روش های تبلیغ کار معماران چگونه است؟
22
شهریور

روش های تبلیغ کار معماران چگونه است؟

روش های تبلیغ کار معماران چگونه است؟

از هر شغلی می توان کسب درآمد خوبی داشت به شرط این که معرفی آن به بازار هدف به خوبی انجام شود. یک معرفی خوبی همانطور که نمونه کار خوب می خواهد تبلیغات حرفه ای هم می خواهد. چیدمان و طراحی داخلی یک خانه، شرکت، هتل و… برای صاحبان آن فضا بسیار مهم است. دکوراسیون فضایی که در آن کار می کنیم و یا زندگی می کنیم در روحیه ما موثر است و اگر شما در حوزه معماری فعال هستید می توانید توانایی خود را با نمونه کار خوب، دانش فنی و تبلیغات ارزان و تضمینی به بازار هدف خود معرفی کنید و از این طریق دانشتان کسب درآمد کنید.

بدون شک بازاریابی می تواند نقطه اصلی و هنر این کار باشد. اینکه شما بتوانید در حوزه ای که مشغول به کار هستید بازاریابی کنید در معماری و تاسیس یک شرکت معماری اهمیت فراوانی دارد اما بازیابی در رشته های مختلف با رشته های هنر مانند معماری کمی متفاوت است. به عنوان مثال شما به عنوان یک هنرمند نمی توانید از بیلبورد های تبلیغاتی استفاده کنید چون با این روش کاملاً بودجه خود را در یک نقطه بی هدف و بدون نتیجه سرمایه گذاری کرده اید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

روش های تبلیغ کار معماران چگونه است؟

چگونه بازاریابی معماری انجام دهیم؟

بهتر است قبل از اینکه بازاریابی در معماری را شروع کنید، به قبل تر از آن فکر کنید، زمانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل بودید یا اینطور بگوییم بعد از دانشگاه را چطور گذرانده اید، آیا در این حوزه پیشرفت داشته اید و اینکه در دفاتر معماری مشغول به کار بوده اید؟ آیا نرم افزار های طراحی را یاد گرفته اید؟ آیا رزومه کاری تان را از معماری طراحی و پروژه های انجام شده در دست دارید؟

اگر تمام این اقدامات را آماده کرده اید می توانید برای بازاریابی یا مارکتینگ در معماری اقدام کنید. در غیر این صورت باید به نقطه اول بازگردید چون بدون آماده سازی آن ها تبلیغات در این حوزه یعنی یک کار بیهوده. این که شما بخواهید بدون داشتن رزومه و هنر معماری و علاقه شدید وارد این حوزه شوید و با تبلیغات کذب بخواهید از این روش به درآمد زایی برسید دیر یا زود با کار های غیر حرفه ای باید از این صحنه خداحافظی کنید. شما به عنوان یک معمار و کسی که در طراحی دکوراسیون تجربه و یا دانش و یا هر دو را با هم دارید می توانید، ایده ها و نمونه کارهای خود را با تبلیغات درست به جامعه هدف خود معرفی کنید. هر زمانه ای، شیوه ی تبلیغات همان زمانه را می طلبد.

 

ارکان تبلیغات در معماری

  • جسارت درتبلغات
  • اعتقاد به تبلیغات
  • سرمایه لازم برای تبلیغات

 

شش روش اصولی برای تبلیغات در حوزه معماری

  • یک شرکت متخصص روابط عمومی استخدام کنید که در طراحی و اجرای یک برنامه تبلیغاتی معمولی به کمک شما بیاید. از نزدیک با متخصصان آن همکاری و از برنامه ها و مواد مورد نیاز آنان پشتیبانی کنید.
  • خودتان یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی طراحی کنید. هزینه های خدمات تخصصی تبلیغاتی را با هزینه های برنامه تبلیغاتی خودتان مقایسه کنید.
  • یک برنامه واضح طراحی کنید، اینکه کجا می خواهید بروید و چگونه؟
  • یک راه ویژه انتخاب کنید و همان راه را انجام دهید. مثلا نامه های اختصاصی برای ارسال و پیشنهاد به بازارهای اختصاصی طراحی کنید: برای نمونه نامه به شرکتهای خصوصی، بیمارستانها، مطب ها، منازل، هتل ها و…
  • سعی کنید در تخصص خودتان با تمرکز روی یک گروه از مشتری ها یا روی یکسری پروژه های خاص متخصص همان رشته یا همان پروژه شوید. با اصطلاحات رشته خودتان آشنا شوید و کالا یا خدمات مورد نیاز را خودتان فراهم کنید.
  • با همکاران و کارمندان شرکت بخصوص بخش بازاریابی و تبلیغات بحث و تبادل نظر کنید. هر کارمندی در شرکت می تواند به شما مشورت دهد و یک مشتری احتمالی را به شما معرفی کند اما مواظب برملا شدن جزییات پروژه ها باشید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]