هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در کرمانشاه
14
دی

هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در کرمانشاه

صفر تا صد هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در کرمانشاه

مشارکت در بازسازی و ساخت یا همان ساخت مشارکتی در کرمانشاه و هر شهر دیگری، در واقع نوعی قرارداد است که در حوزه پیمانکاری و ساخت و ساز منعقد‌ می‌شود. ساخت مشارکتی در کرمانشاه تنها به پروژه‌های بزرگ یا برج‌ها اختصاص ندارد، بلکه این قرارداد در مورد کلیه پروژه‌‌‌های تجاری، اداری و مسکونی قابل اجرا است. قراردادهای ساخت مشارکتی در کرمانشاه جزو مهم‌‌ترین قراردادها به حساب‌ می‌آیند؛ چرا که مستقیماً بر مال و دارایی طرفین قرارداد اثر‌ می‌گذارند، به همین دلیل هم قوانین مشارکت در ساخت فراوانی وضع شده تا از این حقوق محافظت کند و ساخت مشارکتی به بهترین شکل پیش برود.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در کرمانشاه نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

ساخت مشارکتی در کرمانشاه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

نحوه ساخت مشارکتی در کرمانشاه به این صورت است که مالک یک قطعه زمین یا ساختمان قصد احداث واحدهایی مسکونی یا تجاری را دارد ولی برای پیاده سازی ایده‌اش پول و سرمایه کافی ندارد. در چنین شرایطی قرارداد ساخت مشارکتی در کرمانشاه به یاری مالک‌ می‌آید. بر اساس این قرارداد مالک زمین در اجرای پروژه ساخت و ساز خود از خدمات، امکانات و سرمایه پیمانکار بهره‌مند خواهد شد. ناگفته نماند بر اساس قرارداد منعقد شده بخش یا درصدی از پروژه به طرف سازنده تعلق خواهد گرفت. به این ترتیب تقسیم هزینه میان مالک و سازنده صورت‌ می‌گیرد.

 

شرایط ساخت مشارکتی در کرمانشاه

در خصوص شرایط و نحوه ساخت مشارکتی در کرمانشاه لازم است نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • محاسبه میزان ساخت مشارکتی در کرمانشاه و همین طور درصد سود هر یک از طرفین قرارداد باید طبق نرخ تورم و تغییرات قیمت مسکن در بازار انجام شود.
 • هزینه‌‌‌های پروژه ساخت مشارکتی در کرمانشاه بسته به عوامل مختلفی از جمله شهر و منطقه مورد نظر متفاوت خواهد بود. به همین دلیل هزینه‌‌‌های ساخت و ساز بر اساس قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در همان شهر و منطقه حساب‌ می‌شود.
 • در پروژه‌‌‌های ساخت مشارکتی در کرمانشاه پیش از هر اقدامی باید ارزش ملک و ارزش نهایی پروژه را محاسبه نمود. توجه داشته باشید تعیین میزان سود و همین طور ارزش ملک با به‌کارگیری فرمول‌‌‌های ویژه‌ای انجام‌ می‌گیرد.
 • همان طور که گفته شد مشارکت ساخت و ساز نوعی قرارداد است. خاصیت قراردادها را‌ می‌توان در این دانست که طبق نظر طرفین آن تنظیم‌ می‌شود. به عنوان مثال طرفین‌ می‌توانند کلیه شرایط قرارداد از جمله میزان سود و… را با توافقی دو طرفه انجام دهند. با این حال‌ نمی‌توان منکر تاثیر شرایط عرفی جامعه و همین طور قوانین مشارکت در ساخت ساختمان شد.
 • پس از انعقاد قرارداد مشارکت و پیش از شروع ساخت و ساز پیمانکار وجهی بلاعوض را به مالک‌ می‌دهد. به این علت که بتواند در طول پروژه مکانی را برای سکونت خود و خانواده‌اش تهیه نماید.
 • به توصیه وکلا و افراد خبره در زمان انعقاد قرارداد ساخت مشارکتی در کرمانشاه بهتر است شخصی را به عنوان داور تعیین نمایید. این فرد در صورت بروز مشکلات احتمالی به قضاوت میان طرفین خواهد پرداخت. مشروط به این که در ابتدای امر شرایط، وظایف و مسئولیت هایش را به او ابلاغ نمایید. به این ترتیب برای حل و فصل اختلافات لزومی ندارد به دادگاه و مراجع قانونی مراجعه نمایید. مگر در شرایط خاص و استثنائی.
 • از جمله مهم‌‌ترین شرایط انعقاد قراردادهای مشارکتی تعیین دقیق مسئولیت‌‌‌ها و وظایف هر یک از طرفین قرارداد است.
 • چنانچه طرف پیمانکار یک شرکت حقوقی باشد بهتر است مالک ابتدا از اعتبار عملکرد و فعالیت‌‌‌های این شرکت مطلع گردد. به این ترتیب از بروز هر گونه خسارت، ضرر مالی و… جلوگیری خواهد شد.
 • انعقاد قرارداد ساخت مشارکتی در کرمانشاه با شرکت‌‌‌های پیمانکاری حقوقی باید با امضای رسمی و مهر شرکت انجام گیرد.
 • در صورت عدم پایبندی هر یک از طرفین قرارداد ساخت مشارکتی در کرمانشاه به تعهداتشان طرف دیگر از حق فسخ قرارداد برخوردار خواهد بود.
 • توصیه‌ می‌شود در مشارکت ساخت و ساز چک‌‌‌های معتبر بانکی را جایگزین سفته نمایید؛ چرا که به این ترتیب در صورت بروز مشکلات احتمالی دچار سختی و مشقت نخواهید شد.
 • اطلاع رسانی مستمر در بازه‌‌‌های زمانی یک الی دو ماهه جزو وظایف پیمانکار در ساخت مشارکتی در کرمانشاه است؛ یعنی باید مراحل تکمیل کار را به صورت گزارش یا صورت جلسه به اطلاع مالک یا شرکت‌‌‌های طرف قرارداد برساند.
 • چنانچه فرد یا افرادی به عنوان نماینده مالک رسیدگی به فعالیت‌‌‌های شرکت پیمانکاری را عهده دار باشند؛ لازم است نامشان در قرارداد ذکر شود. به اضافه این که بهتر است شرایط جایگزین شدن نماینده به جای مالک اصلی نیز در قرارداد درج گردد.
 • با توجه به این که ممکن است صاحب زمین یا ساختمان در طول اجرای پروژه فوت کند؛ در این صورت وراث او ادامه ساخت مشارکتی در کرمانشاه را عهده دار خواهند شد.
 • با پایان یافتن زمان قرارداد ساخت ساختمان مشارکتی در کرمانشاه اگر ساخت و ساز به اتمام نرسیده باشد؛ هر دو طرف در صورتی حق فسخ یا مطالبه ضرر را خواهند داشت که شرایط آن در قرارداد ذکر شده باشد.
 • تنظیم قرارداد ساخت مشارکتی در کرمانشاه باید بر اساس بودجه مالی مالک و همین طور حیطه فعالیت پیمانکار انجام گیرد.
 • از جمله الزامات ساخت مشارکتی در کرمانشاه تعیین و دریافت ضمانت برای اجرای پروژه و تعهدات است.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]