بازسازی نمای آجر
19
آذر

بازسازی نمای آجر

بازسازی نمای آجر

یکی از مهمترین و رایج ترین متریالها در تعمیرات ساختمان مسکونی و تعمیرات خانه و بازسازی منازل مسکونی آجر می باشد  که در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به کار بردن آجر ار قدیم مورد توجه بشر قرار گرفته بود و درواقع می توان گفت سیستم و تکنولوژی ساخت  وپخت آجر توانسته بود امنیت را به ساختمانهای گذشته ببخشد و بتواند آن‌ها را در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و یا زلزله ایمن تر کند و اطمینان خاطر را به مصرف کننده ببخشد.

آجرهایی که در گذشته تولید می شدند با آجرهایی که اکنون در بازار وجود دارند متفاوت می باشند . آجرهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند  کیفیت بسیار بالایی داشته و از طرفی تنوع رنگ و طرح را به خود اختصاص می‌دهند و این درحالی است که آجرهای قدیمی عموما یک شکل و تک رنگ بوده اند و از کیفیت بالایی نیز برخوردار نبودند.

همین تنوع رنگ و طرح موجود در آجر باعث شده تا این عنصر به عنوان یکی از متریال های پرکاربرد در نماکاری و حتی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد و توجه معماران و طراحان را به خود جلب کند.

 

بازسازی نمای آجر

بسیاری از سازندگان و معماران در حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی برای کاهش هزینه‌های نما کاری از آجر به عنوان نما استفاده می کنند. همچنین کسانی که قصد بازسازی ساختمان و دیزاین منزل مسکونی خود را دارند برای معقول تر شدن و کاهش هزینه‌های بازسازی، از آجر برای نما کاری و دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

استفاده ازآجر هم جلوه و زیبایی مختص خود را دارد و هم هزینه آن نسبت به دیگر متریال ها کمتر و به صرفه تر می باشد. به همین دلیل است که د ساخت و بازسازی خانه هم چنان نمای آجری از پرطرفدارترین نماهای ساختمان به شمار می آید.

همانطور که  قبلا گفته شد کیفیت ، رنگ و طرح آجرها نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی به خود دیده است به طوری که میتوان آن‌ها را به راحتی از هم تشخیص داد و این متریال تنوع بسیار بالایی را به خود اختصاص داده  و و این خود یکی از مهمترین دلایلی است که توجه معماران و سازندگان در حوزه ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی را به خود جلب کرده است .

 

نمای آجر

امروزه  در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی نمای آجر به عنوان نوعی از نما که هم دوام و هم قیمت مناسبی دارد، در کشورهای بزرگ دنیا از نماهای محبوب و مطلوب به شمار می آید. کشورهای بزرگ دنیا با پیشرفت در تکنولوژی ساخت آجر و توجه طراحان و معماران به نوآوری در نماکاری با آجر توانسته اند این نوع از نما را به عنوان یک نمای ایده آل و مطلوب در ساخت و ساز مطرح کنند.

به کار بردن همزمان آجر با دیگر متریال ها و المان ها یکی ار ویژگیهای بارز این عنصر می باشد و بدین معنی است که شما این امکان را دارید که با استفاده از یک طراح حرفه ای نمای ساختمان مسکونی خود را طراحی کنید که در  طراحی آن آجر به همراه متریال های دیگر به کاربرده شده است.

برای مثال می توان گفت ترکیب آجر و سنگ از جمله محبوب ترین نماهایی می باشد  که شما این امکان را خواهید داشت با استفاده از آن جلوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان خود ببخشید و ان را خاص کنید .

استفاده از این دو متریال با یکدیگر می تواند به صورت چشمگیری در کاهش هزینه به سازنده و معمار کمک کند و علاوه بر کاهش هزینه به متفاوت بودن ساختمان اثر مثبت ببخشد.

 

نکات پایانی

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود تا این نما به عنوان یک نمای محبوب شناخته شود این این است که هزینه آن نسبت به بسیاری از نماهای دیگر پایین تر ومعقول تر می باشد و دلیل آن این است که پیمان کارانی که در این زمینه تبهر دارن بیشتر از سایر نما ها می باشد و در نتیجه با توجه به رقابت بالا بین این پیمان کاران ، هزینه و کیفیت نمای آجر به مراتب مناسب تر خواهد بود.

از ویژگی های دیگر آجرهای جدید این است که این نوع آجرها عموماً در برابر آتش از خود مقاومت بالایی نشان می دهند وبه نوعی ضد حریق و نسوز می باشند وهمین خاصیت باعث بالا بردن امنیت ساختمان در برابر آتش سوزی می باشد.

از دیگر دلایل محبوبیت آجر در بین سازندگان و طراحان در صنعت ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی تنوع در رنگ ، ابعاد وکیفیت این متریال می باشد و از طرف دیگر دوام بالای آن و هزینه نگهداری کم این عنصر نسبت به دیگر متریال های ساختمان می باشد

بر این سعی داشته باشید با استفاده از طراحی مناسب و منحصر به فرد هم نمای خارجی زیبا و خاص را با آجر ایجاد کنید و هم در هزینه های بازسازی ساختمان و ساخت ساختمان صرفه جویی به عمل آورید.

 

پیشنهاد نویسنده: مصالح ساختمان، نمای آجر

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]