مراحل بازسازی خانه
29
مرداد

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

طراحی و اجرای بازسازی منزل و بازسازی ساختمان تصمیم بسیار بزرگ و دشواری است و برای این موضوع مقدار بودجه در نظر گرفته شده و نیازهای افراد ساکن در خانه مورد بررسی قرار بگیرد و با توجه به این دو مورد و نهایت دقت در انجام آن و به کار بردن ایده های صحیح و با بهره گیری از ضوابط ضوابط مهندسی می توان به یک دکوراسیون ایده آل دست پیدا کرد.

 

مراحل بازسازی خانه

مراحل باز سازی در خانه

مراحل باز سازی در خانه شامل دو قسمت می باشد:

  • بازسازی زیر ساختی که شامل تعمیرات قسمت های مهم در خانه مانند تعویض لوله کشی، فاضلاب و برق و … که از عوامل مهم در ساختمان می باشد.
  • بازسازی دکوراسیون که به ظاهر و زیبایی فضای داخلی و دکوراسیون داخلی خانه مرتبط می باشد.

 

داشتن طراحی و برنامه ریزی

بهتر است که در ابتدا یک لیست ساده از کار هایی که در باز سازی منزل خود می خواهید انجام دهید تهیه کنید و مقدار هزینه ها کدام را مشخص کنید و با توجه به زمان بندی و اینکه هر بخش چه قدر زمان نیاز دارد و در مورد هر بخش می توانید با کارشناسان مربوطه مشورت کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

به طور کلی هزینه های شما می تواند شامل مواردی همچون هزینه مواد و مصالح ، هزینه حمل و نقل نخاله، هزینه تعمیرات، هزینه دکوراسیون و هزینه پیمانکاران، کارگران و نیروهای فعال در پروژه می باشد.

 

بررسی فضای خانه در بازسازی خانه

باید در مرحله اول ظاهر و قسمت های اساسی خانه به دقت مورد بررسی قرار داده شود و به خصوص زیر ساخت های خانه که شامل لوله کشی ها، فاضلاب، تاسیسات برقی و … مورد بررسی قرارگیرد که در انتهای پروژه دچار مشکل نشوید.

 

تخریب بازسازی خانه

یکی از مهمترین و اساسی ترین مرحله در زمان بازسازی تخریب می باشد و باید با دقت بسیار بالایی به لحاظ تامین امنیت انجام شود و در هر مرحله از تخریب دیوارها تا زمان کف سازی باید تدابیر خاصی در نظر گرفته شود.

اگر مرحله تخریب غیر اصولی باشد باعث صدمه زدن به لوله کشی ، سیم کشی و به خطر افتادن جان افراد خواهد شد و باید به این نکته توجه داشت در زمان تخریب باید قسمتی از فضا را برای جمع آوری مصالح در نظر گرفت.

 

خدمات حیاتی در بازسازی خانه

خدمات حیاتی در هنگام باز سازی خانه شامل تاسیسات، برق کشی و سیستم تهویه مطبوع می باشد که این قسمت ها از موارد زیر ساختی در خانه است و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و حتماً باید توسط نیروهای متخصص انجام شود تا از هزینه های تحمیلی در آینده جلوگیری شود.

 

عایق بندی در بازسازی خانه

بعد از انجام عملیات تخریب باید عایق بندی اصولی را با مواد و مصالح مناسب انجام داد زیرا در صورت عدم عایق بندی رطوبت به راحتی می تواند به قسمت های مختلف خانه نفوذ کند که مهمترین آنها عایق بندی سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه می باشد.

 

گچ کاری در بازسازی خانه

گچ کاری و سفید کاری بعد از عملیات تخریب جز مهمترین قسمت در باز سازی خانه میباشد و باید با نظارت دقیق انجام شود.

در گچ کاری باید به مواردی همچون شاغول بودن، کروم بندی درست و کشته نبودن گچ نظارت کامل و دقیق داشت تا در مراحل بعدی به مشکل برخورد نکنیم.

به عنوان مثال اگر کچ کشته باشد باعث دیر خشک شدن و ترک خوردن آن می شود و بعد از اتمام کار نقاشی با ترک خوردن رنگ و در نهایت دیوار مواجه می شویم و یا در صورد عدم شاغول و تراز بودن بعد از اتمام نقاشی شاهد موج بر روی دیوار می شویم و یا در صورت عدم کروم بندی مناسب با دیواری کج مواجه می شویم که در مرحله نصب کمدها و  کابینت و متریالهای دیگر با مشکل مواجه خواهیم شد.

 

کابینت در بازسازی خانه

در واقع مهمترین مرحله بازسازی که در آن شاهد تغییرات بسیار زیادی هستیم کابینت آشپزخانه می باشد.

انتخاب کابینت از یک طرف به علاقه شخصی و از طرف دیگر به طرح و دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد که نوع، سبک و یراق مصرفی در آن می تواند اختلاف بسیار زیادی در هزینه بازسازی منزل شما داشته باشد و به طور کلی می توان گفت یک طرح خوب و زیبا می تواند ظاهر آشپزخانه را به کلی دگرگون کند.

 

رنگ آمیزی در بازسازی خانه

بعد از اتمام زیرساختها در بازسازی‌خانه نوبت به ظاهر خانه می باشد و در این مرحله ما می توانیم از گزینه نقاشی و کاغذ دیواری و یا تلفیقی از این در گزینه را داشته باشیم و همچنین برای ایجاد نمایی زیبا و چشم نواز می توانیم از المان هایی همچون آجر نما، سنگ و … در سطح نهایی دیوار منزل مسکونی خود بهره ببریم که این موارد بستگی به طرح مورد نظر دارد که طراح چه متریال و المانی برای چه قسمت در نظر گرفته است.

به طور کلی می توان گفت که بهترین راه جهت برآورد هزینه تقریبی، تسریع در کار، کاهش هزینه های اضافی قبل از شروع به کار بازسازی، طراحی می باشد که می تواند به ما در داشتن دکوراسیونی زیبا، آرامش بخش و منحصر به فرد، کمک کند.

 

نکات مهم در طی مراحل بازسازی خانه

به دنبال مصالح ارزان قیمت نباشید و سعی کنید کیفیت را فدای قیمت نکنید زیرا استفاده کردن از مصالح نامرغوب باعث می شود در آینده ای نه چندان دور نیاز به بازسازی دوباره پیدا کنید.

اگر فقط به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی خود هستید بهتر است زیر ساخت های خانه خود را بررسی کنید.

سعی کنید در اندازه هر فضا تناسب را رعایت کنید و با کوچک کردن یک فضا اثر پذیری آن را از بین نبرید.

استفاده صحیح از رنگها و ترکیب درست آنها با یکدیگر و تناسب با تزیینات منزل می تواند نقش مهمی در دکوراسیون داخلی شما داشته باشد پس در انتخاب و ترکیب رنگ ها در بازسازی‌خانه خود دقت کنید تا دکوراسیونی ایده آل و چشم نواز خلق کنید.

در هنگام باز سازی خانه از پنجره های بزرگ استفاده کنید تا حداکثر نور فضای داخلی خود را تامین کنید.

و در آخر اینکه قبل از بازسازی اول میزان هزینه را تخمین بزنید و بعد نیاز های خود را بررسی کنید و در نهایت با یک طراحی مطابق با نیازها و با توجه به هزینه های جاری، بازسازی خود را شروع کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: مراحل صفر تا صد شروع به ساخت خانه، موارد مهم برای دکوراسیون فضای باز

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی “مراحل بازسازی خانه” برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۴.۸]