0 تا 100 راهکارهای بازسازی در استاد معین بازسازی در کرمانشاه
25
بهمن

بازسازی در کرمانشاه

مروری بر بازسازی در کرمانشاه

یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌های زیباسازی نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی خانه‌ها، بازسازی آن‌هاست. بازسازی خانه‌ها کاری است که در تمام دنیا رواج دارد. در چند سال اخیر هم به دلیل مدیریت هزینه‌ها، بسیار بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این میان سؤال خیلی از خانواده‌ها این است که آیا بازسازی ساختمان های کوچک هم امکان پذیر است؟ صد در صد بازسازی برای خانه‌های کوچک هم توصیه می‌شود و حتی شاید ضروری‌تر باشد. برخی افراد به اشتباه گمان می‌کنند که بازسازی، منحصر به خانه‌های بزرگی که مساحت زیادی دارند می‌شود. در صورتی که چنین نیست و برای بهینه‌تر کردن فضا اتفاقا خانه کوچک کاندید بهتری برای بازسازی است!

 

اگر به دنبال بازسازی در کرمانشاه هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

اهمیت بازسازی در کرمانشاه

بازسازی ساختمان منوط به رعایت یکسری اصول و قوانین می‌باشد و بایستی توسط افراد متخصص انجام شود. غیر این صورت امکان تخریب بخش بازسازی وجود خواهد داشت. از طرفی صاحب خانه مجبور به پرداخت جریمه خواهد شد.

 

روش‌‌‌‌‌‌‌های بازسازی ساختمان در کرمانشاه

روش‌‌‌‌‌‌‌های بازسازی ساختمان به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • در روش اول هدف اصلی بازسازی،مقاوم و مستحکم کردن ستون‌‌‌‌‌‌‌ها و پی ساختمان می‌باشد. در این روش به ظاهر ساختمان اهمیتی داده می‌شود و اصل اساسی مقاوم سازی پی ساختمان می‌باشد.
  • در روش دوم هدف اصلی فقط ظاهر ساختمان می‌باشد. در این روش تغییر دکوراسیون داخلی، پوشش کف و دیوار ساختمان مد نظر می‌باشد. در هر کدام از روش‌‌‌‌‌‌‌های بازسازی، برای کسب نتیجه‌ی مطلوب بایستی اصول بازسازی ساختمان مورد توجه قرار بگیرد.

 

نکات قابل توجه در اصول بازسازی ساختمان

  • اولین نکته در اصول بازسازی ساختمان این است که شما هدف و انتظار خود را از بازسازی ساختمان مشخص کنید. اینکه شما قصد دارید کل فضای ساختمان را بازسازی کنید و یا فقط قسمتی از آن؟ پاسخ این سوال بایستی به طور دقیق مشخص شود.
  • بازسازی ساختمان به بودجه و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌ای که شما پرداخت می‌کنید، بستگی دارد. شما باید ۹۰ درصد بودجه خود را به این کار اختصاص دهید و ۱۰ درصد را برای موارد پیش بینی نشده در نظر بگیرید.

بازسازی در کرمانشاه | شرکت معماری دکوطرح

  • قبل از شروع کار شما باید با یکی از شرکت‌‌‌‌‌‌‌های متخصص در حوزه بازسازی و تعمیرات ساختمان مشاوره داشته باشید. متخصصین این حوزه با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از جمله بودجه، استحکام ساختمان، موارد مورد نیاز و… شما را در این کار یاری می‌کنند.
  • از آنجایی که کشور ما یک کشور زلزله خیز می‌باشد مقاومت، استحکام سقف و ستون‌‌‌‌‌‌‌ها در مقاوم بودن کل ساختمان نقش اساسی دارد. در صورت فرسوده شدن این قسمت از ساختمان باید بازسازی از روش اول انجام شود. اما در صورتی که فقط ظاهر آن‌‌‌‌‌‌‌ها آسیب دیده باشد می‌توان با استفاده از گچ بری‌‌‌‌‌‌‌ها و سقف‌‌‌‌‌‌‌های کاذب بهترین نما را برای آن ایجاد کرد.

 

قسمت‌‌‌‌‌‌‌های مهم منزل در بازسازی

  • حمام و سرویس بهداشتی یکی از مکان‌‌‌‌‌‌‌هایی است که شما با هزینه و بودجه کم می‌توانید آن را بازسازی کنید. در صورتی که کف و دیوارهای حمام فرسوده شده باشد، باید بازسازی اساسی در این قسمت انجام شود. چرا که بازسازی ظاهر بعد از مدتی به دلیل آسیب وارد شده از داخل ساختمان دوباره فرسوده می‌شود و نیاز به بازسازی دارد.

بازسازی در کرمانشاه | شرکت معماری دکوطرح

  • هدف اصلی در بازسازی آشپرخانه فقط تعویض کابینت‌‌‌‌‌‌‌ها و تغییر ظاهر آشپزخانه نباشد. قبل از اقدام به تعویض کابینت‌‌‌‌‌‌‌ها شیرآلات و لوله کشی‌‌‌‌‌‌‌ها را بررسی کنید و در صورت فرسودگی آن‌‌‌‌‌‌‌ها را تعویض کنید. در غیر این صورت ممکن است بعدا مجبور شوید کابینت‌‌‌‌‌‌‌ها را برای تعمیر شیرآلات خارج کنید که این خود به کابینت‌‌‌‌‌‌‌ها آسیب می‌زند.
  • یکی دیگر از قسمت‌‌‌‌‌‌‌های مهم در اصول بازسازی ساختمان اتاق‌‌‌‌‌‌‌ها و پذیرایی می‌باشد. این قسمت از منزل نیازی به لوله کشی و تعمیرات اساسی ندارد، از این رو روش دوم بازسازی ساختمان به کار می‌رود. با طراحی دکوراسیون داخلی و تغییر پوشش دیوار‌‌‌‌‌‌‌ها و کف می‌توان ظاهری زیبا به منزل بخشید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]