شروع بازسازی اداری، چرا و چگونه؟
17
فروردین

شروع بازسازی اداری، چرا و چگونه؟

اگر قصد شروع بازسازی اداری دارید بخوانید…

با گذشت زمان تاسیسات ساختمان‌‌‌‌ها دچار فرسودگی می‌شوند و به همین خاطر ممکن است نم و رطوبت در سقف و دیوارها مشاهده شود. علاوه براین، انسداد لوله‌‌‌‌های آب، تخریب نمای ساختمان بخاطر آلودگی‌‌‌‌های هوا و همچنین ایجاد ترک و شکست در بخش‌‌‌‌های مختلف بنا نیز به مرور قابل مشاهده‌‌‌ می‌باشد. دلیلش هم واضح است، ساختمان و مکان‌‌‌‌های مسکونی و اداری ساختاری بسیار مشابه با بدن انسان دارند. حال سوال این است که چرا تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری بهترین راه افزایش طول عمر بنا‌‌‌ می‌باشد؟ این نوشته از دکوطرح را به دقت دنبال کنید تا به این سوال مهم، با هم پاسخ بدهیم!

 

اگر شما هم دوست دارید از شروع بازسازی اداری بیشتر بدانید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

اهمیت تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری

اهمیت بازسازی و مرمت بناهای مسکونی و اداری بر هیچکس پوشیده نیست. با اجرای بازسازی ساختمان (House reconstruction)‌‌‌ می‌توان تا حد زیادی از تخریب منزل بخاطر ایجاد نم و رطوبت و سایر موارد ذکر شده جلوگیری نمود. همچنین‌‌‌ می‌توان با تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری قدیمی استانداردهای کاملا بروز را در بخش‌‌‌‌های مختلف بنا به کار برد و مانع از تخریب و فرسودگی زود هنگام آن شد.

شروع بازسازی اداری، چرا و چگونه؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

بازسازی ساختمان تهران و سایر شهرهای بزرگ و حتی کوچک با چالش‌‌‌‌های زیادی رو به رو‌‌‌ می‌باشد. به طوری که به جرات‌‌‌ می‌توان گفت در بسیاری از مواقع تغییر معماری داخلی ساختمان و یا بازسازی اداری نما و سایر بخش‌‌‌‌ها نسبت به ساخت کامل یک بنا از حساسیت بیشتری برخوردار‌‌‌ می‌باشد. از مهم‌‌‌‌‌‌‌ترین نکات بازسازی ساختمان قدیمی‌‌‌ می‌توان به چند مورد اشاره نمود که رعایت آن‌ها در تمام پروژه‌‌‌‌ها الزامی‌‌‌ می‌باشد.

 

هدف از تعمیرات و شروع بازسازی اداری

با توجه به این که چه نوع ساختمانی را‌‌‌ می‌خواهید بازسازی کنید و چه تغییراتی در آن اعمال نمایید، باید هدف اصلی مشخص شود. آیا تنها بازسازی نمای ساختمان مد نظر است یا ساختار داخلی و اتاق‌‌‌‌ها و سایر بخش‌‌‌‌ها کاملا تغییر‌‌‌ می‌کنند؟ با پاسخ دادن به این سوال و سایر سوالات مشابه باید هدف اصلی از تعمیرات و بازسازی ساختمان را مشخص کنید.

 

شروع بازسازی اداری و هزینه‌ی آن

تیم‌‌‌‌های بازسازی اداری ساختمان تهران و یا محل سکونت خود را شناسایی کنید و با آنها مشورت نمایید. افراد متخصص‌‌‌ می‌توانند قیمت نهایی پروژه تعمیرات و بازسازی ساختمان را تخمین بزنند. در نهایت این شما هستید که بر اساس بودجه‌‌‌‌‌ای که در نظر گرفته اید،‌‌‌ می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تنها بازسازی اتاق جلسه و کنفرانس انجام شود یا نمای ساختمان و یا سایر بخش‌‌‌‌ها نیز لازم است.

 

شروع بازسازی اداری با کمک از تیم متخصص

شروع بازسازی اداری اگر با دانش و تخصص انجام نشود، نه تنها هزینه زیادی را به همراه دارد، بلکه خروجی آن برایتان لذتبخش نخواهد بود. سعی کنید دانش و تخصص افراد حرفه‌‌‌‌‌ای در حوزه تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری را به خوبی به کار ببرید تا خروجی مطلوبی را دریافت کنید.

شروع بازسازی اداری، چرا و چگونه؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

شروع بازسازی اداری با توجه به طول عمر بنا و همچنین میزان تغییرات لازم در آن از مراحل مختلفی تشکیل می‌شود. برای پاسخ به این سوال که بازسازی را از کجا شروع کنیم،‌‌‌ می‌توان مراحل کار را به این صورت بیان نمود:

  • لیست کاملی از خواسته‌‌‌‌ها و تغییرات مد و همچنین میزان بودجه مورد نظر را تعیین کنید. در این مرحله‌‌‌ می‌توانید تصویری ابتدایی از طرح نهایی مورد نظر را روی کاغذ بکشید.
  • افراد متخصص و حرفه‌‌‌‌‌ای در بازسازی ساختمان تهران و محل سکونت خود را شناسایی کنید. توجه داشته باشید که این گروه از افراد باید معماران داخلی و تیم‌‌‌‌های متخصص در تغییر طراحی داخلی منزل را شامل شوند. معماران داخلی خواسته و بودجه شما را در نظر گرفته و تغییرات لازم را در طرح ایجاد می‌کند. در این مرحله باید طرح ۳ بعدی از خروجی نهایی به شما ارائه شود.
  • بعد از تایید طرح تعمیرات و بازسازی ساختمان، لازم است در صورت نیاز مجوز از شهرداری دریافت کنید.
  • بعد از دریافت مجوز، گروه اجرای تعمیرات و بازسازی ساختمان اداری مصالح مورد نیاز را تهیه و بر اساس طرح ارائه شده پروژه را اجرا‌‌‌ می‌کنند. این مرحله از کار نسبت به سایر موارد نیاز به زمان بیشتری داشته و از حساسیت بالایی برخوردار‌‌‌ می‌باشد. رعایت استانداردها در نصب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی ساختمان، نصب کابینت و غیره همگی باید توسط افراد کاملا حرفه‌‌‌‌‌ای انجام شود.

 

چرا شروع بازسازی اداری؟

با توجه به این که بازسازی ساختمان‌های قدیمی هزینه‌بر‌‌‌ می‌باشند، ممکن است برایتان سوال بوجود‌‌‌‌‌اید که چرا بازسازی ساختمان کنیم؟ دلایل زیادی برای انجام این کار وجود دارد که مهم‌‌‌‌‌‌‌ترین آنها، بالا بردن طول عمر ساختمان‌‌‌ می‌باشد. تمام ساختمان‌‌‌‌ها با توجه به نوع تاسیسات به کار رفته در آنها و همچنین میزان رعایت استانداردها در زمان ساخت ابتدایی، به مرور دچار آسیب‌‌‌ می‌شوند. به همین خاطر باید بتوان از افزایش این خرابی و آسیب‌‌‌‌ها در ساختمان جلوگیری نمود.

عایق پشم شیشه بازسازی خانه کلنگی

از دیگر دلایل شروع بازسازی اداری می‌توان به تغییر فضای داخلی ساختمان با توجه به سبک‌‌‌‌های جدید دکوراسیون داخلی و همچنین خواسته‌‌‌‌های افراد اشاره نمود. از دیگر دلایل بسیار مهم در تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری می‌توان به عدم نیاز به ساخت مجدد ساختمان اشاره نمود.

طراحی داخلی کامرانیه شروع بازسازی اداری

در حالت کلی هزینه بازسازی ساختمان بسیار کمتر از ساخت کامل آن‌‌‌ می‌باشد. چون میزان مواد و مصالح ساختمانی مورد استفاده در آنها کمتر بوده و نیاز به نیروی کار کمتری در انجام این پروژه‌‌‌‌ها می‌باشد. عدم نیاز به تخریب اسکلت ساختمان در پروژه‌‌‌‌های بازسازی ساختمان قدیمی تا حد بسیار زیادی بر کاهش هزینه‌‌‌‌ها تاثیر‌‌‌ می‌گذارد.

متریال نمای سفید ساختمان

همان طور که قبلا اشاره کردیم، اجرای تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری قدیمی نیاز به طی کردن چند مرحله داشته و هزینه‌‌‌‌هایی را به همراه دارد. پرداخت این مقدار هزینه بازسازی ساختمان در برابر مزایای آن کاملا قابل چشم پوشی‌‌‌ می‌باشد.

شروع بازسازی اداری، چرا و چگونه؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

دلیل این حرف تاثیر و مزیت بازسازی ساختمان در ماندگاری خانه‌‌‌‌های قدیمی‌‌‌ می‌باشد. از جمله مزایای بسیار مهم تعمیرات و شروع بازسازی اداری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تعویض تاسیسات در شروع بازسازی اداری: با توجه به این که از چه نوع تاسیساتی در ساخت ابتدایی ساختمان استفاده شده است، به مرور شاهد خراب و فرسودگی‌‌‌‌هایی در آنها‌‌‌ می‌شویم. ایجاد ترک در لوله‌‌‌‌های آب باعث می‌شود تا نم و رطوبت در دیوار و کف و گاهی سقف ساختمان ایجاد شود. با تعویض این تاسیسات معیوب و فرسوده که در بسیاری از مواقع دچار انسداد نیز شده اند،‌‌‌ می‌توان به بالا رفتن ماندگاری ساختمان اداری کمک کرد.
  • شروع بازسازی اداری با تغییر طراحی داخلی: یکی از دلایلی که ممکن است بسیاری از کارمندان از محیط کار خسته شوند، نوع معماری و طراحی داخلی آنها‌‌‌ می‌باشد. با تعمیرات و بازسازی در ساختمان اداری می‌توانید بازدهی کارکنان و کارمندان را به راحتی بالا ببرید و احساس صمیمیت در آنان ایجاد کنید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]