بازسازی حمام
06
آذر

بازسازی حمام

بازسازی حمام

با ورود به تابستان معمولا افراد به فکر تغییر دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی می‌افتند، البته اگر خانه‌ای دارای فرسودگی باشد پس از سالیان سال افراد به فکر تغییراتی در دکوراسیون آن خواهند افتاد.

تابستان مانند فرصت مناسبی برای تغییر تحول در منزل می باشد که هر کدام از قسمت های منزل بهتر است با اولویت بندی بازسازی شوند.

حمام هم یکی از فضاهای مهم در منزل است که رسیدگی به آن بسیار اهمیت دارد.

فرقی نمی کند که حمام بزرگ و کوچک باشد مهم این است که بازسازی آن در روحیه افراد تاثیر گذار است و المان های ایجاد شده باید از لحاظ کاربردی بودن مد نظر طراحان قرار گیرد.

 

بازسازی حمام

لوله کشی حمام چگونه باید باشد؟

برای لوله کشی در واحد های  مسکونی بهتر است که قطر لوله کشی ها ۵ سانتیمتر باشد.

احتمالاً به این موضوع فکر کرده اید که چقدر اشغال در فاضلاب و لوله کشی رد خواهد شد، هر چقدر که قطر لوله بزرگتر باشد احتمال گرفتگی لوله ها هم کمتر خواهد بود.

بهتر است در هنگام بازسازی حمام به فکر تعویض لوله کشی آن هم چند سالی از عمر خانه را بتوانند تعمیر کند.

در لوله کشی حمام سه نوع لوله داریم: لوله آهنی و فولادی گالوانیزه، لوله های چدنی، لوله پلاستیکی و پی وی سی.

یکی از پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین مدل لوله ها از نوع پی وی سی می باشد که امروز در بازارهای بازسازی طرفداران بسیاری دارد.

هنگامی که قطر لوله افزایش پیدا می‌کند معمولاً هزینه آن بیشتر می‌شود اما این طور نیست که افراد هزینه زیادی برای آن پرداخت کنند.

اگر در منطقه سردسیر زندگی می‌کنید و احتمال یخ زدگی در لوله ها وجود دارد، مهم است که لوله کشی از طریق دیوارهای خارجی رد نشود زیرا ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به وجود بیاورد و از لحاظ کارشناسی هم کاری اصولی نمی باشد.

 

نورپردازی حمام

معمولاً در حمام به دلیل وجود بخار آب و رطوبت روشنایی هایی استفاده می‌شود که به صورت توکار اجرا می گردد.

بهتر است اگر لامپ های سوخته و شکسته در حمام دارید برای جلوگیری از احتمال برق گرفتگی آن ها را تعویض کنید و هرچه زودتر آن را در برنامه بازسازی جزئیات حمام قرار دهید.

برای تنظیم نور پردازی حمام به جای کلید می توانید سوئیچ قرار دهید که نور را تنظیم نماید این قابلیت تنظیم در حمام ما بسیار کاربردی است.

 

سیستم لوله کشی ساختمان

بازسازی کابینت ها در حمام

حمام به دلیل رطوبت که در آن وجود دارد، به مرور زمان باعث پوسیدگی برخی از متریال ها می شود.

اگر از کابینت ها و کمد ها در حمام استفاده می کنید که ضد آب و ضد رطوبت نیستند قطعاً در مدت زمان کوتاهی ظاهر آن ها را می‌بینید که پوسیده و ناهموار شده اند.

برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد افرادی که تمایل دارند از کابینت های کلاسیک و مدرن در دکوراسیون داخلی حمام استفاده کنند می‌توانند از متریال های ضد آب استفاده نمایند.

برای اینکار بهتر است در هنگام بازسازی با مشاوران و مهندسانی که در این حرفه فعالیت می کنند مشورت کنید تا بتوانند حمام زیبایی را در اختیار شما قرار دهند.

کابینت های پی وی سی بهترین گزینه در بازسازی ساختمان هستند که برای قسمت هایی که رطوبت بسیاری دارند استفاده می شود.

همچنین در مناطق مرطوب در کشورمان از این متریال بسیار استفاده می‌شود به دلیل اینکه سطح آن بسیار مقاوم و از پلاستیک فشرده تشکیل شده و در برابر رطوبت، پوسیدگی و خرابی مقاوم است.

بازسازی این امکان را در محیط های مختلف از خانه ایجاد می کند که رنگ و بوی تازه در فضا ایجاد شود.

برای همین افراد در گذر زمان ترجیح می دهند که تزئینات داخلی ساختمان را تغییر دهند تا هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ کاربردی عمر بیشتری داشته باشند.

 

۱۵ تغییر مهم و بزرگ در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]