سرامیک یا پارکت؟ کدام را انتخاب کنیم؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
26
بهمن

سرامیک یا پارکت؟ کدام را انتخاب کنیم؟

انتخاب کف پوش مناسب میان سرامیک یا پارکت

یکی از اولین چیزهایی که در هنگام نوسازی با تغییر دکوراسیون منزل به ذهن‌‌‌ می‌رسد تغییر دادن کف‌پوش‌‌‌ها می‌باشد‌‌‌. برای کف منزل گزینه‌‌‌های زیادی پیش روی قرار دارد‌‌‌. از موکت که قدیمی‌ترین نوع کف پوش است تا سرامیک یا پارکت‌‌‌. امروزه برخی از افراد سرامیک را ترجیح‌‌‌ می‌دهند و برخی دیگر پارکت را‌‌‌. در این نوشته از گروه معماری و دکوراسیون دکوطرح، می‌خواهیم شما را با تفاوت‌‌‌های این دو و این که استفاده ار کدام یک به عنوان کف پوش مناسب‌تر است را آشنا کنیم‌‌‌ و به سوال چالشی سرامیک یا پارکت؛ برای همیشه پاسخ دهیم!

 

بین سرامیک یا پارکت مردد شده‌اید؟ این مقاله‌ها را حتما بخوانید!

 

 

کدام بهتر است؟ سرامیک یا پارکت؟

زمانی که تصمیم می‌گیریم برای کف پوش از کدام یک، سرامیک یا پارکت استفاده کنیم باید در نظر داشته باشیم که خرید پارکت یا سرامیک مانند خرید فرش نیست که بتوان آن را عوض کرد و حداقل دو الی پنج سال باید با همان کف پوش سر کنیم. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آن‌ها‌‌‌، هزینه‌ها‌‌‌، مزایا و معایب هر یک داشته باشید‌‌‌.

سرامیک یا پارکت

کف پوش تاثیر بسیار مهمی بر ظاهر یک منزل دارد‌‌‌. قبل از انتخاب نوع کف پوش با در نظر گرفتن سلیقه‌ی خود و تناسب با رنگ وسایل منزل باید کاربری آن را نیز در نظر بگیرید‌‌‌. برای مثال اگر قصد دارید برای آشپزخانه کفپوش انتخاب کنید با قاطعیت باید به دنبال کف پوش‌‌‌های ضد آب باشید‌‌‌. دو نوع بسیار رایج و محبوب کف پوش‌‌‌ها پارکت و سرامیک‌‌‌ می‌باشد‌‌‌.

سرامیک یا پارکت؟ کدام را انتخاب کنیم؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

این که پارکت بهتر است یا سرامیک‌‌‌، سوالی است که هنگام تصمیم گیری به خرید کف پوش به ذهن‌‌‌ها خطور‌‌‌ می‌کند‌‌‌. پارکت‌‌‌ها و سرامیک‌‌‌ها هر یک مزایا و معایبی دارد‌‌‌، هردو یه سهولت پاک‌‌‌ می‌شوند‌‌‌، طرح‌‌‌های متنوع و زیبایی دارند‌‌‌، حساسیت زا نیستند‌‌‌. با این تفاسیر پاسخ دادن به این سوال که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک کار چندان آسانی نیست‌‌‌.

 

تفاوت پارکت و سرامیک

استفاده از سرامیک‌‌‌های براق و رنگ‌‌‌های روشن همواره جذاب است‌‌‌. همچنین قدم زدن بر روی سرامیک‌‌‌های سرد در فصل تابستانی و راه رفتن روی سرامیک‌‌‌های گرم در فصل زمستان بسیار دلچسب است‌‌‌. اما با توجه به اینکه سرما عوارض بسیاری دارد و عوارضی چون کمردرد و پا درد ایجاد‌‌‌ می‌کند و به علاوه زمانی که سرامیک‌‌‌ها خیس‌‌‌ می‌شوند احتمال سر خوردن وجود دارد‌‌‌. به خاطر همین مسائل است که امروزه علی رغم ظاهر بسیار زیبای سرامیک‌‌‌ها استفاده از‌‌‌ آن‌ها کمتر شده است‌‌‌.

سرامیک یا پارکت

پارکت لمینت معمولا از جنس چوب هستند و تنوع رنگی بسیار زیادی دارند‌‌‌. با توجه به اینکه از چوب ساخته شده‌‌اند پارکت‌‌‌ها معمولا دمای متعادلی دارند و نه بسیار سرد‌‌‌ می‌شوند و نه بسیار گرم‌‌‌. نسبت به سرامیک و سنگ نرم‌تر است و عوارش کمتری را ایجاد‌‌‌ می‌کند‌‌‌. استفاده از پارکت می‌تواند گرما و حس طبیعی بخشد‌‌‌.

سرامیک یا پارکت

علاوه بر ظاهر متفاوت که بین سرامیک و پارکت وجود دارد‌‌‌. نکات قابل ملاحظه‌ی دیگری نیز وجود دارند که‌‌‌ می‌توانند در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشند‌‌‌. که بخشی از آن مربوط به سلیقه‌ی شما و بخشی دیگر نیز مربوط به ویژگی‌‌‌های هر یک از‌‌‌ آن‌ها می‌باشد‌‌‌.

 

سرامیک یا پارکت؟

برای اینکه بتوانید در این مورد بهتر تصمیم گیری کنید بهتر است به این سوالات پاسخ دهید:

  • ظاهر کف پوش برای شما در اولویت قرار دارد یا عملکرد آن؟
  • تا چه اندازه می‌توانید برای تمیز کردن و مراقبت از کف پوشتان زمان صرف کنید؟
  • میزان رفت و آمد منزل شما تا چه اندازه است؟
  • میزان مقاومت کف پوش در برابر این رفت و آمد‌‌‌ها چقدر باید باشد؟

 

سرامیک یا پارکت

اگر بخواهیم ویژگی‌‌‌های پارکت و سرامیک را به صورت موردی اشاره کنیم هر یک از‌‌‌ آن‌ها ویژگی‌‌‌ها و مزایا و معایب زیادی دارند. سرامیک به دلیل سردی فیزیکی که دارد دارای مضرات بسیار زیادی‌‌‌، راه رفتن بر روی آن می‌تواند تاثیر بد بر روی مفاصل بگذارد‌‌‌.

سرامیک یا پارکت؟ کدام را انتخاب کنیم؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در عوض با نصب پارکت لمینت از گرمی بی‌نظیری برخوردار خواهید شد که حس طبیعی بودن و گرمی را با خود به ارمغان‌‌‌ می‌آورد‌‌‌. از آنجایی که سرامیک از جنس سنگ است نسبت به چوب شکننده‌تر می‌باشد بنابراین باید با احتیاط بیشتری با آن برخورد شود‌‌‌.  اگر جسمی سنگین بر روی سرامک بیوفتد احتمال شکستن آن وجود دارد‌‌‌. به علاوه ترک‌‌‌هایی که بر روی سرامیک ایجاد‌‌‌ می‌شود زیبایی آن را از بین‌‌‌ می‌برد‌‌‌.

سرامیک یا پارکت؟ کدام را انتخاب کنیم؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

از طرفی دیگر جلا دادن چوب بسیار ساده‌تر است و به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد‌‌‌، چرا که می‌توان آن را با سمباده و روغن مانند روز اول کرد‌‌‌. تنوع و ترکیب رنگ‌‌‌های پارکت بسیار بیشتر از چوب است چرا که انواع مختلف چوب وجود دارد که قدرت انتخاب مشتری را افزایش‌‌‌ می‌دهد‌‌‌.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]