ابزارهای نصب کابینت
۱۶
مهر

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

برای درست کردن کابینت ها شما نیاز به ابزار های مختلف دارید. با استفاده از ابزار ها شما می توانید کار های بسیاری را به راحتی و به سرعت انجام دهید.

بیشتر وسایل چوبی را با فرآورده های ام دی اف درست می کنند، وسایلی از قبیل کابینت، تخت خواب ها، مبلمان ها و بسیاری از وسایل دیگر از این چوب استفاده می شود.

این چوب به دلیل قیمت پایینی که دارد در تمام محصولات چوبی چه کم و چه زیاد از آن ها استفاده می شود، این دلیل باعث شده طرفداران زیادی را داشته باشد.

به دلیل این که این محصولات چوبی بسیار زیاد از ام دی اف استفاده می شود برخی کارگاه ها با عنوان خدمات ام دی اف توانسته اند کار های برش و فروش این ورق ها را انجام دهند.

 

طراحی داخلی منزل

 

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

از ابزار آلاتی که در طی کابینت سازی از آن استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای ساخت وسایل و یا محصولات چوبی شما می توانید از این وسایل و ابزار ها استفاده کنید.

 • دستگاه اره دورکن
 • دستگاه فارسی بر
 • دستگاه لبه چسبان یا پی وی سی زن
 • دستگاه کمپرسور هوا (باد)
 • دستگاه دریل ستونی
 • دستگاه گازور زننده
 • دستگاه سوراخ کن
 • دستگاه مکنده
 • پیچ گوشتی شارژی، میخ کوب، منگنه کوب، دریل
 • انواع گونیا، خط کش نجاری، زاویه سنج

اکنون می خواهیم این وسایل را مورد بررسی قرار دهیم و آن ها را برای شما که می خواهید کار با چوب و ام دی اف را شروع کنید توضیحاتی دهیم، که عملکرد هر کدام را برای این وسایل و ابزار را بدانید.

بعضی از دستگاه های بزرگ امروزی که کار با آن ها آسان می باشد، در کارگاه ها جا نمی شوند و دلیل دیگر آن ها قیمت بالای این دستگاه ها می باشد و تمام کارگاه ها این دستگاه های پیشرفته را ندارند، به همین دلیل بعضی از کارگاه ها تمام تمرکز خود را فقط روی یک کار خاص گذاشته اند و فقط همان کار را انجام می دهند.

زمانی که شما می خواهید کارگاهی را تاسیس کنید باید با هزینه ای که می خواهید دستگاه بخرید، باید بدانید که با خرید آن دستگاه می خواهید چه کاری را انجام دهید و برای چه مدت می خواهید آن کار را انجام دهید.

 

ابزاری به نام اره دورکن

می توان این گونه گفت که مهم ترین و اولین دستگاه در کارگاه می تواند این دستگاه برش ام دی اف باشد، که به آن اره دورکن نیز می گویند.

شما می توانید تمام ورق های ام دی اف، لترون، چوب طبیعی، نئوپان، تخته چندلا و از این قبیل موارد را می توان با میز برش دوتیغ یا همان اره دورکن برش داد.

شما می توانید نسبت به حجم کاری که می خواهید انجام دهید و از آن دستگاه استفاده کنید باید نوع و مدل آن را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

زمانی که شما می خواهید تیغ اره را انتخاب کنید باید به مواردی نیز توجه کنید، مواردی چون تعداد دندانه های تیغ، جنس قطعه کاری، سرعت چرخش تیغ و جنس خود تیغ اره توجه کرد.

برای مثال می توان جنس تیغ می توان این گونه مثال زد که تیغ اره ای که برای ام دی اف استفاده می شود با تیغ اره آلومینیوم یا چوب به دلیل تعداد دندانه های آن متفاوت باشد.

 

دستگاه فارسی بر

زمانی که شما می خواهید دو قطعه چوب را به هم متصل کنید می توانید از این دستگاه استفاده کنید و برش های ممیزی را بر روی چوب ام دی اف ایجاد کنید، به دلیل این برش ها به آن دستگاه فارسی بر یا زاویه دار می گویند.

زمانی که دو قطعه به هم متصل می شود زاویه ۹۰ درجه با یک دیگر تشکیل می دهند بنابراین با این دستگاه برای هر قطعه زاویه ۴۵ درجه را ایجاد می کنند.

برای مثال این دستگاه می توان به قاب عکس ها اشاره کرد که اگر شما به گوشه های آن نگاه کنید برش های فارسی را روی آن ها می بینید که با این دستگاه ها صورت گرفته است.

از انواع اره فارسی بر می توان به سه نوع آن اشاره کرد، اره ساده، اره کشویی دو طرفه و اره ترکیبی می باشد.

شما بر اساس کاری که می خواهید انجام دهید نوع آن را مشخص می کنید.

 

دستگاه لبه چسبان یا پی وی سی زن

هر کارگاه ام دی اف کاری حتما یکی از این دستگاه ها را دارا می باشد این دستگاه به نوعی یکی از مهم ترین دستگاه های کارگاهی می باشد.

یکی از مهم ترین دستگاه های کارگاهی دستگاه لبه چسبان بوده و خواهد بود.

زمانی که ورق های ام دی اف و PVC برش داده می شود باعث می شود لبه های آن زبر و لب پر شود به همین دلیل از این دستگاه ها استفاده می شود تا لایه ای از جنس روکش ها ها می باشد را روی لبه ها بچسباند.

این کار برای زیبایی و علل خصوص برای مقاومت در برابر رطوبت و آب می باشد که تا حد ممکنی آن میزان را پایین می آورد.

این دستگاه ها بیشتر در همان کارگاه های کابینت سازی استفاده می شود تا نمای کابینت را چند برابر سازد و در برابر آب جلوگیری کند.

زمانی که می خواهید این دستگاه را خریداری کنید باید نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید به آن ها توجه کنید که این دستگاه انواع مختلفی دارد.

 

انواع دستگاه لبه چسبان از این قبیل می باشد:

 • دستگاه لبه چسبان پرتابل
 • دستگاه لبه چسبان کرنر زن
 • دستگاه لبه چسبان منحنی

 

ادامه مقاله را می توانید در قسمت دوم دنبال کنید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی ابزارهای نصب کابینت برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]