رنگ Viva Magenta در دکوراسیون داخلی
14
آذر

رنگ Viva Magenta در دکوراسیون داخلی

رنگ Viva Magenta در دکوراسیون داخلی

بالاخره انتظارها به سر رسید و موسسه پنتون، رنگ Viva Magenta را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ انتخاب کرد. از ویژگی های رنگ Viva Magenta می توان به قدرت و نشاط فزاینده آن در عصر فناوری اشاره کرد. این رنگ که از خانواده قرمز نشات می گیرد، نه تنها ریشه در طبیعت دارد بلکه بیانگر شجاعت، شور و مثبت اندیشی پس از دوره تاریک کووید ۱۹ است.

رنگ سال ۲۰۲۳، پیام آور شادی، تشویق به تجربه گرایی و ابراز وجود بدون محدودیت در یک دنیای بدون مرز است. این رنگ با کد PANTONE 1750-18، از هرگونه شورِ زندگی و روحیه مترقی در سال پیش رو استقبال می کند. به نظر می رسد رنگ سال ۲۰۲۳، نشانگر گرما، جسارت و شوخ طبعی برای قوی کردن روحیه انسان در شرایط مختلف است.

لتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون درباره رنگ سال ۲۰۲۳ درباره انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ یادآور شد: در عصر فناوری، ما به دنبال الهام گرفتن از طبیعت و تمام آن چیزهای واقعی هستیم. رنگ Viva Magenta با کد PANTONE 1750-18 از خانواده قرمز می آید که یکی از گران بهاترین رنگ های طبیعی و همچنین یکی از قوی ترین و درخشان ترین رنگ هایی است که جهان به چشم خود دیده است. او در ادامه خاطرنشان کرد: این رنگ، نه تنها روح ما را با طبیعت همسو می کند، بلکه کمک می دهد تا قدرت درونی خود را دوباره بسازیم.

این انتخاب از اعتبار زیادی برخوردار است و در تولید محصولات و خرید آن ها در صنایع مختلف از جمله مد و پوشاک، اثاثیه منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصولات و طراحی گرافیکی تأثیر گذار بوده است. محققان پنتون رنگ هایی را انتخاب می کنند که در روندهای فرهنگی جهانی تأثیر می گذارد و رنگ هایی را انتخاب می کنند که چیزی در رابطه با زمان حال و نحوه درک ما از آینده را نشان دهند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

رنگ Viva Magenta در دکوراسیون داخلی

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

روند انتخاب رنگ سال نیاز به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل دارد. برای رسیدن به انتخاب هر ساله، کارشناسان رنگ شرکت پنتون، مطالعات بسیاری درباره تأثیرات جدید رنگ ها در جهان انجام می دهند. به گفته کمپانی پنتون، برای رسیدن به انتخاب رنگ سال هر ساله، کارشناسان رنگ شرکت پنتون، جهان را به دنبال تأثیرات جدید رنگ مطالعه می کنند. این می تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم های در حال تولید، مجموعه های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، مد و لباس، تمام زمینه های طراحی، مقاصد محبوب مسافرت و همچنینلایف استایل های جدید، سبک بازی و شرایط اقتصادی و اجتماعی باشد.

 

Viva Magenta در دکوراسیون داخلی

Viva Magenta چه رنگی است؟ رنگ صورتی؟ رنگ بنفش؟ ترکیبی از هر دو؟ بیایید ابتدا ببینیم که Viva Magenta در طیف رنگی کجا جای گرفته است!

 

چگونه از Viva Magenta در دکوراسیون داخلی بهره ببریم؟

Viva Magenta یک رنگ پر جنب و جوش و روشن که اغلب به عنوان ترکیبی از صورتی و بنفش دیده می شود، فضایی شاداب و نشاط آور را در فضای داخلی ایجاد می کند. گاهی اوقات به عنوان فوشیا، هر دو رنگ سرخابی و فوشیا در مدل رنگ وب RGB یک رنگ هستند، اما در طراحی داخلی، چاپ و نقاشی، جدایی و تنوع زیادی بین این دو سایه وجود دارد.

 

Viva Magenta چه رنگی است؟

در چرخه رنگ، Viva Magenta یک رنگ ثانویه است که مستقیماً بین رنگ های اصلی قرمز و آبی قرار می گیرد. نتیجه این ترکیب دو رنگ اصلی، سایه‌ای چشمگیر ایجاد می‌کند که بهتر است به صورت بنفش صورتی توصیف شود. سرخابی همچنین بخشی از مجموعه رنگ های اصلی مدرن است که برای چاپ استفاده می شود، فیروزه ای، زرد، سرخابی و مشکی، معروف به CYMK. از این چهار رنگ می توان برای ایجاد تمام رنگ های دیگر در طیف رنگ استفاده کرد.

اگر به دنبال الهام گرفتن از ایده های رنگ اتاق هستید، Viva Magenta می تواند تاثیر واقعی به فضا بیافزاید. رنگ دارای انرژی چشمگیری است که می تواند یک بیانیه جسورانه را در یک اتاق ایجاد کند، چه از طریق فرش، لوازم تزئینی یا رنگ. Tobie Lewis، مدیر برند ارشد Valspar Paint اظهار می کند که سایه های Viva Magenta را می توان در کنار سایر رنگ های جواهرات مانند سبز سبز و بنفش تیره تر برای ایجاد پالت های رنگی گرم و در عین حال پرانرژی در اتاق های باز بزرگ مانند نشیمن استفاده کرد. از آنجایی که سرخابی یک رنگ ثانویه و مخلوط است، یک خانواده کامل از سایه ها وجود دارد، بنابراین بسته به نوع سایه سرخابی، می توان آن را به عنوان هر دو درک کرد. در چرخه رنگ، سرخابی از ترکیب قرمز و آبی ساخته می شود و در نیمه بین بنفش و قرمز قرار می گیرد. اگر سایه با آبی بیشتر مخلوط شود، می‌توان آن را نزدیک‌تر به بنفش دید، اما با رنگ قرمز بیشتر، می‌توان آن را نزدیک‌تر به صورتی دید.

 

چه رنگ هایی شبیه Viva Magenta هستند؟

رنگ هایی که در بین مردم به شباهت به سرخابی معروف است، صورتی روشن، بنفش و قرمز است. همانطور که بحث شد، سرخابی ترکیبی است بنابراین سایه های زیبای زیادی برای انتخاب وجود دارد.

 

آیا Viva Magenta همان صورتی پر رنگ است؟

سرخابی و صورتی تند سایه‌های بسیار مشابهی هستند، اما اگر از چرخه رنگ استفاده کنید، هر دو از ترکیب‌های متفاوتی سرچشمه می‌گیرند. سرخابی ترکیبی با آبی بیشتری دارد و صورتی تند رنگ قرمز بیشتری دارد. اگر به دنبال ایده‌های اتاق صورتی هستید، هر دو رنگ سرخابی و صورتی تند سایه‌های عالی برای تزئین هستند و ظاهری پرانرژی و با شخصیت به اتاق اضافه می‌کنند.

با وجود اینکه ویژگی های مشابهی دارند، هر دو سرخابی و بورگوندی سایه های جداگانه ای هستند. بورگوندی یک رنگ ثانویه است که از ترکیب قرمز، آبی و سبز تشکیل شده است، سایه ایجاد شده بسیار تیره تر از رنگ های روشن تر سرخابی است.

 

طراحی داخلی با Viva Magenta

هنگام تزیین با Viva Magenta و رنگ های صورتی یا بنفش، از گیاه در دکوراسیون خود استفاده کنید و سعی کنید با رنگ‌های خنثی در پس زمینه اتاق را طراحی کنید. شیک جلوه دادن یک اتاق سرخابی به استفاده از آن در کنار سایر رنگ های مناسب بستگی دارد. شما می توانید هر چهار دیوار یک اتاق را به رنگ سرخابی رنگ کنید و نتیجه ای زیبا بگیرید، همانطور که می توانید بخش های کوچکی از خانه را برای زنده کردن یک فضای خنثی به رنگ Viva Magenta دربیاورید، همه چیز بستگی به تعادل مورد نظر شما و سلیقه تان دارد! اما در حالت کلی، رنگ های خنثی در کنار Viva Magenta همیشه آن را زیبا جلوه می دهند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]