آسان ترین روش های طراحی داخلی
18
دی

آسان ترین روش های طراحی داخلی

آسان ترین روش های طراحی داخلی، رنگ خنثی در دکوراسیون معجزه می کند!

رنگ خنثی به عنوان یک پس زمینه ثابت برای تغییر روند رنگ ها عمل می کند. شما باید یاد بگیرید که چگونه رنگ های خنثی را در خانه خود بگنجانید تا فضایی متعادل و زیبا ایجاد کنید. در این مقاله می خواهیم تمام مواردی را که باید در مورد به کار بردن یک رنگ خنثی در دکوراسیون منزل خود بدانید، بررسی کنیم تا شما بتوانید با استفاده از این رنگ ها فضای بهتری را در خانه خود ایجاد کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

آسان ترین روش های طراحی داخلی

رنگ خنثی چیست؟

این رنگ ها سایه‌ های خاموشی هستند که به نظر فاقد رنگ می باشند، اما اغلب دارای رنگ‌ های زیرین هستند که با نورهای مختلف تغییر می‌ کنند. نمونه هایی از انواع رنگ خنثی عبارتند از بژ، خاکستری، کرم، قهوه ای، سیاه و سفید. در حالی که انواع رنگ خنثی در چرخه رنگ نیستند، اما آن ها مکمل رنگ های اصلی و فرعی شناخته می شوند. شما می‌ توانید رنگ‌ های اصلی مانند قرمز، سفید و آبی را با هم ترکیب کنید تا طیفی از رنگ‌ های دیگر به دست بیاورید. رنگ های ثانویه نتیجه ترکیب دو رنگ اصلی مانند سبز (زرد به علاوه آبی)، نارنجی (زرد به علاوه قرمز) و بنفش (قرمز به علاوه آبی) هستند. یک رنگ خنثی در دکوراسیون می تواند از نظر تن پیچیده باشد، زیرا ترکیب رنگ های مختلف سایه های منحصر به فردی را ایجاد می کند. به عنوان مثال، خاکستری ترکیبی از خاکستری روشن و بژ، با رنگ های زرد در نور طبیعی و خاکستری در نور فلورسنت است.

 

پالت رنگ خنثی

پالت رنگ خنثی اصلی شامل سیاه، سفید، قهوه ای و خاکستری است که در بین آن ها سایه های مختلفی نیز وجود دارد. در این جا به تفکیک انواع مختلف رنگ های خنثی می پردازیم:

 • خنثی خالص: پالت رنگ های خالص خنثی شامل سیاه و سفید، قهوه ای و خاکستری هستند که همه آن ها به طور کامل اشباع شده و یک (رنگ زمینه) کمرنگ دارند. با مخلوط کردن انواع مختلف رنگ‌ خنثی خالص و رنگ‌ های اصلی، می‌ توانید بر اشباع و شادابی رنگ حاصل تأثیر بگذارید.
 • رنگ‌ های نزدیک خنثی: ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ خنثی خالص، رنگی تقریباً خنثی ایجاد می‌ کند. به عنوان مثال، برای ایجاد رنگ تقریباً خنثی برنزه، رنگ اصلی زرد را با قهوه ای خنثی خالص مخلوط کنید. رنگ های تقریباً خنثی نسبت به رنگ های خنثی خالص اشباع کمتری دارند. به طور مشابه، جفت کردن یک رنگ خنثی با یک رنگ روشن، شادابی رنگ را افزایش می دهد و چشم را به آن نقطه رنگی خاص جذب می کند.
 • رنگ‌ های خنثی گرم و سرد: ترکیب انواع مختلف رنگ‌ خنثی خالص با رنگ‌ های اصلی، رنگ‌ های خنثی گرم یا خنثی سرد ایجاد می‌ کند. رنگ های خنثی گرم دارای ته رنگ های زرد، نارنجی یا صورتی مانند بژ، خرمایی و طلایی هستند، در حالی که رنگ های خنثی سرد دارای ته رنگ های آبی، بنفش یا سبز مانند خاکستری و رنگ های مایل به قهوه ای هستند.

 

مزایای استفاده از رنگ های سبک خنثی در طراحی داخلی

طراحان داخلی از پالت های رنگ خنثی برای ایجاد جلوه های بصری مختلف، بازی با نقاط کانونی، عمق، اشباع و هایلایت ها برای بهبود فضای زندگی و دکوراسیون خانه خود استفاده می کنند. در این جا برخی از مزایای تزئین با پالت رنگ خنثی را بررسی کرده ایم:

 • می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید. وقتی فضایی را با رنگی خنثی رنگ یا تزئین می کنید، می توانید آن رنگ را با رنگ های متفاوت یا الگوها برجسته بسازید. استفاده بیش از حد از رنگ های تند، اتاق را برای چشم ها خسته کننده و منحرف می کند. رنگ‌ های خنثی به تعادل اتاق کمک می‌ کنند تا بتوانید اکسسوری‌ ها و الگوهای مختلف اضافه کنید. یاد بگیرید که چگونه الگوها را در دکوراسیون منزل خود ترکیب کنید.
 • این رنگ ها به خوبی با طیف وسیعی از رنگ ها جفت می شوند. در طول فصول مختلف، سبک و ترجیحات شما ممکن است تغییر کند. تغییر دکوراسیون خانه خود با یک وسیله یا مجموعه پرده جدید زمانی آسان است که اتاق شما دارای پالت رنگ خنثی باشد، زیرا این پالت پرکاربرد و همه کاره است و به خوبی با طرح های رنگی و عناصر طراحی مختلف جفت می شود. به سادگی افزودن بالش های جدید به کاناپه می تواند ظاهر اتاق نشیمن شما را تغییر دهد و با سبک جدید خانه و دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد.
 • رنگ هایی از این قبیل می توانند اثر آرام بخشی داشته باشند. در حالی که رنگ های تند و روشن، پر سر و صدا و پر جنب و جوش هستند، رنگ های خنثی از لحاظ بصری آرام و ملایم می باشند. با اشباع اندک، رنگ های خنثی به طور یکپارچه از یک رنگ به رنگ دیگر جریان می یابند. بیشتر پالت‌ های خنثی رنگ‌ های طبیعی را منعکس می‌ کنند و فضای نشیمن را به محیطی آرامش‌ بخش و مبتنی بر طبیعت شکل می‌ دهند. سعی کنید با نحوه انتخاب رنگ برای هر اتاق در خانه خود آشنا شوید.
 • با استفاده از این پالت رنگ، شما می توانید سبک های تزئین مختلفی را امتحان کنید. سبک‌ های مختلف طراحی داخلی شامل رنگ‌ خنثی، از مدرنیسم گرفته تا روستیک و آرت دکو است. این رنگ ها به عنوان پایه‌ ای طبیعی برای هر پس‌ زمینه، رنگ‌ ها و الگوهای مختلف را تقویت می‌ کنند. برای مثال، سایه‌ های خنثی الگوهای هندسی را در اتاق‌ های آرت دکو متعادل می‌ کنند، در حالی که رنگ‌ های خنثی‌ تر جلوه‌ ای ساده و براق را در یک اتاق مدرن ایجاد می‌ کنند.

 

نکته برای تزئین محیط و دکوراسیون  با رنگ های خنثی

هنگام کار با یک طرح رنگ خنثی، راه‌ های ظریفی برای اضافه کردن ایده‌ های بافت و رنگ برای تطبیق پذیری با محیط وجود دارد که در ادامه برخی از آن ها را بررسی کرده ایم:

 • از رنگ‌ های مختلف استفاده کنید: پالت‌ های رنگی تونال به پالت رنگ‌ خنثی، هایلایت‌ ها و طیف های متفاوتی را اضافه می‌ کنند و نواحی اتاق را برجسته می‌ کنند. رنگ‌ های مختلف خنثی را برای ایجاد فضایی شاداب‌ تر و جذاب‌ تر ترکیب کنید. رنگ سبز را با اتاقی عمدتاً خاکستری و سفید ترکیب کرده و ته رنگی را به آن اضافه کنید. یک رنگ صورتی به زیبایی با رنگ‌ های خنثی گرم‌ تر مانند طلایی یا بژ ترکیب می شود.
 • نور را در نظر بگیرید: نور اتاق بر نحوه خواندن رنگ توسط چشمان شما تأثیر می گذارد. نور مصنوعی تمایل به رنگ زرد دارد، بنابراین نورهای خنثی گرم تر را تشدید می کند. هنگام انتخاب طرح های رنگی خود عواملی مانند فصل، زمان روز، موقعیت خورشید و مکان اتاق را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، نور طبیعی از شمال، رنگ آبی ایجاد می کند، که باعث می شود رنگ های خنثی تیره تر و کمتر اشباع شده به نظر برسند، در حالی که نور شرقی یا غربی رنگ گرم تری ایجاد می کند. رنگ سفید در سایه های مختلف وجود دارد. آن ها همچنین بسته به نور طبیعی متفاوت ظاهر می شوند.
 • اضافه کردن رنگ به لوازم جانبی و اکسسوری: جفت کردن دیوارها یا مبلمان بزرگ با رنگ خنثی می تواند یک اثر آرام بخش ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که شما نباید از آن رنگ استفاده کنید. در عوض، رنگ را در لوازم مختلف اتاق مانند بالش، آثار هنری یا پرده ها به کار ببرید. انتخاب اکسسوری های با رنگ، تغییر سبک و دکوراسیون اتاق را برای مطابقت با فصول مختلف آسان می کند.
 • رنگ خنثی مناسب را انتخاب کنید: رنگ‌ های خنثی و تقریباً سایر رنگ های کمرنگ مختلف تأثیرات متفاوتی بر اتاق دارند. رنگ‌ های تیره و سرد حسی دنج را در اتاق ایجاد می‌ کنند، در حالی که رنگ‌ های خنثی روشن‌ تر، اتاق را بزرگ‌ تر نشان می‌ دهند. رنگ اتاقی را انتخاب کنید که با طرح هماهنگ باشد و احساس کنید که برای فضا می خواهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]