میز آرایش های مدرن
23
دی

میز آرایش های مدرن

میز آرایش های مدرن

میز آرایش را همه می شناسیم و بیشتر ما در خانه خصوصا در اتاق خواب های خود از آن بهره برده ایم. میز آرایش که میز توالت نیز نامیده می شود میزی است که هر روز صبح در مقابل آن می ایستیم و خود را برای یک روز با نشاط آماده می کنیم. در اتاق خواب یک کنسول و آیینه ممکن است به عنوان میز آرایش برای نگهداری لوازم آرایشی و لوازم جانبی استفاده شوند. عموما این میز‌ها در اتاق خواب قرار می گیرند. در سبک‌های متفاوتی از سنتی تا مدرن در بازار قابل دسترس هستند. پس اتاق خوابتان با هر یک از سبک هایی مانند سنتی، کلاسیک یا مدرن طراحی شده است باید میز آرایش خود را نیز متناسب با همان سبک دکوراسیون انتخاب کنید. میز آرایش دیواری می تواند انتخابی باشد که تا به حال به آن فکر نکرده اید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

میز آرایش های مدرن

چرا انتخاب میز آرایش مهم است؟

یک میز آرایش باید علاوه بر زیبایی، کاربردی بودن دارای فضای مناسب و کافی برای نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی شما نیز باشد. اگر فضای خانه کوچکی دارید راه مقابله با مشکل کمبود فضا استفاده از میز‌هایی است که به دو پایه متصل و اغلب به دیوار نصب می شوند. یکی از تفاوت های میز آرایش دراور و میز آرایش دیواری در اجزای تشکیل دهنده آن است. دراور متشکل از یک میز به همراه کشو برای ذخیره سازی وسایل و لباس است و روی زمین قرار می گیرد اما میز آرایش دیواری فقط شامل یک کنسول دیواری بدون پایه است. ما سعی داریم در این مطلب با چند ایده کاربردی شما را در طراحی میز آرایش کمک کنیم.

 

میز آرایش مدرن دیواری

چه در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید و چه در یک خانه بزرگ بد نیست اگر به دنبال راهکارهایی برای به حداکثر رساندن فضای خود باشید. صاحبخانه ای که اتاق خواب کوچکی دارد هنگام انتخاب وسایل در اتاق خواب با تصمیم دشواری رو به رو می شود. با اینکه بودن میز آرایش در اتاق برای خانم ها اهمیت زیادی دارد بیشتر مواقع میز آرایش در فهرست اولویت ها نیست. اما با توجه به تغییر در روند دکوراسیون داخلی میز آرایش دیواری مدرن یک راه حل هوشمندانه برای حل این مشکل شما است. به جز مسئله کمبود جا میز آرایش دیواری مناسب و مقرون به صرفه است.

 

میز آرایش مدرن دیواری را کجا بگذاریم؟

حتما نباید میز آرایش را آماده بخرید. ابتدا قسمت های مختلف اتاق خواب خود را بررسی کنید و فضاهای بدون استفاده و به اصطلاح پرت برای قرار دادن میز خود انتخاب کنید. اگر گوشه های دیوار خالی است یا فرو رفتگی هایی روی آن وجود دارد پس مکان هایی عالی برای نصب میز آرایش وجود دارد. کافی است با کمی حوصله، سلیقه و خلاقیت با استفاده از باکس یا شلف دیواری میز آرایش اتاق خواب خود را بسازید و اتاق خود را به فضایی خاص و منحصر به فرد تبدیل کنید.

طبق فنگ شویی اگر خواب خوبی ندارید محل قرار گیری میز آرایش شما در اتاق خواب مناسب نیست. هر میز آرایش یک آیینه دارد و طبق فنگ شویی انرژی ایجاد شده توسط آیینه ها ممکن است منجر به بی قراری شود و نگرانی ها را تقویت کند. پس میز آرایش خود را جلوی دیوار مقابل تخت خود قرار ندهید. بر عکس اگر میز و آیینه شما در گوشه تخت قرار گرفته باشد می تواند بر سلامتی و همچنین خواب شبانه شما تأثیر مثبت بگذارد. نوری که از پنجره داخل آیینه منعکس می شود می تواند مقدار زیادی انرژی مثبت در اتاق شما ایجاد کند. میز آرایش دیواری باید در جایی قرار بگیرد که به فضای باز و نور طبیعی کافی دسترسی داشته باشد.

 

ابعاد مناسب یک میز آرایش دیواری مدرن

ارتفاع دقیق یک میز آرایش دیواری معمولا به سبک، عملکرد و نوع صندلی همراه آن بستگی دارد. میزهای سبک میله ای به طور کلی دارای ارتفاع ۴۲ سانتیمتر از سطح زمین هستند. عمق یا عرض استاندارد آن ها حدود ۵۳ سانتیمتر است. اما می توانید در یک اتاق کوچک برای صرفه جویی در فضا عرض آن را تا حدود ۳۸ سانتیمتر کاهش دهید. مکان مناسب برای آویزان کردن آیینه بالای میز آرایش دیواری حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر بالاتر از میز است. از آنجایی که تصویری که در آیینه تخت تشکیل می شود مسطح و همیشه مجازی، قائم و همان اندازه جسم است. بنابراین، مناسب ترین آیینه برای میز آرایش آیینه تخت است.

اگر نیاز به بزرگ نمایی بیشتر دارید به آیینه های مقعر فکر کنید. آیینه های مقعر نور را به سمت داخل متمرکز و جسم را بزرگ می کنند. در نتیجه به شما این امکان را می دهند که هنگام آرایش پوست، چشم ها و لب های خود را بهتر ببینید. آیینه های محدب یا آیینه واگرا آیینه هایی منحنی هستند که نور را به سمت خارج منعکس می کند. بنابراین، از آن ها برای تمرکز نور استفاده نمی شود. تصویر کوچکتر از جسم است اما با نزدیک شدن جسم به آیینه بزرگتر می شود. از آنجایی که با نصب آیینه بر روی دیوار میز آرایش حد فاصلی بین شما و آیینه ایجاد می شود پس دور یا نزدیک شدن به آن کمی دشوار است. عموما این نوع آیینه در اندازه های کوچک دستی بیشتر مورد استفاده است. در مورد قاب آیینه هم می توان گفت آیینه قاب فلزی به راحتی با هر نوع سبک دکوراسیونی هماهنگ می شود.

 

انتخاب رنگ میز آرایش های مدرن

می توانید از یک میز آرایش دیواری باریک استفاده کنید که به فضای زیادی احتیاج ندارد و مطمئنا در هر فضای کوچکی جای می گیرد. انتخاب رنگ سفید نه تنها باعث بزرگتر دیده شدن اتاق خواب شما می شود بلکه زیبایی اتاق خواب شما را دو چندان می کند. اما اگر از جمله افراد با نشاط هستید که دیدن رنگ های شاد در فضا به شما انرژی و حس خوب می دهد، میز آرایش رنگی انتخاب جذابی برای شما است.

 

دکوراسیون با میز آرایش های مدرن

با آویزان کردن جواهرات و زیورآلات خود به پایه زیر میز آرایش دیواری آن ها را در معرض نمایش قرار دهید. این گونه هم مرتب می شوند و هم به هم گره نمی خورند. از باکس دیواری به عنوان فضای ذخیره سازی برای وسایل جانبی آرایشی خود استفاده کنید. برای مرتب سازی شیشه و بطری های موجود بر روی میز آرایش دیواری خود یک سینی ساده و زیبا انتخاب کنید. لوازم آرایشی خود را به کمک جدا کننده و ارگانایزرهای کشویی مرتب و ساماندهی کنید. برای آرایش خود به یک نورپردازی مناسب نیاز دارید. با استفاده از آویزان کردن چراغ به سقف بالای میز آرایش دیواری بدون اشغال کردن سطح روی میز و یا با قراردادن چراغ هایی که پایه آن کنار میز نصب می شوند نور مورد نیاز خود را تأمین کنید. یک پاف یا صندلی کوچک با ارتفاع بین ۴۵ تا ۵۰ سانتیمتر به صورتی که به راحتی زیر میز شما قرار بگیرد جلوی میز آرایش برای نشستن و راحتی خود قرار دهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]