معماری داخلی کشور روسیه
02
آذر

معماری داخلی کشور روسیه

معماری داخلی کشور روسیه

معماری روسی سبک های مختلفی را در تاریخ ثبت کرده است. از کلیسای مرکزی گرفته تا تجمل و سبک ایتالیایی، آنها در طول تاریخ جزو سبک های معماری روسیه بوده اند. هنر و معماری روسیه با وجود اینکه درهای خود را به روی جهان گشوده است همچنان اسرارآمیز است. اطلاعات زیادی در مورد تکامل هنرهای زیبا در روسیه وجود ندارد. برای هزار سال، از قرن نهم، زمان تبدیل روسیه به مسیحیت ارتدوکس، تا قرن نوزدهم، هنر روسیه تقریباً به طور کامل به تصویر کشیده شد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

معماری داخلی کشور روسیه

تاریخچه هنر در معماری روسی

نقاشی‌های قدیسان یا مناظر داستان‌های کتاب مقدس که بر روی بوم‌های چوبی نقاشی شده‌اند، همگی تسلط کلیسا را بر هنر و معماری کشور نشان می‌دهند.معماری روسی نیز مانند هنر در این کشور کلیسا محور بود و برای سالیان متمادی مشمول محدودیت های اعمال شده توسط کلیسا بود. کلیساها به شکل صلیب یونانی با پنجره های کم و سقف های شیب دار ساخته شده بودند.

دیوارها (یا دیواری که محراب را از بقیه قسمت های کلیسا جدا می کند و روی آن تصویر قدیسان حک شده است که در جلوی محراب قرار دارد و تصویر قدیسان بر روی آن حک شده است، در واقع نمایانگر درون است. تصویر کلیسا معماری قرون وسطایی در این کشور نیز شرایط خاصی را پشت سر گذاشته است. کلیساهای کرملین نمونه بارز نفوذ تدریجی ایتالیا بر فرهنگ و هنر روسیه در قرن ۱۵ و ۱۶ است.

کلیسای سابجنیوس در مسکو آخرین کلیسایی است که از گنبدهای شیب دار تشکیل شده است و رهبران ارتدکس بعداً ساخت کلیساهایی به این سبک را ممنوع کردند.دیدگاه غربی پتر کبیر سبک معماری این کشور را تغییر داد. پایتختی که ساخته بود با سبک قدیمی فرق داشت.

معماری قرن شانزدهم که توسط یک معمار قرن شانزدهم ذکر شده است، معمولاً بر اساس معماری باروک و روکوکو برای مبلمان است و مسلماً مشهورترین ساختمان در امپراتوری سنت پترزبورگ است. نیکلاس اول در یک آپارتمان نسبتاً مرطوب در قصر زندگی می کرد در حالی که همسرش الکساندرا کارخانه را بیشتر تزئین و به اتاق ملا وقف کرد. اتاق بزرگ الکساندرا بعداً محل ملاقات دولت موقت کرنسکی شد. در ژوئیه ۱۹۱۷، دولت موقت یک اقامتگاه در کاخ زمستانی هرمیتاژ تأسیس کرد و پایه و اساس انقلاب اکتبر را گذاشت. دولت بلشویک سرانجام پایتخت خود را به مسکو منتقل کرد. از آن زمان، کاخ زمستانی به عنوان موزه معروف هرمیتاژ خدمت کرده است.

 

معماری داخلی روسیه در قرن نوزدهم

علاقه به سبک های قدیمی به طور خلاصه در طول دهه ۱۸۰۰ بازتولید شد، اما با قرن بیستم انقلاب روسیه و انقلاب در هنرهای تجسمی رخ داد. جنبش سازندگی آوانگارد عصر صنعتی و نظم نوین سوسیالیستی را جشن گرفت. ساختمان های مکانیکی استارک از اجزای تولید انبوه ساخته شده اند.

بخش لوکزامبورگ طراحی شده توسط الکسایچفسف به عنوان شاهکاری از سادگی معماری توصیف می شود. مقبره در اصل یک مکعب چوبی بود. جسد ولادیمیر لنین، بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی، در داخل یک جعبه شیشه ای به نمایش گذاشته شد. در سال ۱۹۲۴، شوشوف یک ماموریت دائمی ساخت که از مکعب های چوبی ساخته شده در شکل کلی هرم ساخته شده بود. در سال ۱۹۳۰، گرانیت قرمز (نماد کمونیسم) و لابرادوریت سیاه (نماد عزاداری) جایگزین چوب شد. این هرم عجیب درست بیرون دیوار کرملین است.

 

خانه های چوبی سیبری

سزارها کاخ های بزرگ خود را از سنگ می ساختند، اما روسای معمولی در ساختمان های روستایی و چوبی زندگی می کردند. روسیه کشور بزرگی است. توده خشکی آن شامل دو قاره اروپا و آسیا با منابع طبیعی فراوان است. بزرگترین منطقه سیبری دارای درختان فراوانی است، بنابراین مردم خانه های چوبی خود را ساخته اند. Isba چیزی است که آمریکایی ها به آن کابین ورودی می گویند.

صنعتگران به زودی متوجه شدند که می توان چوب را بر روی طرح های پیچیده مانند کاری که ثروتمندان با سنگ انجام می دادند، حکاکی کرد. به همین ترتیب، رنگ های شگفت انگیز می توانند روزهای طولانی زمستان را در یک جامعه روستایی روشن کنند. بنابراین، نمای بیرونی رنگارنگ کلیسای سنت باسیل در مسکو و مصالح ساختمانی موجود در کلیساهای چوبی جزیره کیژی با هم ترکیب شده اند و خانه چوبی سنتی در بسیاری از مناطق سیبری یافت می شود.
بسیاری از این خانه ها قبل از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه توسط افراد طبقه کارگر ساخته شده بود. ظهور کمونیسم مالکیت خصوصی را به زندگی اجتماعی تر تبدیل کرد. در طول قرن بیستم، بسیاری از این خانه‌ها دارایی دولتی بودند، اما به خوبی نگهداری نشدند و از بین رفتند. بعد از این، بعد از کمونیسم، آیا این خانه ها باید بازسازی و حفظ شوند؟

مسکو معتقد است که مقررات ساختمانی کمتری نسبت به سایر شهرهای اروپایی دارد، اما این تنها دلیل انحطاط ساختمان در قرن بیست و یکم نیست. از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰، شهردار مسکو، یوری لوژکوف، چشم انداز پایتخت روسیه را بازسازی کرد (به کلیسای جامع مسیح منجی مراجعه کنید) و معماری آن را مدرن کرد. طراحی برج مرکوری یکی از اولین طرح های ساختمان سبز در تاریخ معماری روسیه است. این نماد شیشه ای قهوه ای طلایی آن را در نمای شهر مسکو برجسته می کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]