بازسازی بانک
15
مهر

بازسازی بانک

بازسازی بانک

یکی از مهم ترین فضاهایی که هر یک از ما با آن سر و کار داریم، فضاهای اداری به خصوص بانک می باشد. بانک ها فضاهای معمولا بزرگی هستند که با داشتن بخش های اداری مختلف، باعث رفت و آمد زیاد افراد می شوند. از آن جایی که این فضا بسیار کاربردی می باشد، داشتن ساختمانی مناسب و مستحکم که برای سال های طولانی ماندگاری داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. از آن جایی که بانک ها فضاهایی هستند که توسط افرادی زیادی استفاده می شوند و تقریبا همه‌ی ما ممکن است دفعات زیادی به آن جا رفت و آمد داشته باشیم،‌ دچار آسیب دیدگی و همچنین فرسودگی می شوند.

یکی از مهم ترین مسائلی که در مورد هر فضای اداری، مسکونی یا تجاری وجود دارد، بازسازی ان فضاست. اما چطور می توانیم فضای بانک را که دارای مبالغ بالای پول و اسناد و مدارک مهم است بازسازی کنیم؟ آیا چنین چیزی ممکن است؟ بهترین روش بازسازی و بهترین طرح و دکوراسیون برای بانک، کدام است؟ مجموعه دکوطرح برای پاسخ به سوالات شما، این مقاله را تهیه کرده است. در این نوشته قصد داریم به موضوع بازسازی بانک بپردازیم و به سوالات مختلفی که ممکن است در این مورد برای شما پیش آمده باشد، پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

بازسازی بانک

بازسازی چیست؟

در ابتدا باید ببینیم بازسازی به چه معناست و چه کاربردهایی دارد. همان طور که از این کلمه پیداست، بازسازی به معنای دوباره سازی یک فضا و تعمیر قسمت های مشکل دار است. در دنیای امروز، تمام کارهای روزمره ما در ساختمان های مختلف انجام می شود، از ساختمان های ادرای گرفته تا پاساژها و ساختمان های تجاری بزرگ،‌ نیازهای روزانه ما را برطرف می کنند. در این میان این مسئله وجود دارد که هر فضا بعد از مدتی که ممکن است طولانی یا کوتاه باشد، دچار فرسودگی و خرابی در برخی قسمت های می شود و نیازمند بازسازی است.

بازسازی انواع مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آن ها، بازسازی اداری است. بازسازی بانک نیز زیر مجموعه ای از بازسازی اداری می باشد. در این نوع بازسازی، معمار باید طرحی نو و مناسب برای فضا تعیین کند که علاوه بر داشتن استحکام لازم و مقاومت در برابر پدیده های آب و هوایی، فشار یا هر چیز دیگر،‌ زیبایی چشمگیری داشته باشد.

 

بازسازی بانک به چه صورت است؟

بانک ها فضاهایی هستند که به جرئت می توان گفت بیشترین مراجعه را در طول روز دارند. زمانی که از بازسازی بانک صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می رسد، جا به جایی وسایل زیادی است که در این فضا وجود دارد. اما در بسیاری از کشورهای جهان برای بازسازی یک بانک،‌ان را به طور کامل نمی بندند و وسایل داخل آن را جا به جا نمی کنند. بلکه بانک را به فضاهای مختلف تقسیم می کنندو بازسازی هر قسمت را انجام می دهند. در برخی موارد از بازسازی به عملیات و تعمیرات خاصی نیاز داشته باشد، مشتریان و مراجعه کنندگان را به شعبه دیگری از بانک ارجاع می دهند تا کارهای آن ها عقب نیفتد.

همان طور که می دانید بانک دارای قسمت های مختلفی است. برخی از این قسمت ها عبارت هستند از:

 • ورودی
 • پیشخوان متشریان یا کانتر
 • فضای انجام معاملات
 • اتاق رئیس بانک
 • فضای اداری
 • فضای مالی
 • سالن انتظار مشتریان

برای بازسازی هر یک از این فضاها، تدابیر مختلفی اندیشیده می شود. مهم ترین قسمت هر بانک، فضای اداری و مالی آن است که بیشتر مردم در این قسمت کارهای خود را به انجام می رسانند. برای بازسازی بانک معمولا از جاهای دشوارتر شروع می کنند. اگر قصد بازسازی یک بانک دارید، باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید. فضای یک بانک فضایی بسیاری مهم است. به همین بازسازی بانک یکی از مهم ترین انواع بازسازی است.

این نکات به صورت زیر هستند:

 • در انتخاب مواد و متریال، چه برای فضای داخلی و چه برای فضای خارجی و نمای ساختمان، دقت کنید. انتخاب مواد می تواند باعث شود بانک مورد نظر شما سال ها بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهد یا این که بعد از مدتی دوباره دچار مشکل شود. کیفیت مواد به کار رفته در بازسازی بانک، تعیین کننده مقاومت ساختمان در برابر اتفاقات مختلف است.
 • در صورتی که قصد تعمیر سقف را دارید، باید در اخر بازسازی بانک،‌ به آن بپردازید. همچنین برای انتخاب جنس سقف، بهتر است از سقف کاذب استفاده کنید. این دسته از پنل های سبک، باعث می شود در صورت بروز هر گونه مشکل و ریزش ساختمان،‌ کمترین اتفاق برای افراد حاضر بیفتد.
 • در هنگام بازسازی بانک،‌ باید به سیستم های الکتریکی و برقی،‌ توجه ویژه ای داشته باشید. برای این قسمت فرایند بازسازی بانک، حتما از یک متخصص ماهر کمک بگیرید.
 • به رعایت کردن قوانین، قواعد و اصول بازسازی توجه کنید. بازسازی فرایند بسیار مهمی است. چرا که در واقع شما ساختمان فرسوده را به ساختمانی جدید تبدیل می کنید و در صورتی که یک قسمت از کل ساختمان، همچنان فرسوده بماند یا به طرز نادرستی بازسازی شود، ممکن است بعدها باعث بروز مشکلات مختلف شود.
 • بازسازی بانک، نوع مهمی از بازسازی است. به همین دلیل توجه داشتن به تاسیسات مختلف موجود در آن از جمله سیستم های گار، برق و آب، اهمیت زیادی دارد.

همان طور که گفتیم بازسازی فرایند مهمی است که شما می توانید به جای تعویض ساختمان خود،‌ این کار را انجام دهید. در این میان بازسازی بانک، یکی از انواع دشوار بازسازی است. چرا که این دسته از ساختمان ها، بسیار کاربردی و پر رفت و آمد هستند. بنابراین برنامه ریزی دقیق برای بازسازی این فضا، در کار مشتریان و مرجعه کنندگان، وقفه ای ایجاد نمی کند. امیدواریم خواندن این مقاله، به شما برای داشتن بازسازی بانک به روشی مناسب، کمک کرده باشد. از همراهی شما عزیزان، سپاسگزاریم.

 

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]