بازسازی بالکن
14
شهریور

بازسازی بالکن

بازسازی بالکن

بازسازی بالکن و زیباسازی آن نیز همانند بازسازی فضای داخلی آپارتمان حائز اهمیت است و نقشی مهم در زیباسازی شهری دارد.

نکته مهم هنگام بازسازی بالکن این است که ابتدا تمامی عیب ها برطرف شده و سپس دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی را تغییر دهیم.

بالکن و تراس فضاهایی بسیار کاربردی در آپارتمان ها هستند و قبل از اینکه عملیات بازسازی بالکن را شروع کنیم باید مطمئن باشیم که امنیت بالکن برقرار هست یا نه و مشکل تاسیساتی و یا سازه ای نداشته باشد.

 

بازسازی بالکن

در صورتی که در سقف بالکن علائمی مانند نم زدگی مشاهده کنیم گویای این است که نیاز به بازسازی بالکن دارد که در این صورت باید اقدام به تعویض کف شور کنیم و یا اینکه مشکل عایق بالکن را حل کنیم.

در صورتی که بالکن مشکل تاسیساتی نداشته باشد می توان با استفاده از متریال هایی متنوع اقدام به بازسازی و زیباسازی بالکن نمود.

از متریال مورد استفاده می توان آجرهای نسوز،چوب های ترموود و … را نام برد.

حفاظ های ایمنی که نقش جان پناه دارد از عناصری بسیار مهم در بالکن محسوب می شود و ارتفاع آن ها باید ۸۰ سانتی متر و یا بیشتر از آن باشد.

 

کف بالکن

متریال مورد استفاده برای کف بالکن باید در برابر عوامل جوی مقاوم باشد که اغلب برای بازسازی بالکن از سنگ و یا موزائیک استفاده می شود ولی برای ایجاد فضایی زیباتر و جذاب تر می توانیم برای پوشش کف بالکن از چوب و یا کاشی استفاده کنیم که البته در انتخاب کاشی دست ما باز تر خواهد بود زیرا تنوع ابعاد و رنگ و طرح آن بسیار زیاد است.

 

گل و گلدان های آویز در بالکن

قرار دادن گلدان ها که عناصری بسیار کاربردی هستند سبب زیبایی دوچندان بالکن می شود.

اگر بالکن فضای کافی برای قرارگیری گلدان نداشته باشد می توانیم از گلدان های آویز استفاده کنیم.

این گلدان ها برروی پایه های که شبیه به نرده های معمولی هستند قرار می گیرند.

در بالکن هایی با ابعاد بزرگ تر می توان از گلدان هایی استفاده کرد که قابلیت اتصال به سقف بالکن را دارند و گل هایی مانند پیچک و یا شمعدانی را می توان درون آن ها قرار داد.

 

پوشاندن دید بالکن

در بالکن هایی که ابعاد آن ها کوچک باشد و فضای کافی برای قرار دادن رخت آویز نداشته باشیم چاره ای جز پهن کردم لباس بر روی میله های محافظ تراس نخواهیم داشت که در این صورت بالکن های طبقات اول تا پنجم بالکن و فضای داخلی آن از بیرون قابل مشاهده خواهد بود و برای طبقات بالاتر نیز از ساختمان های اطراف این امکان فراهم است که بالکن دیده شود.

برای پوشاندن دید بالکن از بیرون می توان از شیشه های مات و یا ایرانیت پلاستیکی استفاده کرد.

ایرانیت پلاستیکی سبب ایجاد جلوه ای بد و زشت خواهد شد به همین دلیل کاربرد چندانی ندارد.

برخی دیوار های قابل چرخش که نام دیگر آنها دیوار متحرک است،نیز می توانند تاثیر زیادی داشته باشند ولی استفاده از آن ها نیازمند هزینه ی بیشتری است.

نصب این دیوار ها به آسانی انجام می شود و چرخش و استفاده ی آن ها به راحتی صورت می گیرد.

 

دیوار سبز در بالکن

برای بازسازی بالکن و زیباتر شدن بالکن میتوان از دیوار سبزی که با ابعاد بالکن هماهنگی داشته باشد استفاده کنیم.

دیوار سبز توان تامین آب و تمامی املاح لازم برای گیاهان خود را دارد و در بیشتر فصول سال سبز اند.

گل های متنوعی توان رشد برروی دیوار سبز را دارند و به همین دلیل تنوع بیشتری برای انتخاب خواهیم داشت.

 

قرار دادن میز در بالکن

با قرار دادن میز و صندلی هر چند کوچک در بالکن این امکان را فراهم می کنیم که برای لحظاتی از خوردن حتی یک چای در فضای بالکن خانه خود لذت ببریم.

برای بازسازی بالکن می توان از صندلی های تاشو استفاده کرد و یا اگر ابعاد بالکن جای کافی برای میز نداشت میتوان از میزهایی که به نرده متصل میشوند استفاده کرده و آن ها را به نرده های بالکن متصل کنیم و زیر آن صندلی هارا قرار دهیم.

 

سایبان در بالکن

در صورتی که بالکن ما سقف نداشته باشد برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب و همچنین ورود باران به بالکن می توانیم از سایه بان های استفاده کنیم.

این سایه بان ها دارای روکش هایی متنوع اند و مطابق با سلیقه ی خودمان سایبان مورد نظرمان را انتخاب می کنیم.

استفاده از سایبان سبب ایجاد فضایی منحصر به فرد خواهد شد و اگر گل و گیاه در بالکن داشته باشم با وجود سایه بان از ایجاد گرمای زیاد داخل بالکن و آسیب و صدمه ی گیاهان جلوگیری میکند و درصورتی که قفس پرنده در بالکن داریم نیازی نیست هنگام گرما و زمانی که تابش به صورت مستقیم برروی بالکن است آن را جابه جا کنیم.

در فضاهای کوچک تر می توانیم از نوع موقت و تاشوی سایبان استفاده کنیم که این امکان را فراهم میکند که اندازه ی سایه اندازی داخل بالکن را مطابق با خواست و سلیقه ی خودمان تنطیم کنیم.

 

نورپردازی در بالکن

از دیگر راه های ایجاد زیبایی و جذابیت مخصوصا هنگام شب برای بالکن نورپردازی است.

برای این منظور می توان با استفاده از متریالی با کیفیت قاب ایجاد کرده و داخل آن ها گلدان قرار دهیم و سپس نورپردازی کنیم و یا اینکه از ریسه های نوری استفاده کنیم که می توان آن ها را جابه جا هم کرد.

نور مورد استفاده برای نورپردازی بالکن غالبا نورسفید است.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]