۹ شغل مرتبط با معماری
15
شهریور

۹ شغل مرتبط با معماری

۹ شغل مرتبط با معماری

به پایان رساندن تحصیلات در رشته معماری میتواند دارای مسیری طولانی و دشوار و در عین حال جالب و متنوع باشد. با این حال، بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته ی رویایی نمی دانند از کجا و چگونه شروع کنند یا اینکه می خواهند معمار شوند یا نه؟! در این قسمت، ۹ شغل موقعیت شغلی معرفی شده است که یک معمار با توجه به علای توانایی های خود می تواند به آن دست یابد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

۹ شغل مرتبط با معماری

معمار منظر

طراحی فضای خارجی شامل زیر ساخت های شهری، فضا های عمومی، جنگل های مصنوعی و مناظر شهری بر عهده ی معمار منظر است و مهم تر از پاسخ دادن به نیاز های طبیعی و زیبایی شناختی شهر، تاثیر منظر و معماری لنداسکیپ بر روی اقلیم و آب و هوای جهانی است.

 

معمار تحقیقات

با وجود موج جدید مربوط به معماری دیجیتال و پیشرفت ابزار دیجیتال و نوین، تحقیقیات گسترده در زمینه ی معماری دیجیتال به شکل چشم گیری تاثیر گذار است. تحقیقات در مورد معماری دیجیتال صرفا به طراحی ساختمانی تمام و کمال منجر نمی شود بلکه می تواند پیشنهاد هایی جدید و تکنولوژی های به روز را در اختیار معمار قرار دهد.

 

معمار نورپرداز

نور، تاثیری عمیق بر روی سلامت جسم و روح ما دارد از این رو، نور می تواند در کیفیت تجربیات بصری و حسی ما تاثیر بسیاری داشته باشد. پایداری فضا را نمی توان فقط در نور ها و متریال های طبیعی خلاصه کرد بلکه فضا های دیگر و حتی محل کار ما نیز می تواند از ویژگی های معماری پایدار و نورپردازی با این هدف پیروی کند.

 

معمار سیاسی

برخی افراد، معماری را با ماهیتی سیاسی توجیه می کنند، هر چند درگیر سیاست یک شهر یا کشور شدن، داستان مخصوص به خود را دارد. معماری فراتر از خلق فضا ها و اشیای زیباست، معاری می تواند نظم را در جامعه به یک ارزش تبدیل کند. برای مثال، خلق یک سازه در فضای شهری حدس ها و پیش بینی هایی را به همراه دارد، این سازه بعد ها چه تاثیری در فضای شهری دارد؟ چه چیزی این سازه را تکمیا می کند؟ تاثیر آن بر فرهنگ چیست؟

 

برنامه ریزی و پلان های شهری

افزایش روز به روز جمعیت و شرایط شهر نیشینی این برهه ی تاریخی، طراحی فضای شهری و برنامه ریزی سایت های کلان شهری برای هر فضایی ضروری است به شکلی که معمار بتواند طراحی خود را در برابر تغییرات اقتصادی و جمعیتی ایمن کند.

 

معمار مرمت کار

تاریخچه ی معماری و بناهای بازمانده، میراثی به جا مانده از گذشتگان با کاربری ای زیبا و متنوع نیست، بلکه به عنوان مرجعی تاثیر گذار بر معماری آینده می تواند فرهنگ و تفکر یک نسل را انتقال دهد. حفاظت و ترمیم ساختمان های قدیمی به شکل انکار ناپذیری چالش برانگیز است چرا که نمی توان همه چیز را همان طور که بوده بازسازی کرد و رضایت همه را جلب کرد.

 

طراح صنعتی

بسیاری از شرکت های معماری، شعبه های طراحی صنعتی نیز دارند. طراحی صنعتی در کل به ارائه اشیا در مقیاسی کوچکتر از تولید انبوه می پردازد. برای مثال یک ساختمان که با هدفی خاص و طراحی ای منحصر به فرد شکل می گیرد در دسته ی طراحی صنعتی جای دارد.

 

طراح پارچه

طراحی منسوجات نیازمند حساسیت به مبحث رنگ و رنگ شناسی تخصصی و همچنین بافت، الگو و فُرم است. رابطه بین پوسته و سازه در در بعضی موارد فرا تر از سازه ی معماری و ساختمانی اهمیت دارد که این ارتباط را طراحی منسوجات می تواند به خوبی برقرار کند و حسی متفاوت را به بیننده القا کند.

 

طراح گرافیک

طراحی گرافیکی راهی برای شناخت جهان و درک کردن آن است، شناخت این رشته و ورود به آن، شاخه های منشعب از این رشته که از نظر تنوع بی نظیر است را پیش روی مخاطب قرار می دهد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]