کابینت هوایی
04
مهر

کابینت هوایی

کابینت هوایی و همه چیز درمورد آن!

کابینت هوایی اصطلاحی است که برای توصیف کابینت بالایی که بالای فضای پیشخوان معلق است استفاده می شود، در مقابل کابینت های زمینی و پایه ای که روی زمین نشسته اند. کابینت های دیواری می توانند به اندازه آشپزخانه هایی که اشغال می کنند منحصر به فرد باشند، اما به طور معمول به عنوان بخشی از ست متناسب با کابینت های پایه به منظور ایجاد یک کابینت اضافی ساخته می شوند. کابینت هوایی می تواند یک کابینت چسبیده به سقف آشپزخانه یا هر محل دیگری از خانه، کابینت های دیواری و هر دسته دیگری از کابینت ها باشد که در گروه کابینت های زمینی قرار نگیرند. همان طور که اشاره شد کابینت های هوایی معمولا برای استفاده بهینه تر از فضا و در کنار کابینت های زمینی نصب و استفاده می شوند اما در بعضی آشپزخانه های بسیار کوچک که فضای زمین مختص لوازم آشپزخانه و خانه است کابینت هوایی کاربرد فراوان خواهد داشت.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کابینت هوایی

استانداردهای ساخت کابینت هوایی

دستورالعمل های کلی برای ساخت کابینت دیواری وجود دارد. در حالی که ساختار آن ها بسیار شبیه به کابینت های پایه و زمینی است، اولین تفاوت قابل توجه این است که کابینت های دیواری هرگز شامل کشو نمی شوند. به طور معمول، کابینت های دیواری دارای یک درب چوبی، یک قاب جعبه ای و یک ریل آویز خواهند بود. یک درب باید برای نصب وسایل به عنوان کابینت وجود داشته باشد. از آن جا که لبه پایینی قابل مشاهده است، قالب بندی لبه پایینی اغلب در آن گنجانده شده است.

عملکرد وزنه و توزیع کابینت های دیواری بسیار متفاوت از کابینت های پایه است. دو ویژگی مهم کابینت دیواری ریل آویز و قاب جعبه آن است. کابینت دیواری معمولی ۱۲ اینچ عمق دارد، اما این تنها وجه مشترکی است که در کل ساخت کابینت دیواری آشپزخانه مشاهده می شود. ارتفاع کابینت های دیواری زمانی ۳۰ اینچ استاندارد می شد، اما محبوبیت روزافزون طرح های کابینت دیواری پلکانی نیاز به گزینه های ارتفاع اضافی را ایجاد کرده است. در حال حاضر، ممکن است کابینت ها در ارتفاع ۴۰، ۲۴، ۱۸، ۱۵، ۱۲ اینچ خریداری شوند. عرض بین ۹ تا ۴۸ اینچ با افزایش سه اینچ متغیر است. به طور کلی شما انتخاب های بیشتری در کابینت های هوایی دارید تا کابینت های زمینی و طراح و سازنده می تواند روی ایده های شما به خوبی مانور دهد.

 

جنس کابینت های هوایی

پس همان طور که گفتیم، کابینت دیواری اصطلاحی است که برای توصیف کابینت بالایی استفاده می شود که در انتهای کابینت قرار دارد و یک طرف کامل جعبه آن نمایان است. از آنجایی که اکثر کابینت های آشپزخانه از نوعی چوب ساخته شده مانند تخته سه لا استفاده می کنند، در ساخت جعبه کابینت نمی توان به سادگی هر یک از کابینت های دیواری را در پایان اجرا قرار داد. در عوض، آنچه تولیدکنندگان انجام می دهند ایجاد یک کابینت دیواری است که دارای یک لایه اضافی روی لبه نمایان است تا ساختار تخته سه لا را پوشانده باشد.

به عنوان مثال، اگر کابینت های دیواری از Redwood ساخته شده باشند، بعید به نظر می رسد که سازنده بتواند جعبه و قاب داخلی را از یک چوب بسازد، زیرا کابینت دیواری تمام شده فوق العاده سنگین خواهد بود. در عوض جعبه و قاب از تخته سه لا ساخته می شود، اما یک روکش نازک از چوب ردوود منطبق بر قسمت بیرونی کابینت انتهایی دیوار مشخص شده استفاده می شود تا این توهم را ایجاد کند که کل کابینت کاملاً از چوب سخت ساخته شده است. کابینت های دیواری در مواردی استفاده می شوند که کابینت با پنجره برخورد می کند و جایی که کابینت در ورودی قسمت آشپزخانه بسیاری از آشپزخانه ها به پایان می رسد.

 

انواع کابینت هوایی موجود

اگرچه انواع مختلفی از کابینت هوایی یا همان کابینت دیواری موجود است، در اینجا چند نوع از آن را داریم که معمولاً در خانه استفاده می شود.

 

کابینت هوایی با قفسه ادویه

با قفسه ادویه دار به راحتی  می توانید به چیزی که نیاز دارید بدون پشت در کابینت برای آن ادویه ای که هرگز نمی توانید پیدا کنید برسید.

 

کابینت هوایی با مکانیزم باز و بسته شدن خودکار

راحت درب کابینت هوایی خود را رها کنید و نگران بهم خوردن و صدای بلند آن و در مواردی آسیب به کابینت هوایی خود نباشید!

 

کابینت های مخصوص ذخیره سازی هوایی با دسترسی آسان

کابینت های دیواری با دسترسی آسان شامل سه قفسه به همراه قفسه های سیمی در داخل درب کابینت است که آن ها را برای نگهداری وسایل کوچک و بزرگ ایده آل می کند.

 

کابینت گوشه هوایی

یک کابینت دیواری با حفاری عمیق در گوشه آشپزخانه با پشت مورب یا نود درجه که به بهترین شکل ممکن از فضا استفاده بهینه می کند.

 

کابینت هوایی الکترونیکی

درهای کابینت آسانسور الکترونیکی حداکثر دسترسی را فقط با لمس باز و بسته کردن درها، مانند این کابینت هوایی یک آسانسور عمودی با مکانیزم باز کردن خودکار باشد، فراهم می کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]