طراحی ویلا پردیس
05
اردیبهشت

طراحی ویلا پردیس

طراحی ویلا پردیس

برای ساخت ویلا در پردیس زمین و ویژگی های آن حائز اهمیت است که از جمله آن می توان به منطقه و ویو اشاره کرد. در سطح شهر پردیس هرچقدر زمینی در ارتفاع قرار داشته باشد ویو بهتری خواهد داشت. بهترین منظره در پردیس ویو سد است و بخش عمده ای از ویلا ها ویو کلی را به سمت سد در نظر می گیرند. در منطقه پردیس هرچقدر به سمت ارتفاعات می رویم قیمت ریالی نیز بیشتر می شود. برای مثال می توان به منطقه ای مانند عسلک اشاره کرد که مرتفع ترین جای پردیس است و در منطقه شهری نیز قرار دارد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی ویلا پردیس

فاکتورهای مربوط به زمین

در مورد خود زمین نیز فاکتور های مختلفی درگیر هستند برای مثال مهم است که زمین از نظر ابعادی مستطیل یا مربع باشد و ذوزنقه نباش. طبیعتا این امر روی زیبایی کار نیز تاثیر می گذارد هرچند در عمل دید خلاقانه مهندس طراح ممکن است باعث شود تا بنایی به مراتب خاص و زیباتر داشته باشیم. یکی دیگر از فاکتورهای مربوط به زمین مسیر تردد است. برای مثال ممکن است زمینی صعب العبور باشد و داخل طرح بافت شهری باشد که باعث افزایش هزینه کارفرما خواهد شد. گودبرداری در مناطق مرتفع تر نیز مستلزم هزینه بیشتر است زیرا که قاعدتا گودبرداری خاک هزینه کمتری نسبت به شکافتن سنگ و صخره دارد.

 

طراحی ویلا در پردیس

انتخاب سبک های مختلف ساخت ویلا در پردیس بستگی به سلیقه کارفرما و انتخاب آرشیتکت دارد. برای طراحی و ساخت ویلا یک آرشیتکت مانند یک کارگردان قسمتهای مختلف ویلا را طراحی می کند. طبیعتا هر چقدر آرشیتکت آزادتر باشد خلاقیت بیشتری خواهد داشت اما در نهایت طرح خود را بر اساس اصول کاری و نیازسنجی از کارفرما پیش خواهد برد.

 

طراحی ویلا در پردیس در دو سبک

در منطقه پردیس ویلاها هم با سبک مدرن و هم با سبک کلاسیک طراحی و ساخته شده اند. در طراحی ویلاهای مدرن در پردیس نمای رومی در کنار المان دیگر طراحی مدرن قرار می گیرد. برای مثال محوطه سازی و استفاده از از متریال هایی مانند چوب ترموود، بتن اکسپوز، تلفیق سیمان با چوب و شیشه. در این سبک طراحی معمولا زاویه های ۹۰ درجه و اشکال مربعی بیشتر استفاده می شود.

 

طراحی و ساخت ویلا در پردیس

در سبک کلاسیک بیشتر سعی می شود حس طبیعی القا شود به همین دلیل در ساخت ویلا به سبک کلاسیک از متریال هایی مانند چوب و سنگ بیشتر استفاده می شود. از انواع سنگ در ارائه کارهای متختلف مانند مجسمه ها، در ورودی، سنگ چین و فضای سبز محوطه استفاده می شود.

 

تفاوت سبک های طراحی ویلا در پردیس

اصول استراکچر بین سبک های طراحی از فوندانسیون گرفته تا اسکلت سقف و تیغه ها یکسان است. تفاوت بین سبک ها در اواسط سفت کاری ساختمان نمایان می شود. هرچند طراح و آرشیتکت اطلاعات را از قبل دارند اما بنا تا مرحله سفت کاری سبک خاصی ندارد. در واقع ساخت استراکچر برای تمامی سبک ها ثابت است اما متریال انتخابی و طرح هایی که طراح به کارفرما پیشنهاد می کند در کنار سلیقه کارفرما قرار می گیرد تا در نهایت منجر به یک همسان سازی بین المان های داخل و بهینه سازی فضا شود. به این ترتیب در ساخت و طراحی ویلا در پردیس هارمونی و تناسب بین المان های مختلف چه در محوطه سازی و چه در طراحی داخلی بسیار مهم است

 

شرکت طراحی ویلا در پردیس

گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح به عنوان یک شرکت طراحی و ساخت ویلا در پردیس نیاز سنجی اولیه را بر اساس زمینی که کارفرما در اختیار دارد انجام می دهد و سپس طراحی آغاز می شود. در این حین اگر کارفرما پلن های قانونی را آغاز کرده باشد در زمان اتمام پروژه صرفه جویی خواهد شد.

اقدام برای اخذ مجوزهایی مانند انشعابات آب، برق، گاز و تلفن تا جواز شهرداری که یکی از پروژه های بلند مدت و پر زحمت است. همزمان با پروسه اخذ مجوز ها اقداماتی در خصوص طراحی و مباحث مهندسی انجام می شود تا به محض صدور مجوز طرح ها و جزئیات کامل برای شروع از پیش آماده باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]