معماری داخلی سوئیس
17
آذر

معماری داخلی سوئیس

معماری داخلی سوئیس

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل به سبک سوئیسی را می توان ترکیب جالب و هوشمندانه چوب و رنگ های روشن به خصوص سفید و طوسی معرفی کرد، در بسیاری از این فضا ها ترکیب دیواره ها، کف و سقف سفید رنگ با مبلمان یا قفسه هایی ساخته شده از چوب با رنگ روشن قابل مشاهده است، همچنین وجود پنجره های بزرگ و تابش نور کافی در این فضای ملایم، دکوراسیونی خاص و محیطی آرام به وجود آورده است.

طراحی داخلی منزل به سبک سوئیسی از دنیای مدرن و طراحی معاصر تاثیر گرفته است، از تایپوگرافی تا هنر و معماری فضای داخلی. در دکوراسیون داخلی منزل به این سبک، استفاده از رنگ سفید و رنگ های روشن در پس زمینه بسیاری از فضا ها به خوبی قابل مشاهده است که ترکیب این رنگ ملایم و مرسوم با رنگ های روشن و انرژی بخش و متریال چوب طبیعی، محیطی دلپذیر و متفاوت ایجاد کرده است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معماری داخلی سوئیس

طراحی دکوراسیون به سبک سوئیسی

کشورهای شمال اروپا خصوصاً سوئد با دیزاین داخلی مخصوص به خود شناخته شده اند. در این دیزاین ها فضای کلی به رنگ سفید است و همه چیز بدون کوچکترین ناهماهنگی در جای خود قرار می گیرد. طراحی داخلی سوئدی همیشه تاثیر زیادی بر روی بیننده گذاشته و این سوال را در ذهن افراد بوجود می آورد که چگونه می توان رنگ سفید را تا این اندازه شفاف، خالص و روشن نگهداری کرد.

در یک اتاق ساده سفید رنگ که تحت تاثیر استایل اروپای شمالی می باشد چنانچه از مبلمان سفید رنگ استفاده شود اتاق ظاهری اشرافی به خود می گیرد. بازی با چند رنگ و قرار دادن بالشت، قاب عکس، گل و گیاه و یا یک صندلی با رنگ آمیزی تند، کل فضا را تغییر داده و نمای اتاق را زیباتر می کند. طراحی داخلی به سبک سوئیسی هنر و سلیقه را به تصویر می کشد.

ممکن است چنین اتاقی غیر قابل سکونت به نظر برسد اما در واقع واقعیت این است که این اتاق برای سکونت آماده است و کاملاً طبیعی به نظر می رسد. جادوی سوئیسی فضایی بسیار عاشقانه را برای اولین بار در زندگی پدید می آورد. کشور سوئد باید برای ما مثالی از پاکیزگی و نظم باشد که آن را در طراحی داخلی به کار گیریم و از دیزاین سوئدی نحوه تبدیل سادگی یک فضا به مکانی خاص با اضافه کردن تعدادی رنگ و تزیینات شیک را یاد بگیریم.

 

زمین چوبی در سبک سوئیسی

تمام عناصر در سبک سوئیسی در روشنایی و آرامش خلاصه می شود. بنابراین برای انتقال این روشنایی و آرامش به فضای اتاق، در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مانند چوب درخت بلوط و زبان گنجشک استفاده می کنند. کاربرد چوب در کف زمین زیبای خاصی را در سبک سوئیسی به وجود می آورد.

 

مبلمان ساده در سبک سوئیسی

مبلمان یکی از بزرگ ترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه است. مبلمان بازتاب دهنده سبک و نوع دکوراسیون است، بنابراین برای اجرای سبک سوئیسی از مبلمان نرم و مدرن که از نظر زیبایی بسیار ساده هستند، استفاده کنید. در این سبک بیشتر از مبلمانی با رنگ روشن استفاده می شود تا به خوبی با دیگر عناصر دکوری اتاق ترکیب شود.

 

دکوریجات مدرن و ساده در سبک سوئیسی

در سبک سوئیسی، دکوریجات به صورت پراکنده چیدمان می شوند ولی چیدمان آن ها دارای نظم خاصی است. باید بگوییم که در این سبک، از دکوریجات متنوع مدرن و ساده استفاده می کنند.

 

دیوارها و سطوح عمودی هموار و صیقلی در سبک سوئیسی

تصویر کلی سبک دکوراسیون سوئیسی به سبک مینیمال بسیار شبیه است، زیرا در اجرای این سبک باید از رنگ های کمرنگ و مصالح ساده استفاده کرد. بنابراین دکوراسیون کارها برای دکور برخی از دیوارها و سطوح عمودی خانه، لمینت های ساده و بدون طرح با رنگ های مات و کمرنگ را به کار می برند.

 

استفاده از نور طبیعی در سبک سوئیسی

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهم ترین عناصر سبک سوئیسی است. طراحان با استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهند که فضای خانه مملو از نور خورشید شود. این کار باعث می شود که رنگ های استفاده شده در دکوراسیون، جلوه بیشتری داشته باشند و همچنین نور زیاد فضای خانه را از آن چه که هست بزرگ تر و زیباتر نشان می دهد.

 

رنگ های مات در سبک سوئیسی

پالت رنگی در سبک دکوراسیون سوئیسی شامل رنگ های مات و کمرنگ است. استفاده از این نوع رنگ ها فضای خانه را خسته و کسل کننده نشان نخواهد داد، بلکه باعث می شود فضا بزرگ تر، ساده و بدون هرج و مرج به نظر برسد.

 

خطوط مستقیم در سبک سوئیسی

همه عناصر پایه و اساسی این سبک مانند پنجره ها، مبلمان و دیگر دکوریجات با خطوط صاف و راست طراحی شده اند. خطوط صاف در عناصر دکوراسیون باعث می شود که کل فضا به صورت یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد.

 

چیدمان کاربردی در سبک سوئیسی

یکی از مفاهیم اساسی سبک دکوراسیون سوئیسی تمرکز به روی کارایی چیدمان وسایل و دکوریجات خانه است. این کاربردی بودن در چیدمان وسایل خانه باعث شده است که سبک سوئیسی در بین مردم یک سبک مطلوب و پرکاربرد باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]