روش‌های طراحی یک ویلای چوبی
26
بهمن

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی

طراحی یک ویلای چوبی و همه چیز درمورد آن

شاید شما هم تصویرهایی را در سطح فضای مجازی از ویلاهای چوبی دیده باشید. خانه‌هایی کوچک و بزرگ در اشکال متنوع و با انواع دکوراسیون برای همه‌ی سلیقه‌ها. به طور کلی، به سازه‌هایی کلبه‌ی چوبی‌‌ می‌گویند که متراژ آن‌ها تا ۸۰ متر مربع باشد و از دیوارهایی کامل با سقف‌های بسته که از جنس چوب است نیز برخوردار باشد. به سازه‌هایی که متراژ آن‌ها از ۸۰ متر بیشتر باشد خانه چوبی گفته‌‌ می‌شود. قابل ذکر است که ممکن است اسکلت سازه با دیگر متریال‌ها تلفیق شود که انعطاف پذیری بسیار مفیدی به وجود‌‌ می‌آید. در این نوشته از دکوطرح کوشیده‌ایم به روش‌های طراحی یک ویلای چوبی پرداخته و آن‌ها را به زبان ساده بررسی نماییم.

 

برای آشنایی با روش‌های طراحی یک ویلای چوبی، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی

درصد زیادی از ساختمان‌های مسکونی در کشورهای توسعه یافته و حادثه خیز از جنس چوب است. دلیل این اتفاق‌‌ سبک بودن، زمان ساخت کوتاه، ضد زلزله بودن، زیبایی منحصر به فرد، سازگاری با محیط زیست‌‌ و انعطاف پذیری ساخت خانه و ویلا با چوب است.

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

استحکام بالای خانه چوبی و ویلای چوبی موجب شده که برای مناطق شمالی مناسب باشد که ساخت و طراحی ویلا در این قسمت بیش از هر بخش دیگری از کشور ما رونق دارد. در اجرای خانه‌های چوبی و طراحی ویلای چوبی رعایت اصول استاندارد در مراحل ساخت ضرورت دارد تا نتیجه‌ای دلخواه حاصل گردد.

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

تیپ‌های مختلفی از این نوع سازه قابلیت اجرا دارند و امکان ساخت سازه یک یا چند طبقه با استفاده از الوارهای چوبی به عنوان یک مزیت برای این سازه قلمداد می‌گردد.

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

استفاده و طراحی یک ویلای چوبی برای حضور در طبیعت به زیباترین و بهترین حالت ممکن به شمار‌‌ می‌روند. خانه‌های چوبی اقامتگاه‌هایی هستند که هیچگونه آسیبی به طبیعت وارد‌‌ نمی‌کنند و کمترین دی اکسید کربن را تولید‌‌ می‌کنند. به بیان دیگر به هیچ عنوان بافت سنتی طبیعت و پوشش جانوری و گیاهی را نابود‌‌ نمی‌کند. همچنین پسماندها مدیریت و تفکیک‌‌ می‌شوند و در منطقه و طبیعت رها‌‌ نمی‌شوند

 

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی برای مناطق زلزله‌خیز

زلزله‌ی اخیر در کشور ترکیه و همچنین حادثه‌ای که در خوی به وقوع پیوست بسیار تلخ و در عین حال آگاهی‌بخش بود. در همین مدت کوتاه شمار مشتریانی که از ما درمورد ضد زلزله کردن خانه و یا ساخت خانه‌های ضد زلزله می‌پرسند افزایش چشمگیری پیدا کرده است. اگر شما هم خانه‌های چوبی را دوست دارید و به امنیت خانه و خانواده‌ی خود اهمیت می‌دهید پس روش‌های طراحی یک ویلای چوبی بهترین راه برای شماست!

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

ساختار چوب به طور طبیعی به صورتیست که انرژی ارتعاش را به سرعت مستهلک کرده و اجازه نمیدهد که در راستای طولی پدیده تشدید اتفاق افتد و همی‌نطور به دلیل وزن بسیار پایین این متریال نسبت به ساختمان‌های فولادی و بتنی نیروی زلزله بر آن بی‌تاثیر خواهد بود به همین خاطر یک سازه چوبی را‌‌ می‌توان یک ساختمان کاملا ضد زلزله عنوان کرد.

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگر شما هم رابطه‌ی خوبی با عناصر طبیعی دارید، خوب است بدانید که متریال‌های استفاده شده در ساختمان‌های سنتی اعم از سیمان، گچ، پشم شیشه، انواع عایق‌های حرارتی، رنگ‌های مورد استفاده، یونولیت‌های سقفی و غیره نه تنها برای محیط زیست مخرب و آسیب‌زا هستند و همچنین برای تولید آن‌ها از انرژی زیادی استفاده‌‌ می‌گردد.

روش‌های طراحی یک ویلای چوبی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

چوب یک ماده کاملا طبیعی است و هماهنگی بالایی با بدن انسان و همچنین محیط پیرامون خود دارد. چوب نه تنها برای انسان و محیط زیست مضر نیست بلکه حضور چوب در محیط اطراف خواص بسیاری در جهت رفع بیماری و کاهش استرس، تنظیم فشار خون، تامین رطوبت مورد نیاز بدن و فیلتراسیون هوای تنفسی به خصوص برای افراد دچار واکنش‌های آلرژیک و حساسیت‌های ریوی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]