دکوراسیون سلطنتی
23
دی

دکوراسیون سلطنتی

دکوراسیون سلطنتی

دکوراسیون سلطنتی را می توان به عنوان نمونه ای از سبک های باشکوه و مجلل نام برد که در میان بسیاری از افراد علاقه مند به این سبک رواج دارد. دکوراسیون منزل به سبک سلطنتی، جلوه باشکوهی به فضای محیط می بخشد. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند نمای داخلی منزل خود را به سبک سلطنتی طراحی کنند. این نوع سبک چیدمان به سلیقه افراد بستگی دارد. اگر شما دکوراسیون سلطنتی را به عنوان سبک مورد علاقه برای طراحی داخلی منزل خود انتخاب کردید، پس حتما نسبت به تناسب و هماهنگی رنگها با عناصر داخلی محیط توجه ویژه ای نشان دهید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون سلطنتی

متراژ خانه بالا برای دکوراسیون سلطنتی

یکی از مهمترین مواردی که در دکوراسیون سلطنتی توسط افراد نادیده گرفته می شود، توجه به متراژ داخلی منزل خود است. در ابتدا باید به شما بگوییم که این نوع سبک مختص خانه هایی با متراژ بالا است. اگر از کارشناسان طراحی داخلی هم سوال بپرسید با سخن ما هم عقیده هستند. اگر فضای منزل شما کوچک است، بهتر است از سبک های دیگری مانند: کلاسیک، روستیک و… استفاده نمایید. انتخاب چیدمان سلطنتی برای فضاهای کوچک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

اهمیت رنگ بندی عناصر در دکوراسیون سلطنتی

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه نمایید، انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون سلطنتی است. همانطور که می دانیم یکی از ویژگی های این سبک، جلوه بخشیدن هر چه بیشتر به فضای داخلی منزل است و شما در انتخاب رنگ هم باید این نکته را رعایت کنید. معمولا کارشناسان طراحی داخلی استفاده از ترکیب رنگ های سفید، کرم، قهوه ای با رنگ طلایی را در تزئین عناصر داخلی منزل توصیه می کنند. مهمترین موردی که باید در طراحی داخلی به سبک سلطنتی در تزئین وسایل خانه به آن توجه کرد، حفظ تم طلایی است.

 

نقطه کانونی در چیدمان مبلمان دکوراسیون سلطنتی

همانطور که می دانیم انتخاب نقطه کانونی در منزل از مهمترین نکاتی است که در چیدمان سلطنتی باید به آن توجه کرد. انتخاب این نقطه مرکزی به این دلیل است که وقتی کسی قدم به درون خانه شما می گذارد، اولین نقطه ای که به چشم او می آید، چیدمان وسایل در نقطه مرکزی خانه است. به عنوان مثال، در نظر گرفتن مبلمان برای نقطه کانونی منزل شما بهترین انتخاب ممکن است.

برای اینکه سبک دکوراسیون سلطنتی را به طور کامل در خانه خود پیاده سازی کنید باید این سبک خاص را برای هر قسمتی از خانه به طور جداگانه رعایت کنید. به عنوان مثال باید قواعد مهم در مورد این سبک چیدمان را در قسمت های مختلف خانه مانند: سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب اجرا کنید.

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک سلطنتی

اولین نکته ای که باید در چیدمان داخلی پذیرایی به سبک سلطنتی به آن اشاره کرد، توجه به رنگ است. بیشتر از رنگ های زرد، طلایی، کرم و قهوه ای در طراحی داخلی منزل خود استفاده نمایید. در سالن پذیرایی وسایلی را خریداری نمایید که حالت لوکس و تجملاتی به فضای محیط بدهند. راهنمای خرید اصولی به شما کمک می کند که بهترین خرید ممکن را داشته باشید. حتی می توانید از دکوریجات گرانقیمت و لوکس در اتاق پذیرایی خود استفاده نمایید. شما می توانید اینگونه وسایل را از طریق خرید اینترنتی، تهیه نمایید.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک سلطنتی

توصیه ما به شما این است که در چیدمان داخلی آشپزخانه خود سعی کنید از مدل کابینت هایی استفاده کنید که جلوه بیشتری به فضای محیط شما ببخشد. میز ناهار خوری از مهمترین مواردی است که در دکوراسیون سلطنتی آشپزخانه خود باید به آن توجه نمایید. هنگام خرید سعی کنید مدلی از میز ناهار خوری را انتخاب نمایید که نمایانگر حال و هوای فضای تجملاتی آشپزخانه شما باشد.

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک سلطنتی

اتاق خواب، مهمترین قسمت هر خانه ای محسوب می شود و اگر شما تمایل به اجرای دکوراسیون سلطنتی برای اتاق خواب خود را دارید، باید بگوییم که در انتخاب سرویس خواب خود توجه نمایید. هنگام خرید سرویس خواب آن محصولی را انتخاب نمایید که جلوه سلطنتی به فضای اتاق خواب شما ببخشد. در انتخاب پرده، فرش، آینه و وسایل تزیینی هم محصولاتی را تهیه نمایید که به سبک انتخابی شما در طراحی داخلی اتاق خوابتان بیاید. از مهمترین مواردی که در دکوراسیون سلطنتی منزل خود نباید از آن غافل باشید، نورپردازی است. یکی از مهمترین مشخصه خانه های سلطنتی، استفاده از نور زیاد در فضای محیط است. شما می توانید برای این کار از از چراغ های آویزان با لوسترهای لوکس استفاده نمایید. استفاده از لوسترهای لوکس در اتاق پذیرایی یا اتاق خواب، جلال و شکوه خانه های اربابی و سلطنتی را به یاد شما می آورد.

 

چینش مبلمان در دکوراسیون سلطنتی

از نکات دیگری که در طراحی داخلی منزل به سبک سلطنتی باید به آن توجه نمایید، نوع و سبک چیدمان مبلمان است. به عنوان مثال فضای پذیرایی خود را در نظر بگیرید. مبلمان باید به نحوی چیده شوند که رفت و آمد را برای افراد دشوار نکند. اگر تمایل دارید چیدمان شما به نحوی باشد که مبلمان روبروی تلویزیون قرار گیرد، باید حد فاصله مناسب میان مبلمان و تلویزیون را رعایت کنید. چیدمان تلفیقی و متقارن مبلمان در اتاق پذیرایی از گزینه هایی است که می توانید در دکوراسیون سلطنتی منزل خود به آنها توجه نمایید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]