طراحی ورودی مغازه کوچک
04
بهمن

طراحی ورودی مغازه کوچک

چگونه طراحی ورودی مغازه کوچک را انجام دهیم؟

کسب و کار شما مهم است، چه صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای باشید چه صاحب یک مغازه‌ی نسبتا کوچک، هیچ چیز به اندازه‌ی طراحی داخلی مغازه نمی‌تواند مشتریان را به سمت شما جلب کند و حدس بزنید چه بخش‌هایی تاثیر کلیدی دارند؟ ورودی مغازه کوچک و همچنین ویترین شما! به همین دلیل است که طراحی ورودی مغازه کوچک اهمیت بسیاری دارد. اگر شما صاحب یک مغازه کوچک‌‌‌ می‌باشید و قصد دارید تا دکوراسیون مغازه کوچک خود را تغییر دهید، بهتر است بدانید که راه‌‌‌های زیادی برای استفاده حداکثری از این فضای کوچک در اختیار شما وجود دارد. با دکوطرح همراه باشید تا راز رشد کسب و کارتان را بدانید!

 

پیش از خواندن مقاله‌ی طراحی ورودی مغازه کوچک، این مقالات را هم بخوانید!

 

 

رنگ کردن یک دیوار در طراحی ورودی مغازه کوچک

نقاشی کردن یک دیوار با یک رنگ پررنگ، راهی مقرون به صرفه و موثر نه تنها برای جالب‌تر کردن فضا است، بلکه فضا را نیز بزرگ‌تر نشان‌‌‌ می‌دهد. یک دیوار با رنگی پر رنگ این تصور را به وجود‌‌‌ می‌آورد که فضا در حال دور شدن‌‌‌ می‌باشد. قرار دادن پارچه یا کاغذ دیواری رنگی بر روی یکی از دیوارها نیز راه دیگری برای دستیابی به همان اثر‌‌‌ می‌باشد، در حالی که با اضافه کردن بافت و الگوها دکوراسیون مغازه کوچک شما بسیار زیباتر و چشم نوازتر به نظر خواهد آمد.

 

استفاده از پنجره‌ها برای طراحی ورودی مغازه کوچک

پنجره‌‌‌ها می‌توانند یک فضای کوچک را بزرگتر نشان دهند. بنابراین شما‌‌‌ می‌توانید با اضافه کردن یک پنجره به دکوراسیون مغازه کوچک خود روح بیشتری به مغازه خود ببخشید. استفاده از پرده‌‌‌های بلند و آیینه‌‌‌های باریک راه‌‌‌های دیگری برای ایجاد اثرات پنجره مانند در دکوراسیون مغازه کوچک شما‌‌‌ می‌باشند زیرا این وسایل تصوری از نور و جنب و جوش بیشتر را در یک فضای کوچک به وجود‌‌‌ می‌آورند.

 

نمایش اجناس به صورت عمودی در طراحی ورودی مغازه کوچک

نمایش آیتم‌‌‌ها در سطوح مختلف علاوه بر استفاده حداکثری از فضا، بسیار جذاب نیز به نظر خواهند رسید. آویزان کردن قفسه‌‌‌ها در سطوح مختلف آسانترین راه برای رسیدن به این هدف‌‌‌ می‌باشد. شما همچنین‌‌‌ می‌توانید پرده‌‌‌ها و یا تزئینات دیگری را از سقف تا زمین به منظور جلب توجه و ایجاد حس یک فضای بزرگتر آویزان نمایید.

 

پرهیز از شلوغی بی‌مورد در طراحی ورودی مغازه کوچک

شما‌‌‌ می‌توانید کالاهای زیادی به مغازه خود اضافه کنید اما توجه داشته باشید که از به هم ریختگی و شلوغی بیش از حد مغازه، با استفاده از رنگ‌‌‌های خنثی مانند فیلی و خاکستری برای مبلمان و یا وسایل بزرگ‌تر بکاهید. همچنین‌‌‌ می‌توانید فضای مغازه خود را با استفاده از آیتم‌‌‌های رنگی کوچکتری مانند گلدان یا بالش‌‌‌های کوچک زنده‌تر نمایید.

 

طراحی ورودی مغازه کوچک و نورپردازی

نورپردازی در طراحی ورودی مغازه کوچک بسیار مهم است. اگر گوشه‌‌‌‌ای از مغازه شما به خوبی روشن نیست می توانید با استفاده از ترکیبی از چراغ‌‌‌ها و لامپ‌‌‌ها نور کافی برای این فضا را مهیا نمایید. اگر شما صاحب مغازه‌‌‌‌ای با متراژ کوچک‌‌‌ می‌باشید‌‌‌ می‌توانید با کمی خلاقیت و تبحر دکوراسیون مغازه کوچک را به گونه‌‌‌‌ای طراحی کنید که مشتری در نگاه اول جذب مغازه شما شود و طراحی داخلی مغازه او را تحت تاثیر قرار دهد و از خرید از فروشگاه کوچک شما لذت ببرد. طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کار نسبتا دشواری است و بهتر است شما دکوراسیون مغازه خود را به صورت کاربردی و در عین حال جذاب طراحی کنید تا مشتریان بیشتری داشته باشید.

 

طراحی ورودی و ویترین مغازه کوچک

ویترین مغازه اولین جایی است که مورد توجه مشتریان قرار‌‌‌ می‌گیرد از این رو بهتر است شما اجناس شیک و بی نظیر خود را در ویترین بچینید و علاوه بر این ویترین مغازه باید تفاوت چشمگیری با مغازه‌‌‌های اطراف داشته باشد. بهتر است برای طراحی داخلی مغازه کوچک از رنگ‌‌‌های روشن نظیر سفید و کرم و قهوه‌‌‌‌ای روشن و … استفاده نمایید تا فضای مغازه‌تان بزرگ و وسیع‌تر به نظر برسد و جذابیت داخلی مغازه افزایش یابد. محصولات و وسایل تزیینی و کالاهای درون مغازه را‌‌‌ می‌توانید به گونه‌‌‌‌ای بچینید که از بیرون از مغازه قابل رویت باشند و افرادی که از جلوی مغازه عبور‌‌‌ می‌کنند را تحت تاثیر خود قرار دهند. قفسه بندی مغازه نیز اصلی مهم در طراحی داخلی مغازه کوچک است و شما‌‌‌ می‌توانید بخشی از دیوار مغازه را قفسه بندی نمایید و اجناس و کالاها را درون قفسه‌‌‌ها با نظم و ترتیب بچینید.

 

 

برای مشاوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی رایگان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]