کتابخانه در دکوراسیون داخلی
19
اردیبهشت

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

همانطور که به کارگیری کتابخانه می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی شما تأثیر گذار باشد، استفاده نادرست از آن در برخی نقاط منزل می تواند تأثیر منفی داشته باشد و باعث از بین رفتن زیبایی فضا و حتی نادیده گرفته شدن اهمیت کتاب باشد. کتاب خانه شما می تواند رسمی یا مدرن و ساده باشد و یا در رنگ ساده یا رنگارنگ باشد تا زیبایی دکوراسیون شما را کامل نماید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید

 

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

کتابخانه در اتاق خواب

اگر دوست دارید یک مکان دنج و راحت برای مطالعه داشته باشید اما فضای کافی برای آن را ندارید، با قرار دادن کتابخانه ای زیبا در اتاق خواب خود می توانید هر زمان که اراده کرده اید کتاب مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید. چیدمان آن در اتاق خواب می تواند همراه با اکسسوری ها و لوازم دکوری باشد تا علاوه بر کاربرد آن بتوانید در طراحی دکوراسیون خود از آن به بهترین شکل استفاده نمایید.

 

کتابخانه بالای میز تحریر

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای نگه داری از کتاب های خود نیاز به یک کتابخانه در اتاق خواب خود دارند تا در حین مطالعه بتوانند به راحتی به کتاب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. چیدمان آن در بالای میز تحریر علاوه بر اینکه فضای اضافی از اتاق خواب شما را اشغال نمی کند بلکه زیبایی میز تحریر شما را دو چندان می کند و کتاب های شما همیشه در دسترس هستند.

 

کتابخانه در پذیرایی

در برخی منازل به دلیل کوچک بودن اتاق خواب می توان کتابخانه را در قسمت پذیرایی خانه قرار داد. دکوراسیون آن در پذیرایی به دلیل اینکه در مرکز دید قرار می گیرد می تواند تأثیر مستقیم روی چیدمان منزل شما داشته باشد. می توان با قرار دادن کتاب های مختلف و لوازم دکوری متناسب با سبک منزل آن را تکمیل نمود تا تمامی افراد حتی مهمانان به کتاب ها دسترسی داشته و بتوانند حین سپری کردن اوقات خود در منزل شما به مطالعه بپردازند.

 

کتابخانه در اتاق کودک

به دلیل اینکه کودکان در حال رشد و یادگیری هستند، وجود کتابخانه ای خاص و جذاب در اتاق کودکان می تواند آن ها را به مطالعه و یادگیری تشویق کند و علاوه بر این می دانند که نگه داری و مرتب سازی کتاب ها از اهیمت خاصی برخوردار است. تزیین آن در اتاق کودک باید چشم نواز و زیبا باشد تا کودکان به آن علاقه مند شوند. همچنین ارتفاع آن باید مناسب قد کودک باشد تا کودک به راحتی به کتاب های خود دسترسی داشته باشد.

 

اصول چیدمان کتاب در کتابخانه خانگی

علاوه بر محیط قرارگیری کتابخانه نحوه چیدمان آن از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باعث ایجاد هارمونی و چیدمان اصولی آن می شود که باعث جذب افراد می شود.

 

چیدمان کتابخانه با دسته بندی موضوعی

یکی از ساده ترین راه های چیدمان منظم کتاب ها برای پیدا کردن راحت تر آن ها، تفکیک کتاب ها و چیدمان بر اساس موضوع آن ها است. می توان کتاب های مرتبط به یکدیگر را که در چندین نسخه چاپ شده ایند در کنار یکدیگر قرار داد و یا آن ها را طبق موضوعات مختلف مانند آموزشی، داستانی، فلسفی، تاریخی، روانشناسی، آشپزی و … مرتب سازی نمود.

 

تعادل در چیدمان کتاب ها چیست؟

در دکوراسیون کتابخانه خانگی حفظ تعادل در چیدمان کتاب ها باعث ایجاد زیبایی و چیدمان بهتر می شود. برای حفظ تعادل چیدمان کتاب ها باید به ابعاد آن و تعداد کتاب ها توجه نمایید. در صورتیکه تعداد کتاب های شما کم اما مفید است باید کتاب ها را به تعداد یکسان در هر دو طرف طبقات به صورت تقارن قرار دهید تا منظم باشند. در صورتیکه تعداد کتاب های شما زیادتر است می توانید کتاب ها را با تعداد بیشتر در هر طبقه قرار دهید.

 

چیدمان کتاب بر اساس رنگ ها

یکی از بهترین راه ها جهت چیدمان کتابخانه منزل، چیدمان بر اساس رنگ جلد کتاب هایتان می باشد. در این روش چیدمان آن رنگی و زیبا تر می شود و بیشتر جنبه تزئینی دارد تا بتوانید با دکوراسیون محیط خود تناسب رنگی را ایجاد نمایید. ممکن است کتاب های شما تنوع رنگی نداشته باشد اما می تواند به عنوان روشی برای اتاق کودکان هم استفاده شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]