۵ دانشگاه برتر معماری در دنیا
05
مهر

۵ دانشگاه برتر معماری در دنیا

۵ دانشگاه برتر معماری در دنیا

در صنعت معماری در دهه گذشته پیشرفت‌های بسیار زیادی اتفاق افتاده است و همین باعث شده ‌است تا رتبه دانشکده‌های معماری جهان روز به ‌روز بهتر شود. همین ‌طور اگر در رشته‌های جدیدی که رابطه مستقیمی با معماری دارند، تحصیل داشته باشید، قطع به ‌یقین باعث پیشرفت بسیار زیاد شما خواهند شد. به ‌عنوان نمونه در انگلستان در سال ۲۰۱۴ دانشگاهی وجود داشت که متقاضیان بسیار زیادی در مقطع ارشد رشته معماری در این دانشگاه تحصیل می‌کردند. این دانشجویان بعد از این ‌که از دانشگاه معماری فارغ‌ التحصیل شوند، قادر به اخذ مدرک bachelor of Architecture می‌باشند که بازه زمانی برای دریافت این مدرک حدوداً ۵ سال می‌باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

۵ دانشگاه برتر معماری در دنیا

چرا تحصیل در بهترین دانشگاه معماری جهان اهمیت دارد؟

با توجه به حساسیت‌های بسیار زیادی که در حیطه رشته معماری وجود دارد، تحصیل کردن در یک مرکز آموزش عالی این امکان را فراهم می‌کند تا فرد با سطح علمی بسیار بالایی از دانشگاه فارغ ‌التحصیل گردد. زیرا از منظر زیباشناسی، مواردی همچون طراحی ساختمان، ساخت سازه‌های فیزیکی، طراحی و ساخت بنا، برنامه‌ریزی و دیگر موارد از اهمیت بالایی شناخته می‌شود. به دلیل این‌ که در رشته معماری مواردی همچون آگاهی از هنر، آگاهی از علم، فناوری و انسان‌ شناسی از مسائل مهمی می‌باشند و نشاندهنده سطح علمی فرد مهندس می‌باشد، باید تمامی این موارد جزء به جزء در بهترین دانشگاه تدریس داده شود و همین موضوع می‌تواند اهمیت شناخت بهترین دانشگاه معماری جهان را گسترش دهد. در کل دوره‌های تحصیلی که در دانشگاه‌های معماری در سرتاسر جهان برگزار خواهد شد، در مقاطع کارشناسی حدوداً ۴ سال به طول می‌انجامد و برای مقاطع کارشناسی ‌ارشد و دکترا نیز ۲ سال در نظر گرفته‌ شده است.

البته بهتر است بدانید که فرد بعد از فارغ‌ التحصیلی باید ۲ سال برای دوره کارآموزی نیز اقدام کند. روز به‌ روز برنامه‌های درسی که در بهترین دانشگاه معماری جهان برای این رشته در نظر گرفته می‌شود، تغییر می‌کند. در دانشگاه‌های مطرح جهان، مهم‌ترین دروس تدریس شده در رشته معماری؛ طراحی سه ‌بعدی، ریاضی و فناوری‌های مدرن امنی می باشد.

 

بهترین دانشگاه معماری جهان کدام است؟

قطع به ‌یقین نمی‌توان نام یک دانشگاه را فقط به ‌عنوان بهترین دانشگاه معماری جهان به میان آورد. چندین دانشگاه مهم به‌ عنوان بهترین دانشگاه در حیطه معماری شناخته می‌شوند که در ادامه این مبحث به بررسی مشخصات این دانشگاه‌ها و موقعیت‌های اصلی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

دانشگاه UCL انگلستان

دانشگاه UCL انگلستان در فهرست بهترین دانشگاه معماری جهان قرار گرفته است که واقع در کشور انگلستان و شهر لندن می‌باشد. این دانشگاه دولتی است و شرایط تحصیل با هزینه‌های مناسب را برای دانشجویان و متقاضیان بین ‌المللی فراهم خواهد ساخت و به ‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های معماری جهان شناخته‌ شده است. آغاز فعالیت این دانشگاه از سال ۱۸۲۶ بود و به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز و تحصیلات عالیه جهان شناخته شده‌ است. دستاوردهای بسیار زیادی از طریق این دانشگاه به ثبت رسیده ‌است که مهم‌ترین آن کشف ساختار مولکولی می‌باشد. این کشف به واسطه دانشمندان پرباری همچون جیمز واتسون و فرانسیس کریک صورت ‌گرفته است. بالغ ‌بر ۳۶ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل می‌باشند..

 

دانشگاه ماساچوست

این دانشگاه در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد و یک دانشگاه خصوصی می‌باشد. راه‌اندازی این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ بود و مهم‌ترین هدف آن‌ها آماده کردن دانش ‌آموزان برای پیشرفت در علم و فناوری بوده‌ است. این دانشکده در حیطه معماری امکانات بسیار منحصر به ‌فردی در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد و با بالغ ‌بر ۱۱ هزار دانشجو در مقاطع مختلفی همچون کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد توانسته نام خود را به ‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های معماری جهان به ثبت برساند. حدوداً ۳۴ درصد از دانشجویان این دانشگاه از متقاضیان بین ‌المللی بوده‌اند. رشته‌های معماری که در این دانشگاه ارائه می‌شود، از واحدهایی همچون معماری اسلامی، تاریخ معماری و هنر، آمار و مطالعات معماری تشکیل ‌شده است و برخی دیگر از جزئیات مربوط به این دانشگاه در جدول زیر گرد هم آمده است.

 

دانشگاه مونترال

یکی دیگر از دانشگاه‌های بین ‌المللی که به ‌عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی می‌باشد، دانشگاه مونترال است. این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۸۷۳ آغاز کرد. با توجه به این ‌که این دانشگاه مرکز پلی ‌تکنیک مهندسان می‌باشد و برای کسب‌ و کارهای مختلف در زمینه معماری طراحی ‌شده است، نام آن به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کانادا به حساب می‌آید. حدوداً ۱۴ دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که در کل ۶۶۵۰۰ نفر در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. طبق آمار گرفته ‌شده می‌توان گفت که ۲۱ درصد از دانشجویان این مجموعه را متقاضیان بین‌ المللی تشکیل می‌دهند.

شهرت این دانشگاه به امنیت، چندفرهنگی بودن و هزینه بسیار کم برای تحصیل و زندگی می‌باشد و همین عوامل باعث شده ‌است تا به ‌عنوان بهترین دانشگاه معماری جهان شناخته شود.

 

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه واقع در کشور آمریکا می‌باشد و می‌توان گفت به‌ عنوان یکی از کهن‌ترین دانشگاه‌های کشور آمریکا شناخته‌ شده است. زیرا فعالیت‌های این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ شروع شد و تا به امروز همچنان فعالیت‌های بسیار زیادی از این دانشگاه ارائه می‌شود. به خصوص در حیطه رشته معماری دانشگاه فعالیت‌های بسیار زیادی دارد و می‌تواند امکان تحصیل برای متقاضیان بین ‌المللی را نیز فراهم کند. حدوداً ۲۱ هزار دانشجو تا به امروز در حال تحصیل در این دانشگاه می‌باشند و از امکانات منحصر به ‌فرد آن استفاده خواهند داشت. اما برای شناخت بیشتر جزئیات مربوط به این دانشگاه، جدویل در ادامه این مبحث برای شما فراهم کرده‌ایم.

 

دانشگاه ETH

حدوداً ۷۷۳۳ دانشجو در این دانشگاه دولتی که واقع در سوئد می‌باشد، مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه نیز به‌ عنوان یکی از بهترین دانشگاه معماری جهان نام گرفته است. زیرا کارهای تحقیقاتی و نوآوری‌های بسیار زیادی در آن انجام می‌گیرد که باعث شهرت بسیار زیاد این دانشگاه شده ‌است. تاسیس این دانشگاه در سال ۱۸۵۵ بر می گردد و به ‌مرور توانست جوایز نوبل و پریتزکر را از آن خود کند. حدوداً ۱۶ دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را برای دانشجویان فراهم ساخته ‌است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته معماری دارند، می‌توانند از خدمات بسیار زیاد این دانشگاه بهره‌مند شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته معماری دارند، می‌توانند از خدمات بسیار زیاد این دانشگاه بهره‌مند شوند. زیرا تحصیل در این دانشگاه به‌ صورت علمی و نظری صورت می‌گیرد. البته لازم است بدانید که در مقطع کارشناسی تحصیل در این دانشگاه به ‌صورت زبان آلمانی می‌باشد، اما در اغلب رشته‌های کارشناسی‌ ارشد و دکترا، به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. فشار بسیار سنگین کاری روی دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه وجود دارند.

زیرا باید وقت‌های بسیار زیادی برای شرکت در همایش و کنفرانس‌های منظم دانشگاه بگذارند و بار علمی این دانشگاه در رشته معماری نیز بسیار زیاد می‌باشد و توانسته نام آن را شهرت ببخشد.

 

دانشگاه delft

با توجه به این ‌که رشته معماری و مهندسی معدن در بین تمامی دانشکده‌های دیگر در این دانشگاه از رتبه برتری برخوردار می‌باشد، این دانشگاه توانسته به‌ عنوان بهترین دانشگاه معماری جهان نام بگیرد. دانشجویان، علم و دانش بسیار زیادی از طریق این دانشگاه کسب خواهند کرد. اگر فردی علاقه مند به تحصیل در بهترین دانشگاه معماری جهان می‌باشد، یاد می‌گیرد تا طراحی، روابط اجتماعی، فناوری و محیط زیست را با یکدیگر مرتبط بداند و می‌تواند با معماری کشورهای دیگر نیز آشنا شود و اطلاعات بسیاری کسب نماید. تمرکز این دانشجویان در دوره کارشناسی معماری اغلب روی طراحی، فناوری و اجتماع می‌باشد که سمینارهای بسیار زیادی در این دانشگاه بر اساس تاریخ معماری برگزار خواهد شد و دانشجویان این دانشگاه در آخر پروژه‌های بسیار زیادی را طراحی خواهند کرد که تمامی این موارد به‌ عنوان نکات مثبت این دانشگاه شناخته می‌شود.

 

دانشگاه کلمبیا

راه‌اندازی و شروع فعالیت این دانشگاه در سال ۱۷۵۴ آغاز شد. حدوداً ۵ درصد برای این دانشگاه پذیرش وجود دارد. زیرا به‌ عنوان یکی از پرطرفدارترین و بهترین دانشگاه معماری جهان می‌باشد و رتبه دوم بعد از دانشگاه هاروارد از آن دانشگاه کلمبیا می‌باشد. این دانشگاه متشکل شده از ۲۰ دانشکده است و از جمله مهم‌ترین دانشکده‌های آن دانشکده مهندسی، علوم کاربردی بنیاد، دانشکده مطالعات عمومی، دانشکده معماری و دیگر موارد می‌باشد. البته ناگفته نماند که این دانشگاه به ‌عنوان یک مرکز اصلی که دارای پایگاه تحقیقاتی بسیار زیادی در سرتاسر جهان می‌باشد نیز شناخته‌ شده است و بالغ ‌بر ۲۸ هزار دانشجو تحصیلات خود را در این دانشگاه تکمیل کرده‌اند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]