سبک معماری داخلی کشور کانادا
08
آذر

سبک معماری داخلی کشور کانادا

سبک معماری داخلی کشور کانادا

دکوراسیون داخلی در کشور کانادا یکی از زیباترین جلوه های زندگی مردم کانادا است. زندگی مردم کانادا با زیبای های طبیعت این کشور بزرگ پیوند خورده است. فرقی نمی کند که شما در کدام شهر و یا استان کانادا باشید، کانادا سرزمینی سرشار از زیبایی و شگفتی است و دکوراسیون داخلی در کشور کانادا مهم ترین جلوه زیبایی بشر ساز این کشور به حساب می آید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک معماری داخلی کشور کانادا

خانه های سبز در کانادا

کانادا با داشتن تنوع آب و هوایی و به همت نیروهای متخصص خود همواره در طراحی منازل حرف اول را زده است. مهم ترین ویژگی دکوراسیون داخلی و طراحی خارجی منازل مسکونی در کانادا توجه به اصول زیست محیطی است. به طور مثال در کانادا از انرژی خورشیدی به بهترین شکل ممکن استفاده می شود چراکه تعداد روزهای آفتابی در کانادا زیاد نیستند. در نتیجه متخصصین دکوراسیون داخلی به خوبی می دانند که چگونه باید طراحی داخلی را به سمت استفاده حداکثری از این نور خورشید ببرند.

 

پیوند تکنولوژی و هنر در معماری داخلی کانادایی

شاید در کانادا به واسطه آب و هوای خاصی که وجود دارد، از انرژی خورشیدی نتوان مانند ایران بهره اقتصادی گرفت ولی متخصصینی کانادایی به خوبی یاد گرفته اند که چگونه با طراحی و برنامه ریزی از همان منابع محدود نهایت استفاده را ببرند. جمع شدن استعدادهای بزرگ دنیا در رشته های عمران، معماری و طراحی داخلی در کشور کانادا موجب شده که ساخت و ساز در این کشور همواره با خلاقیت های هنری و علمی ویژه ای همراه باشد. شما در کانادا با یک بازار راکد ساخت و ساز مواجه نیستید. کانادا همواره تشنه ی استعداد های ناب و تفکرهای خلاق است.

 

هشت ویژگی سبک معماری داخلی کانادایی

  • زمین چوبی در سبک کانادایی: تمام عناصر در سبک کانادایی در روشنایی و آرامش خلاصه می شود. بنابراین برای انتقال این روشنایی و آرامش به فضای اتاق، در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مانند چوب درخت بلوط و زبان گنجشک استفاده می کنند. کاربرد چوب در کف زمین زیبای خاصی را در سبک کانادایی به وجود می آورد.
  • مبلمان ساده در سبک کانادایی: مبلمان یکی از بزرگ ترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه است. مبلمان بازتاب دهنده سبک و نوع دکوراسیون است، بنابراین برای اجرای سبک کانادایی از مبلمان نرم و مدرن که از نظر زیبایی بسیار ساده هستند، استفاده کنید. در این سبک بیشتر از مبلمانی با رنگ روشن استفاده می شود تا به خوبی با دیگر عناصر دکوری اتاق ترکیب شود.
  • دکوریجات مدرن و ساده در سبک کانادایی: در سبک کانادایی، دکوریجات به صورت پراکنده چیدمان می شوند ولی چیدمان آن ها دارای نظم خاصی است. باید بگوییم که در این سبک، از دکوریجات متنوع مدرن و ساده استفاده می کنند.
  • دیوارها و سطوح عمودی هموار و صیقلی در سبک کانادایی: تصویر کلی سبک دکوراسیون کانادایی به سبک مینیمال بسیار شبیه است، زیرا در اجرای این سبک باید از رنگ های کمرنگ و مصالح ساده استفاده کرد. بنابراین دکوراسیون کارها برای دکور برخی از دیوارها و سطوح عمودی خانه، لمینت های ساده و بدون طرح با رنگ های مات و کمرنگ را به کار می برند.
  • استفاده از نور طبیعی در سبک کانادایی: نور طبیعی به تنهایی یکی از مهم ترین عناصر سبک کانادایی است. طراحان با استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهند که فضای خانه مملو از نور خورشید شود. این کار باعث می شود که رنگ های استفاده شده در دکوراسیون، جلوه بیشتری داشته باشند و همچنین نور زیاد فضای خانه را از آن چه که هست بزرگ تر و زیباتر نشان می دهد.
  • رنگ های مات در سبک کانادایی: پالت رنگی در سبک دکوراسیون کانادایی شامل رنگ های مات و کمرنگ است. استفاده از این نوع رنگ ها فضای خانه را خسته و کسل کننده نشان نخواهد داد، بلکه باعث می شود فضا بزرگ تر، ساده و بدون هرج و مرج به نظر برسد.
  • خطوط مستقیم در سبک کانادایی: همه عناصر پایه و اساسی این سبک مانند پنجره ها، مبلمان و دیگر دکوریجات با خطوط صاف و راست طراحی شده اند. خطوط صاف در عناصر دکوراسیون باعث می شود که کل فضا به صورت یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد.
  • چیدمان کاربردی در سبک کانادایی: یکی از مفاهیم اساسی سبک دکوراسیون کانادایی تمرکز به روی کارایی چیدمان وسایل و دکوریجات خانه است. این کاربردی بودن در چیدمان وسایل خانه باعث شده است که سبک کانادایی در بین مردم یک سبک مطلوب و پرکاربرد باشد.

و در آخر باید بگوییم که سبک دکوراسیون کانادایی دارای زیبایی ساده و غیر پیچیده است که ترکیبی از دکوریجات و وسایل ساده است. طراحی صادقانه و بی آلایش این سبک دکوراسیون، آن را تبدیل به یکی از سبک های پرطرفدار در بین مردم جهان کرده است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]