طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب
18
مرداد

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب

اتاق های انتظار و مناطق پذیرش مطب پزشکان از زمانی که ما در ماه ژانویه در مورد آنها نوشتیم دچار تغییر بزرگی شده است! در اینجا یک به روزرسانی در اواسط سال ۲۰۲۰ با طراحی داخلی جدید و ایده های چیدمان وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

اتاق های انتظار می تواند استرس زا باشد. راهی برای دور زدنش نیست.

با این حال ، محدودیت های شدید مسیرهای تردد در مراکز درمانی را در همه جا تغییر می دهد ، این است که طراحی داخلی اتاق انتظار روز خود را زیر نور خورشید سپری می کند! وقت آن است که استرس را به طور کامل از این وضعیت دور کنیم.

این پست وبلاگ نکات طراحی داخلی و ملاحظات دکوراسیونی را که باید برای بازسازی (یا ساختمان جدید) کلینیک مراقبت های بهداشتی یا مطب پزشکان خود در نظر بگیرید ، با تمرکز ویژه بر فضاهای انتقالی مانند مناطق پذیرایی ، فضاهای نشیمن عمومی و فضاهای اتاق انتظار بیان می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب

نحوه تزئین اتاق انتظار برای بهداشت در سال ۲۰۲۰

سازگاری یکی از ویژگی های مورد علاقه کارکنان جدید است ، اما همچنین به فضاهای تجاری محافظه کار بستگی دارد که هرچه سریعتر خود را با آن وفق دهند.

ما در همه جا شاهد تغییراتی هستیم ، از صنعت بار و رستوران گرفته تا هتل ها ، از فضاهای خرده فروشی و همچنین در صنعت مراقبت های بهداشتی. در حال حاضر مهم تر از همیشه این است که اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما از خدمات شما تجربه خوبی دارند ، زیرا این می تواند متمایز کننده اصلی در آینده باشد.

بخش مراقبت های بهداشتی هیچ تفاوتی با هم ندارد: در حقیقت ، با نبردی سخت روبرو است.

سه منطقه اصلی تحت فشار طراحی داخلی مراقبت های بهداشتی در سال جاری عبارتند از:
 • طراحی طرح ، به ویژه راه یابی داخلی و ناوبری
 • انتخاب مبلمان و دکوراسیون در حال حاضر خواسته ها و انتظارات متفاوتی دارد
 • تغییر در معماری داخلی خود ساختمان

بیایید ببینیم این تغییرات چگونه بر مناطق انتظار تأثیر می گذارد.

کلینیک خود را در اتاق داخلی منتظر برای شما و بیماران خود کار کنید

اتاق های انتظار در حال تکامل هستند. آن ها قبلاً شهرت کمی به عنوان اتاق های کسل کننده و کاربردی داشتند که به جز قرار دادن صندلی های ناراحت کننده ، کاربرد کمی دارند. دیگر نه!
در جایی که بیماران ساعاتی را در مناطق انتظار به سر می بردند ، به دلیل محدودیت فضا ، جریان ترافیک در ماه های اخیر بسیار افزایش یافته است.

بیایید به مجموعه های جداگانه ای از افراد که این اتاق ها برای آنها در نظر گرفته شده نگاه کنیم.

اتاق های انتظار وظیفه مهمی را بر عهده دارند و باید برای دو گروه مجزا از افراد کارآمد و قابل دسترسی باشند:
 1. کارکنان مراقبت های بهداشتی شما
 2. بیماران شما

 

عملکرد اتاق انتظار باید به هر دوی این گروه ها پاسخ دهد و نیازهای آن ها نیز در حال تغییر است. به عنوان مثال ، در جهان پس از کووید ۱۹ ، چند نفر می توانند در هر زمان منتظر یا محل پذیرایی باشند؟

وقتی محدودیت های زیادی در این زمینه وجود دارد ، چگونه این فضا حرکت می کند؟

من معتقدم که این بیماری همه گیر ممکن است راه های مختلفی برای طراحی جریان بیماران در اطراف مرکز و تنظیمات اتاق انتظار برای به حداقل رساندن مواجهه ایجاد کند.

 

طراحی فضای داخلی اتاق انتظار شما برای ارائه یک تجربه مثبت

در اینجا روش هایی است که طراحان داخلی بازی خود را ارتقا می دهند:

 1. با ایجاد یک محیط دل پذیر و جذاب از نظر بصری شروع کنید. حفظ حریم خصوصی و اطمینان به همان اندازه که در سال ۲۰۱۹ اهمیت داشت مهم است. نکته حرفه ای: طرح های رنگی خنثی و بافت های طبیعی به شما کمک می کند!
 2. تمرکز بر افزایش تجربه بیماران. صرفاً به دلیل وجود همه گیری ، از ارائه روشنایی خوب و کنترل سطح سر و صدا دست نکشید.
 3. تأکید زیادی برای سال ۲۰۲۰ بر مواد مورد استفاده در محیط های مراقبت های بهداشتی است. ما در مورد حفاظت در برابر گسترش ویروس ها و سایر میکروب ها باید سختگیرانه عمل کنیم. آیا می دانید که ما یک محدوده ضد میکروبی به نام FibreGuard Pro داریم؟
 4. تنظیم مجدد فضاها برای ایجاد جریان جدید ترافیک نیز ضروری است. در حالت ایده آل ، دری که بیماران وارد می شوند و درهایی که از آن ها خارج می شوند متفاوت است و جریان پیاده روی با این امر مطابقت دارد.

حتی اتاق های انتظار دفتر کوچک می توانند مبلمان را به روز کنند.

محل های پذیرش و انتظار کلینیک اولین فضا هایی است که بیماران از آن ها بازدید می کنند. از آن ها برای تعیین لحن مناسب و مدیریت انتظارات آن ها استفاده کنید. به روزرسانی مبلمان اولین قدم شما در سفارشی سازی فضا متناسب با نیازهای بیماران است.

گزینه های مختلف صندلی های مدولار ایده خوبی است ، مخصوصاً وقتی به این فکر می کنید که چگونه از افراد بیمار یا افراد با توانایی های مختلف تغذیه می کنید-همچنین باید متحرک باشد تا به بیماران کنترل بیشتری بر محیط خود بدهید.

مبلمان مدولار کاربرد دوم دارد: محدودیت در ظرفیت اتاق های انتظار بیمارستان در ماه های آینده به دلیل تغییر محدودیت ها نوسان خواهد کرد. مبلمان مدولار به کارکنان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا فضا را با تعداد افراد مجاز در آن تطبیق داده و کار خود را به درستی انجام دهند.

به عنوان طراحان داخلی ، نیازها و خواسته های ساکنان یک فضا در رأس هر تصمیمی که می گیریم هستند. اتاق های انتظار از این نظر مشکل جالبی را ایجاد می کنند ، فقط به این دلیل که بسیار متناسب با زمینه هستند.

با این حال ، به یاد داشته باشید: این نیازها و خواسته ها در حال تکامل هستند تا با یک عادت جدید سازگار شوند ، یا همانطور که ما ترجیح می دهیم به آن فکر کنیم ، جدید.

ترکیبات کوچک راه طولانی را در فضای داخلی مراقبت های بهداشتی طی می کنند

ایستگاه های قهوه از دسامبر ۲۰۱۹ از جایگاه بلند خود خارج شده اند. زمانی که اتاق های انتظار و غذاخوری های دانشگاه در همه جا افتخار و شادی بود ، به دلیل خطرات ناشی از آلودگی دچار غفلت شدند ، زیرا بسیاری از مردم هر روز دستگاه را لمس می کنند که ناگهان هیچکس نمی خواهد به هر چیزی دست بزند.

اگر مصمم هستید در این طراحی جدید اتاق انتظار (که ایده خوبی است!) قهوه به بیماران ارائه دهید ، می توانید با ارائه جایگزین های “ایمن تر” از این معضل عبور کنید.

در عوض ، بیماران خود را با آب بطری یا حتی Frappuccinos یکبار مصرف در بطری ها ، هیدراته نگه دارید. به هر طریقی که بیمار را در لمس سطوح محدود کند ، گامی در جهت درست است.
ارتقاء فناوری موجود یک راه ساده برای افزایش تجربیات خوب بیمار و در عین حال بهره مندی از سیستم های شخصی شما است. برای مثال ، داشتن یک راه حل تکنولوژیکی برای معاینه بیمار ، می تواند سه کار را یکجا انجام دهد:

 1. وظایف اداره کلینیک را ساده کنید
 2. ایجاد یک پایگاه داده متمرکز دانش
 3. با محدود کردن تعاملات بیماران و کارکنان را تا آنجا که ممکن است از نظر اجتماعی دور نگه دارید

 

چه راحتی های کوچک دیگری می توانید ارائه دهید؟

خودت را جای آن ها بگذارید.

ماسک های یکبار مصرف و دستکش های بیمارستانی چطور؟ یک ضدعفونی کننده دست بالا که به جای خشک کردن پوست از آن مراقبت می کند چطور؟

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]