجرا

  • مقاومت ساختمان در نظر گرفته شود
  • بررسی شرایط کنونی ساختمان
  • نوع مصالح برای ایجاد اختلاف سطح ساختمان
  • آنالیز و بررسی دقیق شرایط ساختمان

همان طور که قبل گفته شد، ویژگی اصلی در بازسازی ساختمان ها و منازل میتواند متفاوت باشد و هر کدام از طراحی ها از سبک و طراحی دکوراسیون خاصی استفاده شده باشد.

در بعضی از طراحی ها اختلاف سطح می تواند برای ساختمان های کوچک به کار گرفته شود تا با این کار بتوان از فضای کوچک خانه بیشترین بهره را برد و خانه را به صورت بزرگ نشان دهد.

با کوچک ترین تغییری چون اختلاف سطح کف میتوان از خانه های کوچک خانه های بزرگی ساخت.

برای خانه های کوچک با اختلاف سطح کف میتوان از یک سالن کوچک دو قسمت مجزا و جدا ساخت، این گونه که میتوان از یک سالن برای آشپزخانه و نشیمن استفاده کرد، فقط با یک تغییر کوچک.

از یک سالن میتوان برای چند بخش استفاده کرد و تقسیم بندی انجام داد، این گونه که میتوان به سه قسمت هال و پذیرایی، آشپزخانه و قسمت ناهار خوری با میز ناهار خوری تقسیم کرد تنها با اختلاف سطح این کار ممکن است.

 

معماری اختلاف سطح در سالن پذیرایی

اتاق پذیرایی یکی از بخش های مهم خانه به حساب می آید، آن گونه که تمام توجه در خانه به این قسمت تعلق می گیرد و از اولویت های خانه می باشد.

در قسمت پذیرایی هر خانه بیشترین تلاش صورت می گیرد تا بتوان بهترین ایده ها و طراحی را انجام دهند. در سالن پذیرایی المان هایی مانند نور پردازی و تزئینات دیواری جزئی از المان های طراحی به حساب می آید.

در سالن های پذیرایی باید خلاقیت هایی از خود نشان داد که می توان از اختلاف سطح کف استفاده کرد تا همه را شگفت زده کنید.

در بعضی از خانه ها از طراحی دوبلکس استفاده شده است، یعنی در هنگام ساخت ساختمان از طراحی دوبلکس استفاده شده است و همان گونه ساخته شده است.

اما در ساختمان هایی که از دوبلکس استفاده نکرده اند میتوان از معماری اختلاف سطح کف استفاده شود تا بتوان به خانه دکوراسیون و طراحی منزل جدید القا کرد.

در استفاده از اختلاف سطح کف می توان از متریال های متفاوتی چون متریال چوبی و متریال سنگی استفاده کرد، که به این گونه معماری ها معماری نیمه دوبلکس نیز گفته می شود.

برای نمونه میتوان از کنار هم قرار دادن تکه چوب های با ارتفاع ۲۰ سانتی متری یک اختلاف سطح بسیار شیک و خاصی بهره برد، که ما میتوانیم اختلاف سطح ۲۰ سانتی متری داشته باشیم.

یا میتوان با استفاده از متریال های سنگی اختلاف سطحی ایجاد کرد این چنین که یک سکو از سنگ ها قرار داده می شود و روی آن از یک سکوی دیگر چوبی استفاده کرد چه جلوه خاصی را به دکوراسیون منزل می دهد.

 

معماری اختلاف سطح در اتاق ناهار خوری

در بعضی مواقع از پارتیشن بندی برای جدا کردن سالن پذیرایی با اتاق ناهار خوری استفاده می شود، اما در معماری اختلاف سطح میتواند با جذابیت و کاربردی بودن خود این کار را برای شما انجام دهد.

در بیشتر مواقع از پارتیشن بندی برای جدا سازی استقبال نمی شود در حالی که میتوان با روش ساده ای چون اختلاف سطح این کار را به آسانی و زیبایی اجرایی کرد.

میتوان برای جدا سازی از اختلاف سطحی استفاده کرد که تنها با یک الی دو پله صورت می گیرد، اختلاف سطح با پله یکی از دکوراسیون های جذاب اتاق ناهار خوری می باشد.

میتوان اتاق ناهار خوری را با بقیه نقاط خانه با اختلاف سطح از هم جدا کرد این گونه که برای اتاق ناهار خوری از سکوی چوبی استفاده شود.

 

ایده آسان برای اختلاف سطح

همیشه برای اختلاف سطح نیاز به هزینه های بالا نیست و میتوان با خلاقیت و نوآوری خود این اختلاف سطح را ایجاد کرد.

برای مثال میتوان از پالت های چوبی که هزینه زیادی ندارند برای این اختلاف سطح استفاده کرد، در چنین پالت ها و متریال هایی با استحکام و مقاومت بالا میتوان در دکوراسیون منزل خود را تغییر چشم گیری داد.

اجرای دکوراسیون ساختمان و بازسازی منزل میتواند با کمترین هزینه و بیشترین خلاقیت صورت گیرد، تعمیرات ساختمان هزینه و سرمایه زیادی نمی خواهد مگر از خلاقیت خود استفاده کنید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]