تزئینات داخلی نوروز
14
دی

تزئینات داخلی نوروز

تزئینات داخلی نوروز

درست است که هنوز در فصل زمستان هستیم اما چشم بر هم بزنید عید سال نو رسیده و در تب و تاب نوروز گم شده ایم. اما از داستان نوروز و تزئینات مخصوص آن که بگذریم، برای پاک کردن خاکستری زمستان، باید رنگ های زیبای بهار با آن هوای لطیف و باران های دوست داشتنی را به خانه و زندگی خود وارد کنید. چگونه؟ با ایده های دکوری ساده که می توانید در این فصل استفاده کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

تزئینات داخلی نوروز

تخته سیاهی به نام گلدان

یکی از بهترین ایده ها برای زیباسازی خانه در استقبال بهار استفاده از گلدان های کوچک مشکی است که می توانید به عنوان تخته سیاه از آنها استفاده کنید. گل های لاله جزو زیباترین گل ها هستند و می توانید آنها را در همه جای خانه از آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب و اتاق نشیمن و … قرار دهید.

 

حلقه گل های طبیعی

برای در ورودی خانه می توانید حلقه های گل زیبایی روی در نصب کنید. اگر گل های حلقه طبیعی باشند بسیار بهتر است و بیشتر حس بهار را منتقل می کند. البته حلقه گل های طبیعی به رسیدگی و آبیاری نیاز دارند. برای مرطوب نگه داشتن گیاهان و دوام طولانی تر آنها، لازم است اسفنج هایی استفاده کنید که آب را در خود نگه می دارند.

 

درخشش تخم‌مرغ ها

برای نوروز می توانید از ایده تخم مرغ های براق در گوشه و کنار خانه استفاده کنید. برای این منظور، تخم‌مرغ های چوبی، سفالی یا  پلاستیکی یا حتی واقعی را رنگ آمیزی کنید. آنها را درون کاسه های پر از خزه یا ظرف های موردنظر خود قرار دهید. برای اینکه این تخم مرغ ها بیشتر به چشم بیایند، از اکلیل استفاده کنید.

 

میز بهاری

در روزهای بهاری که هوا خوب و خنک و طبیعت زیبا است، میز ناهارخوری را  بیرون قرار دهید و روی میز را با انواع گل های زیبا تزئین کنید.

 

تعیین جا برای مهمانان در نوروز

در روزهای بهاری که مهمان دارید، می توانید برای هر کدام از مهمانان یک سرویس شخصی درست کنید تا بداند کجا باید بنشیند. برای این منظور نام مهمان را روی یک تکه کارت بنویسید و با جوجه و تخم مرغ های رنگی و تزئینی آن را دکور کنید.

 

دکوراسیون بالای شومینه

بالای شومینه را با وسایل تزئینی، تخته سیاه، گلدان و جاشمعی و … تزئین کنید. ترجیحا وسایلی که انتخاب می کنید یکدست و یک رنگ باشند. از یک رنگ و طرح و جنس واحد برای این منظور استفاده کنید. یعنی اگر رنگ سفید یا کرم را انتخاب کرده اید، گلدان، قاب، جاشمعی و .. را از همین رنگ انتخاب کنید.

 

بهره بردن از طرح های قدیمی

برای  القای حس بهار و عید و نوروز می توانید از انواع مجسمه های کوچک اما شیک و دوست داشتنی استفاده کنید که نوید دهنده بهار هستند. به طور مثال، پرنده های سفالی با طرح قدیمی و پوسته‌پوسته در کنار آبپاش های قدیمی به عنوان گلدان گل های بهاری است.

 

حلقه در ورودی

برای زیباسازی در ورودی می توانید حلقه گلی تهیه کنید که از شاخه های گل های مصنوعی و زیبا، لانه پرندگان و تخم‌مرغ های کوچک و تزئینی درست شده است. برای القای حس بهار نیز می توانید طرح هویجی یا هر چیزی که خودتان دوست دارید درست کنید و در گوشه ای از حلقه بچسبانید.

 

تزئین گلدان های قدیمی

با پارچه یا کاغذهای دلخواه و متناسب با دکوراسیون خانه خود، گلدان های قدیمی را تزئین کنید و به شکلی واحد درآورید و گل و سبزه های عید را در آنها قرار دهید. با در کنار هم قرار دادن آنها می توانید منظره ای زیبا بسازید و نظر همه را به طراوت گل ها و سبزه ها جلب کنید.

 

پرتقال در گلدان

برای تزئین متفاوت گلدان گل های زیبا می توانید از رنگ و عطر نارنجی دوست داشتنی پرتقال استفاده کنید. این کار باعث می شود تا عطر پرتقال نیز در فضا منتشر شود. آنها را از وسط دونیم کنید و با کمک سیخ های چوبی یا ساقه های مصنوعی گل، آنها را در گلدان در میان گل ها قرار دهید.

 

سبزه شخصی

برای اینکه در تهیه سبزه عید ایده پردازی کرده باشید، می توانید حرف اول نام اعضای خانواده را به عنوان پایه استفاده کنید. البته این سبزه طبیعی نیست و باید از انواع خزه های مصنوعی استفاده کنید. برای ساخت این حرف های سبزه ای، حرف موردنظر را روی چوب برش دهید و با کمک چسب، خزه های مصنوعی را روی آن بچسبانید.

 

تخم مرغ ها را در شانه نگهدارید

برای اینکه یک ایده بهاری، موقت اما زیبا در روزهای نوروز در خانه و روی میزهای خود داشته باشید، این طرح را درست کنید. بالای تخم مرغ ها را با سوزن سوراخ و محتویات آن را خالی کنید. داخل آنها را بشویید و با آب پر کنید. سپس شاخه های کوچک گل های دلخواهتان را  درون آنها قرار دهید. حتی در آنها می توانید سبزه سبز کنید.

 

بهره گرفتن از گلدان های بهاری

در همه گل فروشی ها گلدان های گل های بهاری فروخته می شوند. این گلدان ها اگرچه عمر کوتاهی دارند اما می توانند ورودی خانه را به زیبایی تزئین کنید و حس طراوت به خانه ببخشید.

 

تزئینات نمایشی نوروز

اگر دوست‌دار طرح های بولد و نمایشی در خانه هستید و دوست دارید وسیله ای که به منظور تزئین استفاده می کنید، به چشم بیا باشد، می توانید از این طرح استفاده کنید. گلدانی شیشه ای با تِم آبی روی میز قرار دهید و داخل آن شاخه های بلندی قرار دهید و روی آن پروانه یا گل یا هر چه می خواهید نصب کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]