محوطه سازی ویلا
19
بهمن

محوطه سازی ویلا

نگاهی به محوطه سازی ویلا و اهمیت آن

زمانی که صحبت از ساخت ویلا می‌شود، یکی از مهم‌ترین مراحل به محوطه سازی ویلا اختصاص پیدا‌ می‌کند. عموماً ویلاها را در مناطق خوش آب و هوا‌ می‌سازند تا بتوان از آنها در فصول مختلف سال بهترین استفاده‌ها را داشت. حیاط ویلا و خانه‌های ویلایی نقشی اساسی در زیبایی، جذابیت و احساس راحتی در آن خواهد داشت.

 

برای آشنایی بهتر با محوطه سازی ویلا، این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

محوطه سازی ویلا با چمن

چمن برای محوطه سازی ویلا یکی از بهترین و مناسب‌‌ترین گزینه‌های در دسترس است. تنها کافی‌ست برخی نکات را رعایت کنید. در آن صورت است که محوطه و حیاطی دلنشین، زیبا و دلپذیر خواهید داشت. منظور از محوطه سازی ویلا، به کار بردن المان‌های متفاوت در یک محیط است. هر آن چیزی که بیرون از محیط داخلی ویلا استفاده‌ می‌شود، نوعی محوطه سازی ویلا شناخته‌ می‌شود.

محوطه سازی ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

البته تمامی این اقدامات ارتباط مستقیمی به سبک و نوع زیبایی ویلای شما دارد. بدون شک یکی از بهترین المان‌ها برای محوطه سازی ویلا استفاده از چمن‌ می‌باشد. در همین راستا‌ می‌توان چمن را به شکلی ساده و بدون هیچ طراحی خاصی، فقط کاشت و از رشد چمن، کوتاه کردن آن و استفاده از ظاهر پرپشتش حسابی لذت برد و یا‌ می‌توان طرح‌هایی خاص و ویژه را در دل همین چمن‌های انبوه اجرا کرد. بهره گیری از چمن مصنوعی نیازمند رعایت برخی نکات و آگاهی از مسائل مهم است.

 

اهمیت محوطه سازی ویلا

منظور از محوطه سازی ویلا، به کار بردن المان‌های متفاوت در یک محیط است. هر آن چیزی که بیرون از محیط داخلی ویلا استفاده‌ می‌شود، نوعی محوطه سازی ویلا شناخته‌ می‌شود. البته تمامی این اقدامات ارتباط مستقیمی به سبک و نوع زیبایی ویلای شما دارد. برخی محوطه سازی را تنها مسیری برای رفت و آمد یا چگونگی ایجاد فضای سبز‌ می‌دانند. اما باید بدانید هر چیزی که خارج از ویلا مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد و در ساخت و طراحی آن تاثیرگذار به محوطه سازی مرتبط‌ می‌شود.

محوطه سازی ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

این روزها به واسطه گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی، ایجاد فضای سبز و یک محیط آرام و دلنشین نوعی الزام به حساب‌ می‌آید. از همین رو افراد با محوطه سازی فضای سبز طبیعی و مصنوعی تمام تلاش خود را به کار میگیرند تا احساس آرامش را به وجود آورده و خود را از دغدغه‌های شهری دور نمایند. به واسطه پیشرفت‌های صورت گرفته محوطه سازی ویلا طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است چمن مصنوعی نیز از جمله اِلمان هایی‌ست که بکار رفته و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جذب نماید.

 

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک ال در محوطه سازی ویلا

برای اینکه بهترین شکل و فرم چمن‌ها را در محوطه سازی ویلا ایجاد کنید‌ می‌توانید از فرم‌های مختلفی کمک بگیرید. حرف L از معروف‌‌ترین و پرکاربردترین موارد در دنیای طراحی ست که نه تنها در زمینه چمن آرایی بلکه معروفترین زمینه استفاده از آن در دنیای تولید مبلمان یعنی مبل اِل‌ می‌باشد. حال‌ می‌توان از همین حروف انگلیسی زیبا برای طراحی چمن حیاط نیز استفاده کرد. برای این منظور‌ می‌بایستی یک سمت حیاط را کاملاً به چمن اختصاص داد به شکلی که تا نزدیک دیوار ویلا توسط چمن‌ها احاطه شوند.

محوطه سازی ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

سپس حاشیه‌های کناری نزدیک به دیوار به وسیله انواع درخت و درختچه زینتی پوشانده شده و سمت دیگر حیاط نیز‌ می‌بایستی به کمک انواع مبلمان حیاط تزیین گردد. برای ایجاد بهترین محوطه سازی حیاط خانه ویلایی بهتر است سمت مقابل حیاط ابتدا به کمک متریالی مرغوب مانند سنگ، سنگفرش شده سپس امتداد این سنگ‌فرش‌ها به مبلمان ختم گردد و یا مبلمان در وسط کفپوش قرار گیرد.

 

چمن آرایی محوطه سازی ویلا به سبک مربع

مربع از زیباترین و پرکاربردترین اَشکال هندسی در محوطه سازی ویلا است زیرا بسیار سبُک و روان است و بهترین نتیجه را ایجاد‌ می‌کند؛ در دنیای طراحی حیاط خانه ویلایی از فرم مربع به زیبایی استفاده‌ می‌شود. ابتدا میزان فضای در دسترس اندازه گیری شده سپس اطراف و کناره‌های حیاط را با سنگریزه‌های مختلف‌ می‌پوشانیم. اینکار را به این دلیل انجام‌ می‌دهیم چون سنگریزه‌های دارای رنگی بسیار متناسب و در هماهنگی کامل با چمن‌ها هستند.

محوطه سازی ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

سپس وسط حیاط را به شکل مربع با چمن‌هایی مقاوم و ضخیم، فرش‌ می‌کنیم. در چنین شرایطی هم حیاط کاملاً پوشانده شده و هم حاشیه‌ها و کناره‌های دیوار. برای ایجاد یک فرم امروزی‌‌تر بد نیست از تعدادی سنگ بزرگ به شکل دایره و یا حتی شکل‌های دیگر هم استفاده شود تا چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع در بهترین شکل خود انجام شده باشد.

محوطه سازی ویلا

آیا همیشه باید از شکل و فرم‌های هندسی در ابعادی بزرگ و فقط برای خود چمن در حیاط ویلا استفاده کرد؟! پاسخ خیر است زیرا‌ می‌توان این شکل‌های جذاب هندسی را به لابلای چمنها کشاند آن هم با استفاده از سایر متریال ها. چنانچه وسعت حیاط خانه ویلایی شما زیاد است‌ می‌توانید کنجی آرام برای دورهمی‌های خانوادگی خود در نظر بگیرید و میز و صندلی حیاط خود را در همین قسمت قرار دهید.

محوطه سازی ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

حال‌ می‌توان تمامی بخش‌های باقیمانده از حیاط را با چمن مرغوب پوشاند. برای رسیدن به میز و صندلی‌ها باید از بین چمن‌ها عبور کنید پس بهتر است از تکه‌های مستطیلی بزرگ و زیبا از جنس سنگ استفاده کرده تا گذرگاهی جذاب برای رسیدن به مبلمان حیاط خود درست کرده باشید. همچنین اگر وسعت حیاط خانه ویلایی کم باشد‌ می‌توان هم از شکل و فرم مربع و هم شکل مستطیل در لابلای چمن استفاده کرد و سنگ‌ها را در جای جایِ چمن حیاط خانه ویلایی کار گذاشت.

محوطه سازی ویلا

خاصیت چنین طراحی‌ای این است که چمن را از یکدستی و یکنواختی خارج کرده و سبب‌ می‌شود هم زیبایی چمن حیاط کامل‌‌تر دیده شود و هم زیبایی سنگ‌های داخل آن. چمن آرایی حیاط ویلا به کمک این تکه سنگ‌های منظم و زیبا، کلاس و ابهت حیاط خانه ویلایی شما را بسیار بیشتر‌ می‌کند.

 

 

برای مشاوره‌‌‌ی رایگان‌ می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]