ابزارهای نصب کابینت
16
مهر

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

برای درست کردن کابینت ها شما نیاز به ابزار های مختلف دارید. با استفاده از ابزار ها شما می توانید کار های بسیاری را به راحتی و به سرعت انجام دهید.

بیشتر وسایل چوبی را با فرآورده های ام دی اف درست می کنند، وسایلی از قبیل کابینت، تخت خواب ها، مبلمان مختلف رنگی و بسیاری از وسایل دیگر از این چوب استفاده می شود.

این نوع محصول به دلیل اجرای آسان، تنوع در رنگ و قیمت نسبتا”پایین تر نسبت به فرآورده های چوبی، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

به دلیل این که این محصولات چوبی بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد برخی کارگاه ها با عنوان خدمات ام دی اف توانسته اند کار های برش و فروش این ورق ها را انجام دهند.

 

در ارتباط با طراحی داخلی منزل بخوانید…

 

ابزارهای نصب کابینت – بخش اول

از ابزار آلاتی که در طی کابینت سازی از آن استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای ساخت وسایل و یا محصولات چوبی شما می توانید از این وسایل و ابزار ها استفاده کنید.

 • دستگاه اره دورکن
 • دستگاه فارسی بر
 • دستگاه لبه چسبان یا پی وی سی زن
 • دستگاه کمپرسور هوا (باد)
 • دستگاه دریل ستونی
 • دستگاه گازور زننده
 • دستگاه سوراخ کن
 • دستگاه مکنده
 • پیچ گوشتی شارژی، میخ کوب، منگنه کوب، دریل
 • انواع گونیا، خط کش نجاری، زاویه سنج

اکنون می خواهیم این وسایل را مورد بررسی قرار دهیم و آن ها را برای شما که می خواهید در این حرفه مشغول به کار شوید  مطالبی را بیان کنیم که عملکرد هر کدام از این وسایل و ابزار را بدانید پس با ما همراه باشید.

بعضی از دستگاه های بزرگ امروزی که کار با آن ها آسان می باشد، در کارگاه ها جا نمی شوند و یا امکان حمل و نقل آنها به پروژه ها میسر نمی باشد و دلیل دیگر آن ها قیمت بالای این دستگاه ها می باشد و تمام کارگاه ها این دستگاه های پیشرفته را ندارند، به همین دلیل بعضی از کارگاه ها تمام تمرکز خود را فقط روی یک کار خاص گذاشته اند و فقط همان کار را انجام می دهند.

زمانی که شما می خواهید کارگاهی را تاسیس کنید باید هزینه خود را مورد بررسی قرار دهید و به این نکته توجه داشته باشید که با خرید آن دستگاه می خواهید چه کاری را انجام دهید و برای چه مدت می خواهید در آن حرفه فعالیت داشته باشید.

 

ابزاری به نام اره دورکن

می توان این گونه گفت که مهم ترین و اولین دستگاه در کارگاه می تواند این دستگاه برش ام دی اف باشد، که به آن اره دورکن نیز می گویند.

شما می توانید تمام ورق های ام دی اف، لترون، چوب طبیعی، نئوپان، تخته چندلا و از این قبیل موارد را می توان با میز برش دوتیغ یا همان اره دورکن برش داد.

شما می توانید نسبت به حجم کاری که می خواهید انجام دهید از آن دستگاه استفاده کنید که در ابتدا باید نسبت به بودجه خود نوع و مدل آن را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

زمانی که شما می خواهید تیغ اره را انتخاب کنید باید به مواردی چون تعداد دندانه های تیغ، جنس قطعه کاری، سرعت چرخش تیغ و جنس خود تیغ اره توجه داشته باشید.

برای مثال می توان این چنین گفت که تیغ اره ای که برای ام دی اف استفاده می شود با تیغ اره آلومینیوم یا چوب به دلیل تعداد دندانه های آن متفاوت است که باید با توجه به نوع فعالیتتان نسبت به خرید آن اقدام کنید.

 

دستگاه فارسی بر

زمانی که شما می خواهید دو قطعه چوب را به هم متصل کنید می توانید از این دستگاه استفاده کنید و برش های ممیزی را بر روی چوب ام دی اف ایجاد کنید، به دلیل این برش ها به آن دستگاه فارسی بر یا زاویه دار می گویند.

زمانی که دو قطعه به هم متصل می شود زاویه ۹۰ درجه با یک دیگر تشکیل می دهند بنابراین با این دستگاه برای هر قطعه زاویه ۴۵ درجه را ایجاد می کنند.

برای مثال این دستگاه می توان به قاب عکس ها اشاره کرد که اگر شما به گوشه های آن نگاه کنید برش های فارسی را روی آن ها می بینید که با این دستگاه ها صورت گرفته است.

از انواع اره فارسی بر می توان به سه نوع آن اشاره کرد، اره ساده، اره کشویی دو طرفه و اره ترکیبی می باشد.

شما بر اساس کاری که می خواهید انجام دهید نوع آن را مشخص می کنید.

 

دستگاه لبه چسبان یا پی وی سی زن

هر کارگاه ام دی اف کاری حتما یکی از این دستگاه ها را دارا می باشد این دستگاه به نوعی یکی از مهم ترین دستگاه های کارگاهی می باشد.

یکی از مهم ترین دستگاه های کارگاهی دستگاه لبه چسبان بوده و خواهد بود که در این حرفه کاربرد بسیار زیادی دارد.

زمانی که ورق های ام دی اف و PVC برش داده می شود باعث می شود لبه های آن زبر و لب پر شود به همین دلیل از این دستگاه ها استفاده می شود تا لایه ای از جنس روکش را بر لبه های ام دی اف بچسباند.

این کار برای زیبایی و به خصوص برای مقاومت در برابر رطوبت و آب می باشد که تا حد بسیار زیادی از نفوذ آن به مغز ام دی اف جلو گیری می کند.

این دستگاه ها بیشتر در همان کارگاه های کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرند تا ضمن زیبا سازی نمای کابینت از آن در برابر نفوذ آب جلوگیری کند.

زمانی که می خواهید این دستگاه را خریداری کنید باید نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید  آنها را خریداری کنید زیرا این دستگاه ها دارای انواع مختلفی می باشند.

 

انواع دستگاه لبه چسبان از این قبیل می باشد:

 • دستگاه لبه چسبان پرتابل
 • دستگاه لبه چسبان کرنر زن
 • دستگاه لبه چسبان منحنی

 

ادامه مقاله را می توانید در قسمت دوم دنبال کنید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی ابزارهای نصب کابینت برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]