معماری در پاریس
26
اردیبهشت

۲۳ اثر معماری در پاریس – بخش اول

معماری در پاریس؛ پایتخت فرانسه چیزهای زیادی برای ارائه دارد. قرن ها تاریخ ساختارهای معناداری را پشت سر گذاشته است که زمینه های داستان های عاشقانه ، جنگ ها و انقلاب ها نیز بوده است. خواه به دنبال تحسین نقاط پنهان ، علامت های معروف و جواهرات شناخته شده به زودی افتتاح شده و یا پر کردن داستان شخصی خود با آنها باشید ، هر آنچه را که می خواهید در این شهر پیدا خواهید کرد.

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر در کشور ژاپن

۱. مرکز ژرژ پمپیدو | معماری در پاریس

معمار: Renzo Piano
سال: ۱۹۷۷
توضیحات: این یکی از نمادین ترین بناها در پاریس است و موزه ملی هنر مدرن (Musée National d’Art Moderne) را در خود جای داده است که بزرگترین موزه هنرهای مدرن در اروپا است. اسکلت در معرض آن از لوله های با رنگ روشن برای سیستم های مکانیکی ، آغاز دوره جدیدی از معماری است و باید از آن دیدن کنید. اوه و مناظر از طبقه آخر را که اولین ورود یکشنبه هر ماه را دارد ، از دست ندهید.

۲. بنیاد لویی ویتون پاریس

معمار: فرانک گری
سال: ۲۰۱۴
معماری در پاریس | Louis Vuitton ، خانه مد لوکس فرانسوی که در سال ۱۸۵۴ تاسیس شد ، اخیراً فروشگاه های خیره کننده ای را در سراسر جهان افتتاح کرده است: Louis Vuitton Matsuya Ginza (ژوئن آوکی ، ۲۰۱۳) ، Louis Vuitton در سنگاپور (FTL Design Engineering Studio ، ۲۰۱۲) و فروشگاه ها در Crystals (Daniel Libeskind، ۲۰۰۹) از خیره کننده ترین هستند.

این موزه هنری از آنجایی که در طراحی جنبه فرهنگی دارد – نه فقط یک رویکرد رسمی – از این نیز هیجان انگیزتر است. در حاشیه یک باغ آب ایجاد شده به ویژه برای پروژه ، مجموعه ای از بلوک های سفید (معروف به “کوه های یخ”) پوشیده شده در صفحات بتن تقویت شده با الیاف ، احاطه شده توسط دوازده “بادبان” شیشه ای عظیم که توسط تیرهای چوبی پشتیبانی می شود .

۳. Palais de Tokyo Expansion

معمار: لاکاتون و واسال
سال: ۲۰۰۲
معماری در پاریس | کاخ اصلی توکیو – که در سال ۱۹۳۷ برای نمایشگاه بین المللی هنر و فناوری در سال ۱۹۳۷ ساخته شد – بیش از ۳۰ میلیون نفر را به خود جلب کرد. به کاخ موزه های مدرن معروف بود. با این حال ، پس از پایان این رویداد ، ساختار مورد غفلت قرار گرفت و در نهایت خراب شد.

در سال ۲۰۰۱ ، لاکاتون و واسال جان تازه ای به آن بخشیدند ، انبساط جدید فضای اضافی را تزریق کرد و از ۷۰۰۰ به ۲۲۰۰۰ متر مربع رسید. Palais de Tokyo اکنون یک ساختمان کاملاً جدید است که به هنر مدرن و معاصر اختصاص یافته است. کافه جدید ، واقع در بالای کاخ ، یکی از بهترین چشم اندازهای آسمان پاریس را دارد.

۴. Palais-Royal | معماری در پاریس

معمار: Jules Hardouin-Mansart
سال: ۱۶۳۹
توضیحات: کاخ سلطنتی ، در اصل خانه شیک کاردینال ریشلیو ، پس از مرگ وی در سال ۱۶۴۲ در دستان پادشاه قرار گرفت – هنری هشتم در سال ۱۵۳۰ یک قسمت مشابه با York Place و Cardinal Wolseley داشت.

از آن زمان ، این کاخ به خانه تبدیل شد پادشاهان و ملکه ها را دنبال کنید تا اواخر قرن هجدهم. امروز ، کاخ سلطنتی به عنوان مقر وزارت فرهنگ (برای عموم مردم بسته) عمل می کند ، اما انتهای جنوبی مجموعه است و با ۲۶۰ ستون راه راه سیاه و سفید ، دانیل بورن ، مجسمه ساز خال خال خال خال خالی دارد و تبدیل شده است به ویژگی امضای باغ از سال ۱۹۸۶.

۵. کتابخانه ملی فرانسه

معمار: دومینیک پروو
سال: ۱۹۹۵
توضیحات: این کتابخانه عمومی به عنوان چهار کتاب باز طراحی شده است که همه رو به روی هم هستند ، بخشی از یک پروژه بلند مدت بلندپروازانه است: The Grands Projets. رئیس جمهور فرانسوا میتراند قصد داشت مجموعه ای جدید از بناهای مدرن را برای شهری تعریف کند که مدتها توسط معماری آن تعریف شده است.

برخی از ساخت و سازهای این طرح شامل موسسه جهان عرب ، پارک دلا ویلت و پیرامید در لوور است. ساختمانهای کتابخانه مکانی نمادین و افسانه ای را تعریف می کنند که اهمیت فرهنگی را در بافت شهری تقویت می کنند. کتاب ملی دیگر کتاب نوشته هنری لابروست (۱۸۷۵) را از دست ندهید.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه

۶. کلیسای جامع نوتردام

معمار: مانوئل گوتران
سال: ۱۳۴۵
توضیحات: در حالی که داخلی آن به دلیل آتش سوزی مهیب آوریل ۲۰۱۹ برای بازدید کنندگان بسته است ، این شاهکار معماری گوتیک فرانسه همچنان باید در پاریس بازدید کند. در طول دوره ساخت طولانی آن ، معماران زیادی در این سایت کار می کردند ، و این نشان می دهد سبک های مختلف در ارتفاعات مختلف جبهه غربی و برج ها. Mémorial des Martyrs de la Déportation درست پشت آن است ، آن را نیز از دست ندهید.

۷. برج ایفل

معمار: گوستاو ایفل
سال: ۱۸۸۹
توضیحات: زمان یک کلاسیک بزرگ است. این مکان با وجود چنین کلیشه ای ، یکی از موارد مورد علاقه من در لیست به عنوان یک معمار است. این بنا در سال ۱۸۸۹ به عنوان طاق ورودی نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ ساخته شد که در منطقه تروکادرو نزدیک قرار داشت. طول آن ۳۲۴ متر (۱۰۶۳ فوت) است و در زمان تکمیل ، بلندترین سازه ساخته شده توسط بشر در جهان است.

عنوانی که ۴۱ سال در آن نگهداری می شد. این بنای تاریخی نشان دهنده آرزوهای یک کشور و مهارت های فنی سازندگان آن است که به نظر من الهام بخش است. علاوه بر این ، فضای اطراف برج ایفل جادویی است.

۸. کلیسای مقدس Sacré-Cœur

معمار: پل آبادی
سال: ۱۹۱۴
توضیحات: ممکن است فکر کنید این کلیسای رومانو-بیزانس قدیمی تر از آن است که به نظر می رسد ، اما در واقع بعد از برج ایفل (۱۸۸۹) ساخته شده است. ظاهر طراحی Sacré Cœur نتیجه محافظ قدیمی محافظه کار کاتولیک و رادیکال های سکولار جمهوری است. موزاییک آپسیسی Christ in Majesty که توسط لوک-اولیویه مرسون ساخته شده است ، از بزرگترین موزاییک های جهان است. مناظر شگفت انگیز آسمان از گنبد را از دست ندهید (قابل دسترسی از سمت چپ بیرونی کلیسا).

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۹. لو گراند لوور | معماری در پاریس

معمار: I.M. Pei
سال: ۱۹۸۹
توضیحات: همانطور که در شماره ۵ ذکر شد ، در سال ۱۹۸۱ ، رئیس جمهور تازه منتخب فرانسه ، فرانسوا میتران ، کارزاری را برای بازسازی م institutionsسسات فرهنگی در سراسر فرانسه آغاز کرد و یکی از سودمندترین آنها پروژه های نوسازی و سازماندهی مجدد لوور بود.

رئیس جمهور میتران اولین کاری که یک معمار خارجی برای کار در موزه لوور انتخاب شد ، معمار آمریکایی چینی I.M. Pei را مامور کرد. ساختار جدید – که به همان نسبت از هرم معروف جیزه ساخته شده است – ازدحام هزاران بازدید کننده روزانه را کاهش می دهد. غروب آفتاب بهترین زمان برای بازدید است.

۱۰. موزه اورسی | معماری در پاریس

معمار: ویکتور لالو ، لوسین مگن و امیل بنارد
سال: ۱۹۰۰
معماری در پاریس | این موزه تحمیلی در اصل در سال ۱۹۰۰ به عنوان Gare d’Orsay سابق ، یک ایستگاه راه آهن Beaux-Arts ساخته شد. و اگرچه عملکرد آن تغییر شکل داده است ، اما به نظر می رسد یک ایستگاه راه آهن است.

این بزرگترین مجموعه از شاهکارهای امپرسیونیست و پسامپرسیونیسم در جهان ، توسط نقاشان از جمله مونه ، مانه ، دگا ، رنوار ، سزان ، سئورات ، سیسلی ، گوگن و ون گوگ در جهان قرار دارد. این موزه و مارموتان مونه مورد علاقه من در پاریس هستند. مناظر شگفت انگیز آسمان از برج ساعت را از دست ندهید.

۱۱. بنیاد لوکوربوزیه | معماری در پاریس

معمار: لوکوربوزیه
سال: ۱۹۲۳
از بین ساختمانهای بی شماری که لوکوربوزیه در فرانسه طراحی کرده است ، بیشتر نمونه های مسکونی وی در پاریس واقع شده است. بی انصافی است که فقط یکی از آنها را لیست کنم و به همین دلیل برخی از نمایندگی ترین آثار وی را در آن گنجانده ام. از کجا شروع کنیم؟

قطعاً در Maison La Roche و Maison Jeanneret (1923–۲۴) ، یک جفت خانه نیمه مستقل که سومین کمیسیون لوکوربوزیه در پاریس بود. Fondation Le Corbusier اکنون به عنوان موزه ای شامل حدود ۸۰۰۰ طرح اصلی ، مطالعات و نقشه های لوکوربوزیه مورد استفاده قرار می گیرد. خانه وی در پاریس ، جایی که وی تا سال ۱۹۶۵ در آن زندگی می کرد ، در Immeuble Porte Molitor واقع شده است (تورهای عمومی فقط با قرار ملاقات).

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۱۲. بسکتبال پیگال | معماری در پاریس

معمار: Ill-Studio
سال: ۲۰۱۷
معماری در پاریس | این مداخله هیجان انگیز شهری با تغییر در رنگهای اصلی اصلی با شیب های آبی ، صورتی ، بنفش و نارنجی رابطه بین ورزش ، هنر و فرهنگ را کاوش می کند. بلوک های قرمز ، زرد ، آبی و سفید از آخرین تکرار با رنگ های روشن تر رنگ آمیزی شده اند. سطح کف لاستیکی از انتهای آبی به رنگ صورتی در مرکز مخلوط می شود ، در حالی که شیب ها نیز به دیواره های اطراف زده شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]