دکوراسیون داخلی کانادایی
29
دی

دکوراسیون داخلی کانادایی

دکوراسیون داخلی کانادایی و همه چیز درمورد آن

یکی از بهترین کشورهایی که می‌توانید برای چینش و تغییر دکوراسیون منزلتان در آستانه‌ی سال جدید از آن بهره ببرید بدون شک کانادا است! شاید از این سبک تا به حال چیزی نشنیده باشید اما کانادا بدون شک یکی از بهترین متخصصین را در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی دارد. در کانادا به واسطه آب و هوای خاصی که وجود دارد،‌‌‌ نمی‌توان از انرژی خورشیدی مانند ایران بهره اقتصادی گرفت ولی متخصصینی کانادایی به خوبی یاد گرفته اند که چگونه با طراحی و برنامه ریزی از همان منابع محدود نهایت استفاده را ببرند، پس اگر به دنبال یک دکوراسیون عمری و کم مصرف هستید هیچ سبکی به اندازه‌ی دکوراسیون داخلی کانادایی برایتان مناسب نیست! جمع شدن استعدادهای بزرگ دنیا در رشته‌‌‌‌های عمران، معماری و طراحی داخلی در کشور کانادا موجب شده که ساخت و ساز در این کشور همواره با خلاقیت‌‌‌‌های هنری و علمی ویژه‌‌‌‌‌ای همراه باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه‌‌‌ می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ویژگی‌های دکوراسیون داخلی کانادایی

کانادا با داشتن تنوع آب و هوایی و به همت نیروهای متخصص طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خود همواره در طراحی منازل حرف اول را زده است. مهم‌‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی دکوراسیون داخلی و طراحی خارجی منازل مسکونی در کانادا توجه به اصول زیست محیطی است. به طور مثال در کانادا از انرژی خورشیدی به بهترین شکل ممکن استفاده‌‌‌ می‌شود چراکه تعداد روزهای آفتابی در کانادا زیاد نیستند. در نتیجه متخصصین دکوراسیون داخلی به خوبی‌‌‌ می‌دانند که چگونه باید طراحی داخلی را به سمت استفاده حداکثری از این نور خورشید ببرند.

شکی نیست که کانادا بهترین متخصصین طراحی داخلی و معماران کل جهان را دارد، از آن جایی که کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است وجامعه‌ی متخصص و جوان و پویای آن درصد مهمی از جمعیت را تشکیل‌‌‌ می‌دهند، شما با یک طراحی بسیار حرفه‌‌‌‌‌ای رو به رو خواهید شد. کمک از تکنولوژی را به این عوامل اضافه کنید تا مطمئن شوید که طراحی داخلی کشور کانادا بهترین گزینه برای تغییر طراحی داخلی و دکوراسیون منزل شماست.

 

دکوراسیون داخلی منازل کانادایی

اگر چه میزان سرما و دوام آن در مناطق سرد متفاوت است ولی به طور کلی، اصولی که برای جلوگیری از اتلاف حرارت ساختمان در قسمت‌‌‌‌های مختلف این مناطق رعایت شده، یکسان و به طور عمده شبیه به اصولی است که در معماری مناطق گرم و خشک مورد توجه بوده است. با این تفاوت که در منطق سرد،ف منبع ایجاد حرارت در داخل ساختمان است. همچنین در این مناطق، تا حد ممکن تلاش شده به شکل طبیعی یا با استفاده از بخاری‌‌‌‌های بزرگ، گرمای ناشی از پخت و پز یا حتی حیوانات، ساختمان گرم شود. اصول کلی و عمده که در معماری بومی این مناطق رعایت شده عبارتند از:

  • استفاده از پلان‌‌‌‌های متراکم و فشرده
  • به حداقل رساندن سطح خارجی در برابر حجم مورد پوشش
  • استفاده از مصالحی با ظرفیت و عایق حرارتی خوب
  • به حداقل رساندن سطح میزان تعویض هوای داخلی و تهویه طبیعی و در نتیجه، جلوگیری از ایجاد سوز در داخل و خروج حرارت داخلی به خارج از ساختمان
  • انتخاب بام‌‌‌‌های مسطح و نگهداری برف ر روی بام‌‌‌‌ها به عنوان عایق حرارتی.

تنها تفاوت بین معماری این مناطق و مناطق گرم و خشک، تمایل و ضرورت استفاده از حرارت ناشی از تابش آفتاب در داخل ساختمان در فصل سرد است. البته این نیاز معمولا تحت الشعاع تاثیر باد و سرمای ناشی از وزش آن بر ساختمان قرار‌‌‌ می‌گیرد و در مجموع سعی شده سطح خارجی در حدافل ممکن نگه داشته شود. ولی در هر صورت برای استفاده از انرژی حرارتی حاصل از تابش آفتاب، پوشش سطوح خارجی به رنگ تیره انتخاب شده و ابعاد پنجره‌‌‌‌ها نیز نسبت به مناطق گرم و خشک افزایش یافته است.

 

طراحی داخلی اتاق به سبک دکوراسیون داخلی کانادایی

اتاق خواب فضایی منحصر به فرد است چرا که بعد از خستگی‌‌‌‌های جان فرسا، اعضای خانواده به سوی اتاق خواب هایشان‌‌‌ می‌روند تا ساعاتی شیرین و دلنشین را در تخت خواب هایشان و با گرمای روتختی شان بگذرانند تا برای شروع یک روز جدید انرژی کافی را بدست بیاورند. در این میان دکوراسیون این اتاق مهم و شخصی بسیار اهمیت یافته و هر فرد سعی دارد تا با قرار دادن وسایل مورد علاقه اش در فضای اتاق خواب خود، آرامش و زیبایی را بیش از پیش به فضا دعوت کند. در سرتاسر جهان، شهرها، روستاها و به طور کلی کشورها، دارای اقلیم‌‌‌‌های متفاوتی هستند و در هر فصل بایستی دکوراسیون منازل با سبک‌‌‌‌های متفاوت را با روش‌‌‌‌های گوناگون دستخوش تغییر کرد.

 

دکوراسیون داخلی کانادایی برای چه خانه‌هایی مناسب است؟

پر اهیمت‌‌‌‌‌‌‌ترین فصل برای تغییر فضا فصل زمستان است و اقلیم سردسیری نیز بسیار در مرکز توجه قرار‌‌‌ می‌گیرد چرا که در این مناطق باید از کمترین اتلاف انرژی نیز جلوگیری کرد چرا که ممکن است منطقه با مشکل بحران انرژی روبرو شود. استفاده از طیف رنگی تیره در دکوراسیون اتاق خواب‌‌‌‌هایی که در مناطق سردسیر قرار دارند و یا اتاق خواب‌‌‌‌های مناطق کویری که در یک محدوده زمانی بسیار سرد بوده و در محدوده‌‌‌‌‌‌ی دیگر بشدت گرم هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیرگذاری فراوانی دارد. در حقیقت‌‌‌ می‌توان در سرد یا گرم بودن فضای کلی اتاق خواب با انتخاب رنگ درست و متناسب با سبک دکوراسیون تاثیر گذاشت.

 

 

برای مشاوره‌‌‌‌‌‌ی رایگان‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]