دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک
11
شهریور

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از اینترنت، طرح های مختلف و گوناگونی از دکوراسیون داخلی را در فضای مجازی می بینیم که یکی از یکی قشنگ تر است و هرکدام به نحوی بر دلمان مینشیند و دوست داریم دکوراسیون منزل را به آن شکل در بیاوریم.

مخصوصا دختر خانم ها که با دیدن یک عکس دلشان قنج می رود و دوست دارند اتاق خوابشان به آن شکل در بیاید. اما آیا این امکان وجود دارد که با دیدن یک عکس اتاقمان را به همان شکل تغییر بدهیم؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

  • آیا تمام اتاق های دخترانه باید به رنگ صورتی باشند؟
  • یعنی این فرهنگ که رنگ آبی برای آقا پسر هاست و رنگ صورتی برای دختر خانم ها مطلبی درست است؟

مهم ترین بخش در دکوراسیون داخلی قسمت اتاق خواب است زیرا ما یک سوم از عمرمان را در اتاق خواب سپری می کنیم. طراحی اتاق خواب باید به گونه ای باشد تا علاوه بر آرامش بخش بودن به صورت بهینه نیز از فضا استفاده شود.

در طراحی اتاق خواب جنسیت اهمیت دارد زیرا نیاز های دختران و پسران متفاوت است و تا حدودی می توان گفت دختر ها بر روی دکوراسیون اتاق خوابشان حساس تر هستند. ما در این مقاله سعی داریم تا نیاز های یک دختر خانم را بررسی کنیم تا در دیزاین اتاق دختر خانم ها با مشکل مواجه نشوید.

 

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

رنگ مناسب اتاق خواب دخترانه

تقریبا تمام عکس هایی که از طراحی اتاق خواب دخترانه می بینیم به رنگ صورتی و یا متمایل به رنگ صورتی است. اما این یک قانون و یا اصل نیست که تمام اتاق های دخترانه باید به رنگ صورتی طراحی شوند شما در مرحله ی اول باید از دختر خانمی که قصد دارید اتاق خواب او را طراحی کنید بپرسید که به چه رنگی علاقه دارد ممکن است دختر خانمی به رنگ آبی علاقه مند باشد و یا ترجیح بدهد اتاق خوابش به رنگ سفید و مشکی طراحی شود. پس ابتدا باید رنگ مورد علاقه ی فرد را در نظر گرفت. در مرحله بعد باید مسائل فنگشویی را در نظر گرفت مثلا رنگ قرمز برای اتاق خواب مناسب نیست و در خواب راحت اختلال ایجاد می کند حتی اگر دختر شما به رنگ قرمز علاقه داشت یک سری المان ها را به رنگ قرمز انتخاب کنید.

رنگ سبز آرامش بخش است، و همچنین دختر خانم ها به گل و گیاه بیشتر علاقه دارند می توانید از گیاهان سبز برای اتاق خواب استفاده کنید.

 

گیاهان مناسب اتاق خواب

همه ی گیاهان مناسب اتاق خواب نیستتد. گیاهانی برای اتاق خواب مناسب هستند که در شب اکسیژن تولید کنند زیرا یک سری از گیاهان در شب دی اکسید کربن تولید می کنند بنابراین باید در انتخاب گیاه اتاق خواب دقت کنید.

 

انتخاب سبک مدرن و یا سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

انتخاب سبک معماری مناسب اتاق خواب دخترانه

مانند تمام قسمت های دیگر خانه باید در مراحل اولیه مشخص شود. برای این کار باید اول سبک کلی خانه مشخص شود و با توجه به آن اتاق خواب ها نیز طراحی شود. در سبک مدرن که مشکلی پیش نمی آید و اتاق خواب هم با همین سبک طراحی می شود زیرا معمولا دختران جوان سبک مدرن را بیش تر می پسندند اما اگر کل خانه به سبک کلاسیک بود نمی توان اتاق خواب را مدرن طراحی کرد اما سبک کلاسیک هم مناسب اتاق خواب یک دختر خانم جوان و یا نوجوان نمی باشد. بنابراین چه راه حلی به ذهنتان می رسد؟

بهترین روش در این شرایط استفاده از سبک نئوکلاسیک برای اتاق خواب دخترخانم ها می باشد. می توانید از گچبری های خیلی سبک در حد چندین قاب بر روی دیوار ها استفاده کنید.

 

چیدمان اتاق خواب دخترانه

مهم ترین عنصری که در یک اتاق خواب جلبه توجه می کند تخت خواب می باشد بنابراین در انتخاب تخت خواب باید دقت کنید تا علاوه بر راحتی زیبا نیز باشد و با تمام وسایل اتاق هم خوانی داشته باشد همچنین باید دقت کنید که با توجه به سبک اتاق تخت خواب را مدرن و یا نئوکلاسیک انتخاب کنید. همچنین رنگ تخت باید با در کمد ها و سایر وسایل چوبی اتاق ست باشد.

 

بازسازی اتاق خواب دخترانه

اگر قصد بازسازی و یا تغییر دکوراسیون اتاق خواب دختر خانم خود را دارید می توانید با کم ترین هزینه این کار را انجام دهید. با عوض کردن کاغذ دیواری و یا تغییر کف پوش اتاق می توانید دکوراسیونی متفاوت داشته باشید.

 

میز آرایش و میز تحریر

معمولا دختر خانم ها بیشتر به میز آرایش در اتاق خوابشان علاقه دارند تا میز مطالعه اما اگر قصد دارید هر دو را در اتاق خواب داشته باشید و فضای کوچکی هم دارید باید میز آرایش را به شکلی تعبیه کنید که هر دو کاربری را داشته باشد این طوری هم جای کم تری اشغال می شود هم هر دو خواسته ی دختر خانم شما برآورده می شود. برای این کار می توانید از آینه های تاشو استفاده کنید تا هر زمان که نیاز به آینه بود آن را باز کنند و در هنگام مطالعه آن را ببندد تا هنگام مطالعه دچار حواس پرتی نیز نشوند.

 

دیوار خاطره یکی از تزئینات داخلی عالی برای اتاق خواب

یکی از راه کار های عالی برای دیزاین یکی از دیوار های اتاق خواب که برای دختر خانم ها هم جذاب است ایجاد دیوار خاطره است برای این کار از ریسه های چراغ استفاده کنید. امروزه در

بازار انواع مدل چراغ ها موجود است که برای این کار مناسب هستند برای مثال ریسه های پرده و یا گیر دار که بتوانید بر روی آن عکس های مورد علاقه دخترتان را نصب کنید.

 

کمد دیواری

کمد دیواری اتاق خواب یک دختر خانم باید به شکلی طراحی شود تا تمام وسایل های او از جمله لباس، کیف و کفش هایش جای مشخصی داشته باشند و همچنین فضای کافی برای وسایلش تعبیه شود اگر کمد دیواری اتاق خواب کوچک باشد می توانید کمد های آماده که ست تخته خواب هم باشند تهیه کنید و در جایی مناسب قرار دهید.

اگر هم جای کافی برای کمد اضافی ندارید می توانید در قسمت هایی از اتاق مثل زیر پنجره و یا کنار های پنجره کمد و یا جا کفشی تعبیه کنید.

شما عزیزان می توانید با شماره های درج شده در سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح تماس گرفته تا مشاورین ما این امکان را داشته باشند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]