کسب درآمد با مکروفه بافی
19
شهریور

کسب درآمد با مکروفه بافی

کسب درآمد با مکروفه بافی

امروزه استفاده از نخ های رنگارنگ در ابعاد و سایزهای مختلف مکرومه برای ساخت وسایل زیبا و شیک بسیار پرطرفدار است در صورتی که میتوان از آن به عنوان یک منبع کسب درآمد استفاده کرد. امروزه هنر مکرومه بافی را در ساخت وسایل تزئینی در رنگ ها و ابعاد مختلف برای جلوه دادن به نمای درون خانه به کار می گیرند. مکرومه بافی از جمله هنرهای دستی است که بدون نیاز به هیچ گونه ابزاری و با ساده‌ترین وسایل و با استفاده از دست انجام می شود و شما میتوانید طبق سلیقه خود و به کار بردن رنگ های مختلف در آن وسایل زیبایی بسازید و به فروش برسانید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کسب درآمد با مکروفه بافی

هنر مکرومه بافی چیست؟

هنر مکرومه بافی یا همان هنر گره زنی نخ ها یکی از هنرهای زیبای سنتی است که هنرمندان با گره زدن نخ ها به یکدیگر طرح ها و مدل های مختلفی را ایجاد می کنند. امروزه نیز این هنر در بین طرفداران خود بسیار رایج است. همان‌طور که میدانید مکرومه بافی و ساخت وسایل تزئیناتی آن از گذشته تاکنون در سراسر دنیا رایج بوده است و این هنر با استفاده از دست انجام می شود.

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های بافتنی این هنر به مرور در بین مردم به عنوان یک هنر دستی کمتر شد اما همچنان یکی از وسایلی است که در هر خانه ای به راحتی میتوان آن را پیدا کرد و از آن به عنوان یک وسیله شیک و امروزی یاد کرد. امروزه هر خانم با سیلقه در خانه خود به راحتی و با ساده ترین وسایل میتواند از این هنر زیبا به کسب درامد برسند.

 

راه های یادگیری هنر مکرومه بافی چیست؟

راه اندازی هر کسب و کاری نیازمند یک سری اطلاعات اولیه و پیدا کردن مهارت در آن زمینه است. هنر مکرومه بافی و ساخت صنایع دستی توسط آن مانند کیف، رو مبلی، پرده و… دارای درآمد زیادی هستند. به طوری که در زمینه تولید هر کدام از محصولات باید مهارت لازم را کسب کرد. از مهم‌ترین مهارت های لازم برای کسب درآمد در هنر مکرومه بافی ابتدا داشتن مهارت در بافت و گره زنی نخها با قواعد و اصول خاص خود و سپس داشتن مهارت فروش محصولات ساخته شده است. برای شروع به کار مکرومه بافی ابتدا باید در کلاس های آموزشی حضوری و یا آنلاین شرکت کنید. همچنین به راحتی میتوان این هنر را در صفحات مجازی نیز یاد گرفت و بعد از یادگیری کامل این هنر برای بافت محصولاتی مانند مثل کیف، آویز، کیف دستی، کمربند، عروسک و… می توان در محیطی کوچکی شروع به کار کرد.

 

کاربرد مکرومه چیست؟

مکرومه بافی یکی از هنرها و صنایع دستی زیبایی است که با ساخت وسایل مختلف میتوان از آن به کسب درآمد پرداخت. این وسایل با توجه به ذوق و سلیقه هر شخص متفاوت هستند. وسایلی که از هنر مکرومه میتوان بافت شامل انواع کیف ها، آویزه ها، پرده ها، صندلی معلق، دیوار کوب ها و… است که شخص بافنده نسبت به ذوق و هنر خود هرکدام را به نوعی مخلتف میبافد. ابتدا از این هنر گره بافی برای ساخت تورهای ماهیگیری استفاده میشد و سپس ملوانان از این گرهها برای ساخت لنگر و بادبان نیز استفاده کردند. به مرور زمان هنر مکرومه بافی بیشتر بین مردم گسترده شد تا این که از آن برای انواع فرشینه، پتو های کوچکی که مسافران به همراه حمل می کنند و … به کار گرفته شد.

 

پرده مکرومه

پرده مکرومه یکی از کارهای زیبایی است که با هنر مکرومه بافی میتوان در انواع مدل‌های کوتاه و بلند با رنگ های مختلف بافته شود و از آن برای قسمت هایی دربهای ورودی آشپزخانه، اطراف تخت خواب و پنجره های کوچک اتاق خواب استفاده کرد. همچنین برای نمایی بیشتر این پرده ها شیشه های که مکرومه بافی در اطراف آنها انجام شده آویزان می کنند و در آنها شمع ها یا گل های مینیاتوری به کار می برند.

 

دیوار کوب مکرومه

دیوار کوب مکرومه نوعی از وسایل تزئینی برای پر کردن فضای خالی دیوار است که می‌توان آن را در انواع مدلهای برگ، ستارهای، ریسه، مروارید و … بافت و به دیوار آویزان کرد. برای ساخت این دیوارکوب های زیبا میتوان از انواع رنگ ها و گره ها به کار برد و حتی شما میتواند برای بیشتر جلوه پیدا کردن آن از ریسه های نوری استفاده کنید.

 

صندلی معلق مکرومه

مطمئناً تا حالا صندلی معلق دیدهاید برخی افراد برای زیبایی بیشتر این صندلی ها به قسمت پشتی آن گره های مکرومه میزنند و سبب زیبای بیشتر آن می شوند.

 

آویز گلدان مکرومه

از هنر مکرومه بافی به راحتی میتوان آویزهای مختلفی مثل آویز جای گلدان یا آویز لوستر ساخت. این آویزهای دارای پایه ای قلاب مانند از بالا هستند که به گیره قلاب وصل میشود تا بتوانند بار اضافی مانند گلدان را نگهداری کنند. معمولا برای ساخت آویز گلدان و لوستر برای زیبایی بیشتر از انواع مختلف گره ها و وسایل تزئیناتی مثل مرواریدهای رنگی و… در حین کار استفاده می‌کنند.

 

چگونه از بافت مکرومه کسب درآمد کنیم؟

همان‌طور که پیشتر اشاره شد هنر مکرومه بافی میتواند دارای کاربرد زیادی باشد و شما از این هنر به راحتی کسب درآمد کنید. برای شروع به هرکاری نیازمند مقداری هزینه اولیه هستیم که خوشبختانه هنر مکرومه یکی از هنرهایی است که برای شروع به کار، نیازی به هزینه زیادی ندارد و شما فقط با چند رنگ نخ مکرومه و قرار دادن چند ساعت از وقت روزانه خود میتوانید کیف های با طرح های زیبا ببافید. این روزها مکرومه بافی دارای بازار گستردهای برای فروش است و شما به راحتی می‌توانید کیف های مکرومه خود را به صورت مستقیم به فروشگاه ها، نمایشگاه ها و… عرضه کنید و یا به صورت آنلاین از طریق صفحات مجازی محصولات خود را به فروش برسانید.

هنر مکرومه بافی یکی از هنرهای زیبایی است که از گذشته های دور تا کنون بسیاری از خانم‌های خانه دار از آن برای بافت انواع فرشینه های زیبا، کیف، پرده ها، دیوارکوب های مختلف استفاده کردند. این هنر با داشتن بازارهای گسترده برای فروش به راحتی می‌تواند منبع درآمدی برای هر شخصی باشد و از طریق مجازی و یا حضوری محصولات خود را به فروش برساند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]