بازسازی سرویس بهداشتی
31
مرداد

بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی

گام نخست در باز سازی سرویس بهداشتی، ارزیابی آن می باشد بنابر این باید قبل از کندن کاشی ها و تغییرات در ساختار لوله کشی آن را طراحی کنید و مطابق با طراحی خود آن را ارزیابی کنید و این بدین معناست که شما در این فضا به دنبال تغییر چه المانی هستید و چه چیزی را می خواهید تغییر دهید که پاسخ به این سوال ها می تواند ایده واضح تر از آنچه که می خواهید و راه حل مناسبی برای بازسازی سرویس شما باشد.

همان طور که قبلاً گفته شد قبل از انجام هر گونه باز سازی در ابتدا یک طرح  متناسب با نیازها و علاقه های اساسی تنظیم می کنیم و با توجه به هزینه های جاری بازسازی سرویس بهداشتی منزل مسکونی خود را شروع می کنیم.

 

بازسازی منزل و بازسازی ساختمان

 

بازسازی سرویس بهداشتی

طرح رنگ در بازسازی

در ابتدای طراحی باید به متراژ سرویس بهداشتی خود توجه داشته باشید، اگر سرویس بهداشتی شما کوچک است سعی کنید از کاشی های روشن و خنثی استفاده کنید زیرا رنگ کاشی در سرویس بهداشتی تاثیر بسیار زیادی بر بزرگ و یا کوچک دیده شدن فضا دارد.

 

پیشنهاد نویسنده: آینه سرویس بهداشتی

 

تزیینات در سرویس بهداشتی

در انتخاب المان و تزیینات سرویس بهداشتی سعی کنید از المان های سبک و متناسب با رنگ کاشی ها در سرویس استفاده کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که از متریال های فلزی استفاده نکنید زیرا با توجه به رطوبت موجود در سرویس این عناصر قابلیت زنگ زدگی دارند و این زنگ زدگی علاوه بر عمر کوتاه این عناصر سبب بر جای ماندن اثر زنگ زدگی آنها بر روی کاشی و سرامیک می شود و فراییند از بین بردن اثر آنها کار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن است.

 

سیستم برقی در بازسازی

دقت در سیم کشی و نصب المان های برقی در سرویس بهداشتی بسیار مهم است و حتماً باید به دست متخصص برق انجام شود و با نظارت دقیق بررسی شود تا به لحاظ ایمنی مشکلی به وجود نیاید.

هنگام سیم کشی و نصب کلید و پریز در سرویس بهداشتی و حمام سعی کنید از کابل و یا سیم با روکش قوی درون لوله خرطومی استفاده کنید و حتماً خرطومی ها را از سقف جابه جا کنید و بر روی آنها نبشی ۲ کار بگذارید.

کار گذاشتن نبشی بر روی لوله خرطومی به این لحاظ است که در هنگام نصب نصبیجات اگر مته به موازات لوله خرطومی قرار گرفت، با برخورد به لبه نبشی مسیر آ ن عوض شود و باعث زخمی شدن و یا پاره شدن سیم و از طرفی هم باعث برق گرفتگی نصاب و پیمان کار نشود.

به جهت رطوبت و ریزش آب در سرویس بهداشتی و حمام سعی کنید تا جای که می توانید از کار گذاشتن کلید و پریز در داخل حمام خودداری کنید اما اگر مجبور به تعبیه کلید و پریز شدید حتما سعی کنید درو از ریزش مستقیم آب باشد و از کلید و پریز واتر پروف استفاده کنید.

برای اینکه سرویس بهداشتی خود را به طور کامل یا جزیی بازسازی کنید باید رد ابتدا با حذف وسایل غیر ضروری و تخریب کاشی ها و کف شروع کنید.

 

نکات اصولی در بازسازی سرویس بهداشتی

اگر در بازسازی سرویس بهداشتی قصد تعویض روشویی را دارید حتما قبل از باز کردن نخست لوله ها را جدا کنید و با توجه به طرح جدید خود اقدام به جابجایی اصولی لوله ها کنید.

بعد از برداشتن کاشی های دیوار و کف عایق ها را جدا کنید و دوباره عملیات عایق بندی را انجام دهید زیرا در حین تخریب بدون شک عایق بندی شما از بین رفته است و این ریسک را نکنید که عایق بندی شما سالم می باشد.

در کف شازی سرویس بهداشتی از نخاله های کاشی استفاده نکنید زیرا این احتمال وجود دارد لبه های تیز کاشی به لوله ها آسیب وارد کند.

در حین عملیات تخریب بر روی لوله های فاضلاب درپوش بگذارید تا از ریزش نخاله ها به درون فاضلاب جلوگیری شود و باعث گرفتگی لوله های فاضلاب نشود.

در حین کاشی کاری کف حتماً شیب به سمت چاه فاضلاب را رعایت کنید که باعث جمع شدن آب در قسمتی از سرویس نشود.

لوله های رفت و برگشت را چک کنید تا نشتی نداشته باشند و بعد از نصب درپوش بر روی لوله های آب آنها را تحت فشار قرار دهید تا از بابت نشتی ندادن لوله ها خیالتان راحت شود.

سعی کنید محل پریز برق در کنار آینه و روشویی سرویس باشد و حتماً از پریز های درپوش دار استفاده کنید.

در ابتدا کاشی کاری دیوار ها را انجام دهید و بعد از آن اقدام به نصب کاشی های کف کنید.

سعی کنید که درز کاشی ها در کنار یکدیگر باشد و کاشی ها نسبت به یکدیگر هم تراز باشند.

بعد از اتمام کاشی کاری کف و دیوارها تجهیزات نور پردازی و بهداشتی خود را نصب کنید.

از این جهت مطمئن باشید که هر قدمی که در راستای باز سازی سرویس بهداشتی خود انجام می دهید در نهایت به زیبایی و کاربردی بودن فضای شما ختم شود و بهتر است برای انجام صحیح و اصولی از نیرو های متخصص کمک بگیرید و تنهایی اقدام به بازسازی سرویس بهداشتی خود نکنید تا مجبور به دوباره کاری و هزینه اضافی نشوید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]