اکسنت وال چیست؟
16
آذر

اکسنت وال چیست؟

اکسنت وال چیست؟

آیا می خواهید یک دیوار را به طور شاخص نقاشی کنید؟ آیا در تصمیم گیری در مورد رنگ مشکل دارید یا به دنبال راه هایی برای هیجان انگیزتر کردن طرح رنگ در خانه خود هستید؟ اگر چنین است، پس باید به فکر نقاشی یک دیوار برجسته یا همان اکسنت وال باشید. دیوار برجسته راهی عالی برای آرایش فضای داخلی خانه شما و ترکیب رنگ های متعدد در یک اتاق است. اگر با این مفهوم آشنا نیستید یا احساس می‌کنید می‌توانید درباره دیوارهای برجسته بیشتر بدانید، این سوالات متداول می‌تواند به شما کمک کند. همراه دکوطرح باشید!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

اکسنت وال چیست؟

دیوار تاکیدی یا اکسنت وال چیست؟

وقتی دیواری با رنگی متفاوت از رنگ های دیگر خانه رنگ آمیزی می شود، این یک دیوار برجسته است. گاهی اوقات یک دیوار تاکیدی به طور ماهرانه ای متفاوت است، گاهی اوقات یک دیوار تاکیدی به طور چشمگیری متفاوت است.

 

هدف از اکسنت وال چیست؟

هدف از دیوار برجسته جلب توجه به بخشی از اتاق است که در غیر این صورت ممکن است نادیده گرفته شود یا به اتاقی که ممکن است فاقد آن باشد، طعم تزئینی بدهد. دیوارهای برجسته حس هیجان را به دکوراسیون خانه شما می بخشند و می توانند برای گره زدن یک طرح رنگی در خانه شما استفاده شوند.

 

اکسنت وال ها کجا نقاشی می شوند؟

دیوارهای برجسته را می توان در هر قسمتی از خانه، از آشپزخانه گرفته تا اتاق نشیمن، اتاق خواب تا اتاق مهمان استفاده کرد. یک دیوار تاکیدی را می توان در هر اتاقی که مورد نظر یا مناسب تلقی می شود رنگ آمیزی کرد. اغلب صاحبان خانه انتخاب می کنند که یک دیوار برجسته را در پشت یک نقطه کانونی در اتاق نقاشی کنند، مانند روی دیوار با شومینه یا پشت یک آینه یا تصویر بزرگ. گاهی اوقات، دیوارهای برجسته در قسمتی از اتاق که اصلاً نقطه کانونی وجود ندارد، نقاشی می‌شوند تا یک دیوار ساده را که در آن چیز جالبی برای دیدن وجود ندارد، بپوشانند.

 

چگونه می توانید رنگ یک دیوار برجسته را انتخاب کنید؟

اغلب، رنگ دیوار برجسته یا رنگی است که به طور چشمگیری با طرح رنگ اتاق تضاد دارد. گاهی اوقات رنگ به خوبی با طرح رنگ ادغام می شود. به عنوان مثال، در اتاقی که عمدتاً با رنگ‌های سرد تزئین شده است، مانند آبی روشن یا مریمی، دیوار برجسته ممکن است خاکستری روشن باشد تا با رنگ‌های سرد اتاق همخوانی داشته باشد. از طرف دیگر، دیوار برجسته ممکن است قرمز آجری زنگ زده باشد تا با آبی و سبز تضاد داشته باشد. صاحبان خانه هایی که به دنبال رنگ هایی هستند که با طرح دکوراسیون آنها در تضاد هستند، می توانند به چرخه رنگ نگاه کنند. رنگ‌های متضاد که «رنگ‌های مکمل» نیز نامیده می‌شوند، رنگ‌هایی هستند که در دو طرف چرخه رنگ یافت می‌ شوند.

رنگ تنها ماده ای نیست که می توان از آن برای ساخت یک دیوار برجسته استفاده کرد. برخی از صاحبان خانه ها کاغذ دیواری یا کاشی را روی دیوار خود می کشند تا لهجه مورد نظر خود را ایجاد کنند. از این مواد می توان برای ایجاد بافت های جالب استفاده کرد که در تضاد با سایر بافت های اتاق است. صاحبان خانه هایی که در انتخاب متریال یا رنگ برای دیوار برجسته خود مشکل دارند، می توانند با استفاده از نمونه هایی از هر رنگ یا ماده روی دیوار تصمیم بگیرند. هنگام تصمیم گیری، صاحبان خانه باید نمونه ها را در تمام ساعات روز ببینند تا ببینند در کیفیت های مختلف نور چگونه به نظر می رسند.

 

نکات دیوارهای اکسنت: بایدها و نبایدهای اساسی

دیوارهای تاکیدی در صنعت تزئینات زنده و خوب هستند. این لهجه های رنگی آسان و شیک به دلیل انعطاف پذیری که دارند همیشه محبوب خواهند بود. شما گزینه های رنگ نامحدودی برای دیوار برجسته خود و همچنین سطوح و مواد دیگر دارید. حتی محل دیوار تاکیدی شما کاملا شخصی است. خانه شما منحصر به فرد است، بنابراین دیوار برجسته شما باید به همان اندازه خاص باشد. اگر بایدها و نبایدهای ضروری را بدانید، می توان از دیوارهای تاکیدی در هر اتاقی استفاده کرد. گفتیم که دیوار تاکیدی یک دیوار داخلی یا خارجی است که می‌تواند رنگ، سایه، طرح یا متریالی متفاوت از دیوارهای اطراف خود داشته باشد.

 

فراتر از چارچوب فکر کنید

زمانی که به دیوار تاکیدی جدید خود فکر می کنید خارج از چارچوب فکر کنید. شما محدود به رنگ دیوار ساده ای نیستید که دیوار را می پوشاند. به روش های دیگر برای استفاده از رنگ فکر کنید. دیوار برجسته شما ممکن است برای خطوط راه راه یا برای یک رنگ خاص مناسب باشد. متالیک بیانیه های سبک قدرتمندی برای یک دیوار برجسته هستند.

 

بافت را فراموش نکنید

بیشتر از رنگ آمیزی برای دیوارهای برجسته وجود دارد. آیا برای دیوار تاکیدی خود سنگ یا کاشی در نظر گرفته اید؟ قفسه بندی گسترده همچنین می تواند به عنوان یک دیوار برجسته در اتاقی که فاقد ویژگی معماری و انبار است، کار کند. دیوار برجسته شما همچنین می تواند شامل گالری عکس یا آثار هنری یا حتی یک دیوار پارچه ای باشد. یک روند اخیر اضافه شدن یک شومینه برقی دیواری بر روی دیوار برجسته است. راز دیوارهای برجسته این است که آنها انعطاف پذیرترین سلاح مخفی تزئینی هستند که می توانید داشته باشید.

 

در اتاق های خنثی به سراغ دیوار اکسنت بروید

حتی اگر اتاق خود را خنثی نگه دارید، همچنان باید دیوار برجسته را در نظر بگیرید. دیوارهای برجسته می توانند در رنگ های خنثی و روشن به خوبی کار کنند. ایده اولیه یک دیوار برجسته، چشم اندازهایی از قرمز یا آبی روشن را تداعی می کند، اما در یک طرح رنگی خنثی، یک دیوار قهوه ای تیره به همان اندازه چشمگیر است.

 

از رنگ های پررنگ دوری نکنید، جسور باشید!

تا زمانی که لهجه های مناسب در اطراف اتاق برای هماهنگی با رنگ جدید خود داشته باشید، می توانید هر رنگی را که شما را خوشحال می کند انتخاب کنید.

 

رنگ های دیگر دیوارها را در نظر بگیرید

به رنگ دیوارهای دیگر خود توجه کنید. بیشتر دیوارهای برجسته زمانی که به دیوارها در سایه روشن تا متوسط ​​متصل می شوند، بهترین ظاهر را دارند. دیوارهای برجسته در یک اتاق کاملا سفید خیره کننده اما دشوار هستند. تضاد یک دیوار برجسته روشن در برابر دیوارهای سفید می تواند بسیار مدرن و حتی واضح به نظر برسد. رنگ دیوار تاکیدی قوی خود را با رنگ دیوارهای خنثی روی دیوارهای دیگر متعادل کنید. دیوارهای خنثی شما می توانند خاکستری، خاکستری یا بژ باشند، هر آنچه که با رنگ برجسته شما بهتر عمل می کند. اگر می‌خواهید روی دیوار در یک اتاق سفید تأکید کنید، کنتراست را با رنگ‌های تأکیدی متوسط ​​ملایم کنید تا تفاوت را از بین ببرید.

 

فقط به دیوارها فکر نکنید

به راه های دیگری برای استفاده از دیوار تاکیدی فکر کنید. آیا سقف را در نظر گرفته اید؟ یک روند شیک دکوراسیون، افزودن رنگ به سقف است. این رنگ سقف می تواند دیوار برجسته شما باشد. سقف های تاکیدی را می توان با رنگ های ملایم یا حتی رنگ های زنده ایجاد کرد. قالب بندی تاج سفید به جدا شدن رنگ دیوار از سقف و ایجاد ظاهری شیک کمک می کند.

 

دیوار مناسب را انتخاب کنید

هنگام انتخاب دیوار تاکیدی خود هدفمند باشید. اتاق‌های بدون ویژگی معماری می‌توانند از دیوار برجسته بهره ببرند، به‌ویژه اتاق‌هایی که بافت دارند. یک دیوار از پنجره ها نیز می تواند دیوار برجسته شما باشد، اما توجه داشته باشید که رنگ برجسته تیره اطراف پنجره ها می تواند جلوه ای روشن ایجاد کند و اتاق را تحت الشعاع قرار دهد.

 

کاغذ دیواری را فراموش نکنید

کاغذ دیواری یک انتخاب عالی برای دیوارهای برجسته است. جدیدترین کاغذ دیواری های موقت می توانند بدون تعهد طولانی مدت ظاهری طراح به شما بدهند. به دنبال کاغذ دیواری با طرح ها و رنگ های زیبا برای یک استایل شیک باشید. برای اجاره کنندگان، کاغذ دیواری موقت راهی هوشمندانه برای شخصی سازی خانه شما است.

 

اگر سؤالات بیشتری در مورد اکسنت وال دارید، با چه کسی می توانید صحبت کنید؟

صاحبان خانه هایی که سوالات بیشتری در مورد دیوارهای برجسته دارند، از جمله نحوه انتخاب رنگ مناسب، می توانند با یک متخصص نقاشی معتبر صحبت کنند. اگر صاحب خانه ای هستید که در مورد دیوارهای برجسته و در مورد رنگ آمیزی عمومی داخلی سوالاتی دارید، متخصصین دکوطرح تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد که به سوالات صاحب خانه در مورد تمام پروژه های نقاشی داخلی آنها پاسخ دهیم و در صورت تمایل افتخار انجام پروژه در محل مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت داشته باشیم!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]